آخرالزمان؛ فروش پرده بکارت مصنوعی در اینترنت!

دادنا: به تازگی سایت های اینترنتی آغاز به کار کرده اند که به صورت بی شرمانه ای به تبلیغ وسایل جنسی که ممنوعیت نیز دارند، می پردازند.

به گزارش خبرنگار دادنا، تبلیغ این وسایل در حالی صورت می گیرد که این کار علاوه بر اینکه با منع قانونی مواجه بوده و تاکنون نیز برخوردی با این سایت ها صورت نگرفته است، برخلاف اصول رایج و مورد احترام ملت مسلمان ایران نیز تلقی می شود.

ایران به دلیل مسلمان بودن و اعتقادات خاصی که میان مردمانش رایج است، به یکسری از اصول پایبند است و اگر فردی برخلاف این اصول حرکت کند از طرف جامعه طرد می شود.

مسئله بکارت میان دختران ایرانی نیز از جمله همین اصول است که سالهاست در کشور ما پابرجا است و هرگونه سهل انگاری در رابطه با این موضوع با واکنش هایی مواجه می شود.

تابوهایی از این دست بعضا در ایران به شکل پنهان شکسته می شوند، مانند ترمیم پرده بکارت میان دختران ایرانی یا سقط جنین غیر قانونی که حتی در برخی موارد توسط پزشکان بسیار مشهور و در مراکز درمانی معتبر انجام می شوند.

اما پس از فراگیر شدن دنیای مجازی میان ایرانیان، این روزها شاهد جولان افراد و شرکت هایی هستیم که به راحتی و بدون اینکه هیچ مشکلی برایشان پیش بیاید پرده بکارت مصنوعی چینی را به صورت اینترنتی می فروشند و پست به منزل دختران می رساند.

اینکه وزارت بهداشت ایران چندی است بسیار سختگیرانه با مواردی مانند تبلیغ کالاهای جنسی در داروخانه ها برخورد می کند قابل تقدیر است اما این سوال را نیز به وجود می آورد که آیا نباید با چنین سایت هایی که به راحتی قوانین شرعی و اسلامی ایران را می شکنند برخورد کرد؟

به عنوان مثال سایت هایی در این زمینه سرسختانه(!) مشغول به فعالیت هستند که دادنا به لحاظ عدم اشاعه منکر از ذکر نام این سایت ها -که مشمول قوانین و مقررات مربوط به فیلترینگ نیز نشده-، معذور است. این سایت ها به راحتی به تبلیغ فروش پرده های بکارت مصنوعی در ایران می پردازند. این پرده های بکارت چینی که چندی است وارد بازار ایران شده اند به نوعی بازار ترمیم غیر قانونی پرده بکارت در ایران را نیز کساد کرده اند.

در تبلیغ یکی از این سایت ها که فروش این کالا را برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع کرده، آمده است: “راز شما برای همیشه محفوظ می ماند”!

متاسفانه این کالای چینی که در این سایت در بسته های ۵۰ تایی و ۱۰۰ تایی هم به فروش می رسد این روزها به راحتی در داروخانه های ایران نیز در اختیار مشتریان قرار می گیرد بدون اینکه هیچ نظارتی بر آنان صورت گیرد.

این سایت در بخشی به سوالات معمول کاربرانش پاسخ داده است؛ به عنوان مثال در پاسخ این سوال کاربرانش که بسته پس از چند روز به دست ما می رسد؟ گفته اند: به دلیل مسائل امنیتی و دوری راه سفارشات بین ۱ تا ۲ هفته به دست مشتریان می رسد و از طریق همین سایت قابل رهگیری است.

نکته بسیار جالب این است که انگار این سایت خودش هم از اینکه هنوز فیلتر نشده متعجب است چرا که در پاسخ به این سوال مشتریانش که پرسیده اند اگر سایت فیلتر شد چگونه دسترسی پیدا کنیم؟ گفته است: برای کلیه مشتریانی که عضو سایت میشوند آدرس های جدید سایت به همراه جدیدترین نرم افزار فیلتر شکن ارسال میشود. در صورت فیلتر شدن در انتهای آدرس سایت عدد۱ و به ترتیب اعداد بعدی را تایپ کرده و به آدرس بدون فیلتر دسترسی پیدا کنید.

این سایت و برخی سایت های احتمالی دیگر که ممکن است در این زمینه فعالیت کرده اما هنوز فیلتر نشده اند، تا این تاریخ همچنان در حال فروش کالای چینی خود به دختران ایرانی است بدون اینکه هیچ گونه برخوردی از طریق نهادهای مسئول با آن صورت بگیرد.
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰

75 نظر برای "آخرالزمان؛ فروش پرده بکارت مصنوعی در اینترنت!" ارسال شده
 1. mitra گفت:

  خاک بر سر دخترایی که می خرند در اینده پسرایی مثل خودتون قسمتتون میشه بعد نگید چرا خدا منو توی زندگی بدبخت کرد ؟

 2. علی گفت:

  سلام به همه دوستان…
  اینا چیزی نیست من تو یه سایت ایرانی فروش آلت تناسلی مصنوعی زنانه و مردانه رو دیدم و حتی فروش مانکن برای سکس بود و جالب تر از اینا این بود که با مجوز رسمی وزارت بهداشت به فروش میرسید…. خدایا فکر نمی کردم یه روزی این محصولات وارد ایران بشه ….

  1. سیما گفت:

   دقیقا منم همینو دیدم اومدم سرچ کنم ببینم واقعا ایرادی نداره؟؟؟ خیلی زشته واقعا

 3. علیرضا گفت:

  اولا با فاطمه خانم موافقم دوما اکه مشروب خوردن خلاف شرع نبود اکه سیگارو قلیونو… عامل اصلی سرطان نبود اکه با عشقم زندگی میکردم اگه پیری نبود اکه همه چیز رایگان بود اگه قانون برا همه یکسان بود من حاضر بودم بی نهایت سال عمر کنم. اکهشماهم با این حرفای من موافقین پس بشتابید بسوی نماز و تقوا پیشه کنید که این دنیا فانیست

 4. محسن گفت:

  از کجا بخریم

 5. نازیلا گفت:

  پرده به این جیزا نیس من قبل ازازدواجم سکس داشتم پردم هم ارتجاعیه هیج مشکلیم نداشتم بعدش تا زایمانم که پردم پاره شد.ودرضمن دکترزنان میفهمه که شما پردت ترمیمی یا نه خودتونو ضایع نکنید خانمها با این پرده های سرکاری چینی

 6. پزشک گفت:

  قابل توجه همه
  ! پرده بکارت مصنوعی از طبیعی قابل تشخیصه. اولا خیلی از جراحیها رو شما مگر نمی تونید خودتون به راحتی تشخیص بدید. یه قسمت از پوست که دوخته میشه با پوست طبیعی خودش آیا قابل تشخیص نیست. ثانیا پرده بکارت مصنوعی در شب زفاف خونریزی نداره، چون عروقش قبلا قطع شده. بنابراین مشکلی از بابت تشخیص وجود نداره و فقط آقایون باید در اولین رابطه جنسی با عروس خانم حواسشون رو جمع کنن و بعد اقدام کنن.
  ولی واقعا اگر کسی پایبند به اصول مذهبیه و تشخیص داد یه دختر به عفت و این طور مسائل پایبند نیست بهتره دور اون دختر رو خط بکشه. چون این جور زنهارو اگر چند دور دیوار هم دورشون بکشی بازم کار خودشونو میکنن دیگه چه برسه به یه پرده بکارت. هر چی باشه این دختری که برای ازدواج در نظر می‌گیرید فقط یه کالای جنسی نیست که قراره سر آک بودن یا دست چندم بودن اون بحث کنیم و قراره ایشون مادر بچه‌هاتون بشه و افکار و رفتار ایشون رو بچه‌هاتون تاثیر میذاره. اگر به خیانت زن آینده‌تون اهمیت نمیدید و براتون مهم نیست باید فردا که بچه دار شدید به خیانت و دروغگویی و … بچه هاتون هم اعتراضی نداشته باشید.
  به هر حال فکر کنم قرآن حرف آخر رو در این مورد زده که مردهای پاک با زنهای پاک باید ازدواج کنن و مردهای زناکار هم با زنهای زناکار باید ازدواج کنن و …

 7. محسن گفت:

  با سلام به همه دوستان. به نظر من بسیار چیزه خوبیه. چطور مرد بخاطر نداشتن پرده بکارت هر غلطی دلش میخواد بکنه اما خانم ها بخاطر این پرده مسخره مجبور به خودکشی و …باشن. دست برادران دینی چینی که اینروزا بخاطر انرژی پاک دارن همه چیز این مملکتو به تاراج میبرند درد نکنه. اونا که همه چیزمونو نابود کردن حداقل به ی دردی هم بخورن…

 8. من گفت:

  عجب موضعی
  چقد نطر دادن
  جالبه!!!!!!!

 9. مهسان گفت:

  به نظر من چیز خوبیه؛ دستشون درد نکنه؛ من حتما تهیه میکنم چون یه نامرد بهم تجاوز کرد

 10. aliii گفت:

  بزارید یه چیزی بگم خیاله همتونو راحت کنم .شما اگه ترمیمم کرده باشین یا از این دری وریها استفاده کرده باشین .اگه پسر یا طرفتون این کاره باشه ۲سوت میفهمه پس خودتونو بیشتر از این ضایع نکنید . روراست باشین حداقل با خودتون ……

 11. فرنوش گفت:

  بهم بگید از کجا تهیه کنم

  پاسخ مدیر: این خبر فقط برای اطلاع رسانی در سایت درج شده و قرار نیست راه رو روش استفاده از چنین چیزی رو بگیم و البته اعتقادی هم به چنین کاری نداریم. موفق باشید و در پناه حق

 12. فرنوش گفت:

  سلام اگه میشه بگید از کجا بگیرم فقط ضروری

 13. فرنوش گفت:

  سلام فقط اگه میشه بگید از کجا باید تهیه کرد و چه جوری استفاده کرد. خواهش میکنم زود جواب بدین من شرایطه بدی دارم.

 14. سارا گفت:

  lotfan behem begid az koja bayad tahye konam?

 15. وحید گفت:

  سلام اگه میشه بگید اینو از کجا باید بگیرم خیلی ضروریه!
  برای راهنمایی لطفا بهم ایمیل بزنید ممنون.

 16. سهیل گفت:

  سارا بافرنوش انگار ندارن میخوان بخرن

 17. مهی گفت:

  این محصولو ازکجا بایدتهیه کرد

 18. فرنوش گفت:

  میشه بگین از کجا باید تهیه کرد؟

 19. سارا گفت:

  از کجا تهیه کنیم؟ سایتشو برامون میل کنید؟

 20. ali گفت:

  chetor mishe tahye kard

 21. lind گفت:

  اه اه حالم به هم خورد دخترا خوبن فقط این پرده و خونی شدنش وحشتناکه این دخترا توفه ای هم نیستن

 22. امیر گفت:

  هیچی بهتر از پاک بودن نیست پس بهتر انسان تا می تونه سراغ ای کارا نره….

 23. ahora گفت:

  simin jon u ham are

 24. نسیم گفت:

  من برای اولین باره چنین چیزی رو شنیدم!دارم شاخ درمیارم.راستش من همیشه میگفتم چرای این پسرای عوضی هرچی دلشون بخواد میتونن رابطه داشته باشن هیچکسم نفهمه ولی اگه دختر یه بار رابطه داشته باشه دیگه ازدواجشم بهم میخوره ولی با شنیدن این موضوع فقط دارم فکر میکنم چه گندی به جامعه مون خورده،من دو فردای دیگه دختردار شدم چیکار کنم که دخترم منحرف نشه؟لا اقل ما یه ترسی از آبرو و خدا و خانواده داریم،نسل آینده چی؟

 25. احسان گفت:

  من احسان رستمی هستم متخصص زنانو زایمان محض اطلاع دختران پستی که میخوان باخرید این محصول خیالشون راحت بشه که تو حجله شوهرشون گول بزنن اما باید بگم احمق ترین پسر هم متوجه میشه که بکارت ندارین چون این محصول چینی ز جنس پلاستیک واصلا طبیعی نیست وفقط باعث تنگ شدن برای پنج دقیقه میده وباید بگم حتی دخترانی که جراحی ترمیم انجام میدن بازم خوشحال نیاشن چون بازم قابل تشخیص است اقایان غیرتمند که این ماعل براشون مهمه بامن تماس بگیرن یاقبل از ازدواجشون طرفشون ببرن پیش یه متخصص که مطمعن بشن ترمیمی نیست ۰۹۳۵…۴۴۹۴

 26. مريم گفت:

  یعنی داشتن پرده این همه مهمه !ما ایرانی ها چقدر بی فرهنگیم خب یکی شاید پرده بکارت داشته باشه و از یه طریق دیگه کارشو انجام بده که الان خیلی هم مده انسانیت آدم به پرده نیست که ! یکی هم ممکنه تو کشورمون که دچار فساد پنهان هست که الان دیگه کاملا آشکار شده توسط بعضی شیطان صفت یه مشکلی براش پیش بیاد که اتفا قا تو این مورد به درد میخوره مخصوصا تو ایران اما مشکل اینجاست که شاید بعضی دخترا با اطلاع از این مسئله به فکر این بیافتن که چه ایرادی داره … که این هم به خودشون ربط داره . یعنی یه مرد وقتی ازدواج میکنه از کجا میدونه که همسرش قبلا … همینطور که یه خانم نمی تونه مطمئن باشه مردش هم این کارو نکرده . هر وقت واسه آلت آقایون یه چک سکس مثل پرده بکارت کشف شد اونوقت میشه گفت این کار ناجوانمردانه هست.

 27. ساتراپ گفت:

  به نظرم یه جاهایی به درد میخوره مثلا برای زن وشو هرای متاهل برای تجدید خاطره…….

 28. كمال گفت:

  من نمیدونم چطوریه این سایتها با اقتدار مشغول کارن کسی نیست اینا رو ببنده ولی میان فیس بوک و یو توب رو فیلتر میکنن و اینجاست که آدم باید انگشت حیرت به دهان بگیره

 29. sara گفت:

  az koja va che sayti mhshe tahaye kard?

 30. وجدان گفت:

  دنبالش نگردید که طابلو
  ژزشک قانونی راحت میفهمه

 31. از کجا بخریم میشه بگید

 32. mina گفت:

  من نظر اتتونو خوندم .اگه ادمی بد باشه با داشتن پرده ام شلوغ کاریشو میکنه اما اگه خیلی بعدترش اینکه کسی بعدازداج رابطه ای داشته باشه.خوب پاک بودن قشنگه ولی مردا خیلی بدن خودخواهن.من ۲۱ سالمه وقتی بجه بودم یه اتفاقی افتاد که الانم با اینکه میتونم رابطه ای داشته باشم با اینکه خیلی زیبام این حرف همس شما که نمیبینید منو ولی بازم نمیدونم چیکار بکنم برا همسرم بگم باور میکنه یا نه؟

 33. secret گفت:

  ازکجا باید تهیه کنیم؟

 34. ناز گفت:

  چطور و از چه سایتی میشه تهیه کرد ؟

 35. سحر گفت:

  سلام آقا فرید شما خودتونو درگیر نکن

 36. saraaaa گفت:

  داشتن نداشتن پرده مهم نیست.ممکن دخترای ساده دل سادگی کرده باشن و…اما نجابت وپاکیش سرجاش باشه-نمیدونم خدا عالمه

 37. حسن رشتی گفت:

  دخترا خوشحال باشین .واسه خودتون تامیتونین … تا جونتون در بیاد.آخه پرده هم بزنین شب حجله ما مرد میفهمیم …فقط دنبال میان بر هستین.البته با خانمای باحجاب واسلامی نیستم.خودشون میدونن منظورم کیا هستن

 38. بی خیال گفت:

  بی خیال چه طوری باید استفاده کرد حالا؟!

 39. محمد گفت:

  با نشون دادن این چیزا کار بعضی از دخترا راحت میشه

 40. هدی گفت:

  جالب بود تا حالا نشنیده بودم. خیلی کنجکاو شدم راجع بهش بیشتر بدونم. چطوری میتونم اطلاعات بیشتری کسب کنم ؟

 41. محمود لرستانی گفت:

  خاک بر سر ما بی فرهنگها.یه گروه سگ وگربه بازی میکنن.بعضی شرابو مشروب میخورن.بعضی ها بینی ووو عمل میکنن برو ببین غربیها توشون بیشتره یا نژاد به قول خودمون برترایرانی.بعضی ها دنبال پرده مصنوعی هستن.والا من پیش رفیقای خارجیم خجالت میکشم.موندم فرهنگمون چیه.مشکل دختر ایرونی دراوردن روسری از سرشه. روزی هم باید نیم کیلو کرم بزنه.وایی خدایا به داد کشورم عزیزم ایران برس.همه دروغگوووووو.واییییییییییییییی وایییییییییییییی

 42. farid گفت:

  فاطمه خانم!
  شما قرار بود در مورد پرده صحبت کنید! نه اینکه من مطالعه فلسفی دارم یا نه؟! بلی بنده از بس مطالعه نداشتم به این نتیجه رسیدم که این حکومت – جمهوری اسلامی – زاییده تفکر کسانی است- همچون آقای خمینی – که کاملا تحت تاثیر جهان بینی یا به تعبیری حکمت صدرایی! قرار داشتند. هرچند شما باز استدلال! خواهید کرد چه ربطی داره؟! یکی تحت تاثیر اسلام میره بمب گذاری میکنه و صدها انسان بی گناه رو میکشه این تقصیر اسلام نیست. خیلیها هم ممکنه تحت تاثیر افکار متفکرین به نتایج خاصی برسن که ربطی به اون نظریه ها نداره. این یه بحث مفصله که چه ارتباطی بین حکمت صدرایی و تئوری ولایت فقیه و به تبع اون حکومت جمهوری اسلامی وجود داره که بنده چون مطالعه نداشتم نمی دونم! باز جای شکرش باقیه که "غول تاریخ فلسفه" به "انصافا یکی از بزرگترین فیلسوفان تاریخ" تبدیل شد. نیز در مورد اینکه"فلسفه اسلامی" فقط یه اسمه که من اسمشو هرچی میخوام بذارم خیلی ممنونم ازتون که افتخار این نامگذاری رو به من دادید. واقعا آموختم ازتون که یه چیزی وجود داره! حالا هرچی میخوای اسمشو بذار! اینکه این چیز! فلسفه هست یا نه زیادم مهم نیست. بلاخره این بیچاره ها کلی زحمت کشیدن یه چیزایی از مغز مبارک بیرون دادن. پس فلسفه نیس چیه؟!
  و باز آموختم که فرقی بین ترکیب "فلسفه اسلامی" و "اسلام فلسفی شده!" و "اسلام از دید فلسفه" وجود نداره و اینها دعوا بر سر اسمه و بیخوده!
  همینطور یاد گرفتم که این دسته بندی محکم و استوار! عوالم هستی امری بدیهی است که هیچ عقل سالمی نمیتونه درش تردید کنه و مثلا زبونم لال ادعا کنه عالم غیر مادی وجود نداره و هرچی هست ماده ست. و اونی که تا به حال فکر میشد ماده نیست – ماورا؛ انرژی؛ فوق ماده یا هر چیز دیگه- در حقیقت اشکال ماهوی مختلف ماده ست. و خدا نکرده نظریه کوانتوم و این لوس بازیا رو مطرح کنه و آخر سر نتیجه بگیره شق دوم و سوم تقسیم بندی شما تصور باطلی بیش نیست!
  شما که فلسفه اسلامی خوندید و منی که نخوندم! یه چیزی شنیده بودم!! همین آقا غوله مطرح کرده اصالت وجود و بعدش وحدت وجود. شیطون یه جورایی ماتریالیست بوده! همین که کل هستی حقیقتی واحد داره که همون"خدا"ست که البته ابن عربی بیچاره هم اینو گفته بود.
  من این حرفا رو از کجا میزنم خودم سر در نمیارم. همینجوری نمیدونم معنی این حرفا چیه چون بلد نیستم اصلا!
  درمورد سوال آخرتون که پرسیدید من که ماتریالیستم چرا زندگی میکنم؟! یه سوال به ذهنم رسید که کلی متحول شدم! مگه ماتریالیستا میگن نباید زندگی کرد؟ واقعا؟!!!
  من که تا بحال فکر میکردم ماتریالیسم دیالکتیک بیشترین انگیزه ها رو برای "انسان"بودن به وجود میاره که "مکانیزم پاداش و عذاب" ادیان سامی هم همه تلاششون این بوده ظاهرا.
  تفکر مادی هیچوقت نمیگه انسان و همه چیز چون فانیه بی ارزشه بلکه برعکس اصلا فنایی وجود نداره و این که "من" بعد از"مرگ" دیگه نیستم هیچوقت باعث نمیشه که "انسان" نباشم. برعکس تفکر دینی که چون همیشه مجالی برای "بخشوده شدن" و "توبه" و " رستگاری" برای آدما قرار داده هیچوقت نمیتونه از ظرفیت حداکثری انسان برای "خوب بودن" استفاده کنه.
  نظر من اینه که"آدم خوبی باش!" حال با اعتقاد به ماورا و خدا و قیامت و یا بدون اعتقاد به اینها. هر اعتقادی که تو رو در این "خوب بودن" کمک کنه "خوب" و هر نگرشی که تو رو از این "خوب" بودن دور کنه "بد" هست. هرچند میدونم علاقه داری این بحثو ادامه بدی و مثلا منو به چالش بکشی که اصلا این "آدم خوبی بودن" چیه؟ و بگی بستگی داره چه تعریفی از "خوب و بد" داشته باشیم ولی باید بگم من سواد کافی برای بحث با شمارو ندارم و از بحثای شما سر درنمیارم. فقط این میگم که همه آدما مفاهیم مشترکی دارن که کم و بیش ثابته و اگر بشر از "ذهنیت" فاصله بگیره و درگیر "واقعیت" بشه خیلی از مشکلات حل میشه. اینکه کسی مسلمان معتقدیه، اگر به دردبخوره و درد انسانیت داره و زندگیش وقف جامعه اس, بسیار محترم و قابل تقدیره و اگه یه ماتریالیست بی خدا فقط به فکر خودشه و انسانیت براش ارزشی نداره و دردمند نیست, خیلی آدم بد و بی ارزشیه. همینطور برعکس.
  پاینده باشید.

 43. ارمین لره گفت:

  به نظر من حق با فاطمه خانمه.دخترا نسبت به پسرا باید با حیاتر باشن.خانم سوده یعنی چی بی حساب میشن.خاک بر سر زنان این دوره زمونه.مرد با زن فرق داره.مردمیتونه ۱۰زن داشته باشه ولی زن نمیتونه.اخه معلوم نیست بچه بدنیا اومده مال کیه.اینا همش حکمت الهیه.غیر از اینم مردا مثل زنا پرده دارن ودقیقا رو التشون قرار گرفته.وطی اولین امیزش وتماس بامایع داخل اندام تناسلی زن از بین میره.برین بیشتر مطالعه کنین.اینو من تو یه مقاله خوندم.خیلی جالب بود.اصلا خوبی زن به حجابشه.شماییکه الکی دین مقدس اسلام رو پذیرفتید چرا به دستوراتش عمل نمیکنین.مگه اون زن یهودی مسلمان شده رو ندیدی؟؟؟ایمانتان کجا رفته.افتخار کنین مسلمونین.همه فکر وذهن دختر ایرونی شده سکس……….باباخود غربی های نامرد الان فهمیدن چه اشتباهی کردن ولی دیگه نمیشه جلوشون گرفتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت.مگه فیلمای پرونو رو ندیدی اونه شخصیت وانسانیت وحیای یک زن.وایییییییییییییییییییییییی بر شما……….مرگ بر سکس لعنتی. چون مردا خلاف میکنن ماهم خلاف کنیم.وایییییییییییی بر تو سوده خانمممممم

 44. فاطمه گفت:

  اولا عذرخواهی می کنم که گفتم مطالعه ندارید. احساس کردم توکامنت قبلی خواستید نشون بدید این مسئله روکه مطالعه فلسفی داشتید.
  ولی مشخصه که به صورت پایه ای فلسفه رو نخوندید. ممکنه چندتا کتاب خونده باشید ولی اینکه از ب بسم الله شروع کرده باشید با همه اصول و مقدماتش، به نظر می رسه که مطالعه اینطوری نداشتید.
  و این از تشکیک شما دراینکه من ازکجا میگم غیراز این ۳ عالم وجود نداره، مشخصه.
  ببینید فیلسوفا میگن عقل چند راه برای شناخت داره. یکیش استقراست (مثل همون که چندجاآزمایش کردن که آب در ۱۰۰ درجه می جوشه بعد حکم میدن که همه جا همینطوره واین البته محاسن و معایب خودشو داره)
  راه دیگه حصرعقلیه. به مثالی که کامنت قبل(درمورد مشت دست) گفتم رجوع کنید. درمورد عالم، عقل آدم چهارگزینه بیشتر پیش روش نیست. یا میگه فقط عالم مادی داریم یا فقط عالم مجرد داریم یا مخلوطی از ماده و مجرد و یا هیچکدام. من توکامنت قبل گفتم که دسته چهارم محاله. یعنی عقل نمی تونه تصور کنه عالمی باشه که هیچی نباشه. این دسته بندی از استقرا جداست و لازم نیست آدم بره توآزمایشگاه و آزمایش کنه که چندتا عالم داریم.

  این دلیل عقلیه واما دلیل نقلی اینکه ۱۲۴هزار پیامبر که همه بر خوب بودن وصادق بودن اونها تصدیق کردن و همه هم یه حرفو زدن و هیچکدوم هم از مردم پولی نگرفتن و تازه اکثرا بخاطر این حرفها مورد ظلم مردمشون قرار گرفتن، این حرف ها رو زدن و آدم عاقل نمی تونه از کنار این تأیید تاریخی به راحتی بگذره.

  من نظرم رو عوض نکردم که شما می گید از دگماتیسم فاصله گرفتم. من تو کامنت اول هم همین حرف رو زدم.

  دلیل دیگه اینکه میگم درمورد فلسفه اسلامی حداقل، مطالعه ندارید همینه که نتیجه ملاصدرا رو حکومت حاکم برایران می دونید.که من واقعا ارتباطی بین این ها نمی بینم. ملاصدرا انصافا یکی از بزرگترین فیلسوفان تاریخه که خیلی از شبهاتی که قرن ها هیشکی نمی تونست حل کنه، اون جواب داد. پس لطفا درمورد کسی که اطلاع ندارید قضاوت نکنید.

  در مورد اصطلاح فلسفه اسلامی، نظر شما رو بعضی از فلسفه شناس های امروز هم دارن و این جای بحث داره. که البته به نظر من دعوا بر سر اسم نیست.شما اسمش رو هرچی می خواهی بذار.
  ولی اینکه فیلسوفان مسلمان تلاششون این بوده که اسلام رو فلسفی کنند، این کار متکلمینه نه فیلسوفا ولی بعضی فلاسفه بودند که بعضی مسائل رو نتونستند عقلانی حل کنند ولی بدلیل مسملون بودن اون رو پذیرفتند. مثلا ابن سینا گفت از نظر عقلانی معادجسمانی رو نمی تونم اثبات کنم ولی چون محمد راستگو اون رو گفته می پذیرم. که البته ملاصدرا همین مسئله رو هم عقلانی اثبات کرده…پس در کل حرف شما تاحدی میشه پذیرفت چون بهرحال اعتقاد به اسلام در اونها اثرداشته ولی اینکه حرف هاشون ضد عقلی باشه یا برمبنای عقل نبوده، نه ابدا اینطور نیست.

  شما که به تفکر مادیتون افتخار می کنید خیلی دوست دارم واقعا دوست دارم من رو روشن کنید و بگید اگه ماورائی نیست پس چی هست؟ شما که از مرگ نمی تونی فرار کنی بعد از مرگ چه اتفاقی میفته؟ و اگه اتفاقی نمیفته چرا الآن زنده اید؟ واقعا به این سوالام چواب بدید. دوست دارم بدونم آدم مادی برای چی زنده اس؟ شاید تفکرتون جالب بود ما هم قید قیامت و خدا رو زدیم و مادی شدیم!

 45. farid گفت:

  پاسخ به کامنت فاطمه خانم
  خوشحالم که یه مقدار از جزمیت و دگماتیسم فاصله گرفتید و گفتید شما فرض می‌کنید این سه نوع عالم وجود داره. ولی تعجب می‌کنم چه طور می‌تونید باز با قطعیت بگید غیر از این سه نوع امکان تصور وجود نداره؟! اگر ملاک فلسفه تصورات بود که فلسفه بیشتر به قصه و افسانه و اسطوره شبیه می‌شد جانم!
  البته فلسفه یونان باستان، چین، ایران باستان و همینطور اقوام متمدن دوران قدیم- اگر بشه اسمشون رو فلسفه گذاشت البته بجز یونان- یه چیزی تو مایه‌های اسطوره و داستان‌پردازیه تا مباحث عقلی. به خصوص در افلاطون به اوج خودش می‌رسه و به قصه‌سرایی در مورد هستی می‌پردازه!
  باری! بنده به تقسیم‌بندی فلسفه به اسلامی و غیر اسلامی هم هیچ اعتقادی ندارم. فلسفه فلسفه است!اگر فیلسوفی بخواد اسلام رو از دید فلسفی بررسی کنه میشه فلسفه اسلام ولی اگه بخواد تفلسف کنه اونجوری که به مبانی اعتقادی اسلام هم آسیب نرسه! فوقش میشه همین جناب غول! که صد البته یکی از نتایج درخشان مکتب فلسفی! ایشون همین حکومت مبارکه که بر ایران حاکمه!
  اینکه گفتم بحث ما به نتیجه نمیرسه از همین امر ناشی میشه که بله! من حداقل در حوزه فکری یه پوزیتیویست که چه عرض کنم یه ماتریالیستم.
  حال اگه قصد دارید وارد مقوله فلسفه دین، دین، متافیزیک، ماتریالیسم دیالکتیک و… این مباحث بشید که من عذر تقصیر دارم و از هم اکنون! اعلام می‌کنم هر آنچه شما می‌گویید کاملا درسته و ( مو لا درزش نمیره)! همانطور که تا حالا هم نرفته و امثال نیچه و پوپر و هایدگر و مارکس و هانتیگتون و فوکویاما و… این بچه سوسولا مدت مدیدیست نشستن از رو سرمشق آقا غوله مشق فلسفه می‌کنن.
  چون به قول شما خواهر گرامی نمیدونستن تو این دنیا سقراط و افلاطونی هم بوده! فلوطین و بطلیموسی بوده! بابا سهروردی و ملاصدرا و ابن‌سینایی بوده!و مطمئنا مطالعه نکردن آثار اونا رو. دیگه وقتی این اغوال!-جمع مکسر غول!- هستن چه نیازی به امثال مارکس اینا!
  ولی اگه با مبانی فلسفی – فلسفی‌ها!نه قصه و داستان!- و یا حتی علمی بخواید در مورد موضوع مهجور مانده از سوی شما؛این پرده بکارت تنهای بی‌کس! مطلبی مرقوم بفرمایید مزید امتنان و سبب افزایش دانش عقلی این بنده کمترین خواهد بود.
  سایه عالی مستدام بر این پیج خوش فرجام!

 46. فاطمه گفت:

  جواب به آقا farid.
  من مشکلی با ادامه بحث ندارم.
  * بنظر می رسه اطلاعات فلسفیتون زیاد بالا نیست. و اگه هم اطلاعاتی دارید فقط کتاب های غربی هارو خوندید. اون مطلبی که گفتید تقسیم ۳ نوع عالم عقلی نیست و جوشیدن آب در ۱۰۰ درجه عقلیه، این حرف تجربه گراها و پوزیتیویست هاست.
  نمی دونم شما تا چه حد به عالم ماوراء اعتقاد دارید ولی حرف هاتون کاملا مادیه.

  *حرفی که من زدم ازنظر فلسفی کاملا عقلیه. به این صورت که من ۳ نوع تقسیم بندی این عالم رو ذکر کردم. من نگفتم این ۳ عالم وجود دارن من گفتم عقل ما می تونه این ۳ عالم رو تصور کنه و تصور عالم چهارم محال عقلیه.(البته من مثه سایر مسلمونهااعتقاد دارم که هر ۳ عالم وجود دارند.)

  برای اینکه مسئله روشن بشه مثالی می زنم. مثلا من دستم رو مشت می کنم و به شما میگم حدس بزنید چیزی تو دستم هست یا نه. از نظر عقلی شما می دونید که تو دستم یا چیزی هست و یا چیزی نیست و شق سوم محاله.با اینکه شما تودست منو ندیدید ولی عقلتون می تونه به این مطلب حکم کنه.
  اینجا هم همینطور. عقل میگه یا عالم می تونه کاملا مادی باشه، یا کاملا مجرد باشه و یا بین این دو تا و شق چهارم محاله.

  * حالا فرض می کنیم دوعالم دیگه اصلا وجود نداره، این چه تاثیری در حرف ها و بحث های من داره؟ عالم مادی رو که نمی تونید رد کنید چون توش دارید زندگی می کنید و من گفتم عالم ماده خصوصیتش نقص و زواله و…

  *اگه احیانا غیر از کتب درسی جمهوری اسلامی، مباحث فلسفی رو در کتب دیگه هم دنبال می کردید متوجه می شدید که حرف های من از کتب دیگه گرفته شده. کتب درسی مطابق با اون کتب اصلی هستند نه اینکه این حرف ها مطابق کتب درسی باشند.

  *اصلا و ابدا اینطور نیست. حتی یک دلیل عقلی نمی شه آورد که خدا وجود نداره. از اولین فلاسفه (ارسطو) گرفته تا ملاصدرا چنان برهان های عقلی محکم بر اثبات خدا ذکر شده که مولادرزشون نمی ره. منتهی اشکال بعضی از فلاسفه غرب اینه که مطالعه نکردنداین چیزها رو. مثلا با ملاصدرا (غول تاریخ فلسفه) درست آشنا نیستند و حرف هایی زدن و بقول خودشون خدا رو رد کردن. ولی واقعا هیچ کدام بر مبنای استدلال نیست.
  اشکالاتی هم که درمورد عدل و حکمت و.. گفتید بیش از هزار ساله که جوابشون داده شده و لازمه که بریم مطالعه کنیم تا بفهمیم.

  * والا من هرچی می بینم حرف هام عقلی و منطقی بود. کامنت قبلی من رو چطور می گید برمبنای اعتقادی نوشته شده نه عقلی؟! کجا حرف ضد عقلی زدم؟!

 47. نسرین گفت:

  آره دیگه آخرالزمان،زیاد تعجب نکنید هرروز که بگذره خبرهای عجیبتری هم میشنویم فقط خدا به داد مردم آخرالزمان برسه.این جور وقتاس که میگیم:
  امام مهدی کی میای؟

 48. farid گفت:

  فاطمه خانم!
  قصد ادامه بحث رو ندارم. چون ادامه بحث ما بیشتر از این منطقی به نظر نمیرسه. دلیلش هم اینه که شما برای پیشبرد موضوع به مبانی تکیه میکنید که فصل مشترک من و شما نیست. اینکه قبل از هر چیز با اعتماد به نفس در حد انیشتین! که نه، در حد جبرئیل! میفرمایید("ببینید" ما سه نوع عالم میتونیم داشته باشیم….). انگار از یه مسئله بدیهی ساده که مورد پذیرش همه هست صحبت میکنین مثل این گزاره که ( ببینید! آب خالص در ۱۰۰ درجه میجوشه!) تازه دانشمندا واسه همچی اظهار نظری هم مثل شما با اطمینان حکم صادر نمیکنن! بگذریم. غرض اینکه چون سرکار عالی بر پایه داده‌های دینی اسلام شیعی – اونم از نوع قرائت رسمی مطابق کتابهای درسی نظام آموزشی جمهوری اسلامی!!- صحبت میکنید؛ طبعا هر مساله‌ای رو با همون معیار تفسیر و توجیه خواهید کرد. همون مطلبی که تو کامنتای قبلی هم اشاره کردم. بنابراین رسیدن به یه نتیجه فلسفی-حکمی و نه حدیثی – کلامی بین ما بعید به نظر میرسه.
  ذکر این نکته رو لازم میدونم که احتمالا به همون تعداد دلیل و نشانه که برای اثبات وجود خدا و اسما و صفات مد نظر شماست، دلیل و نشانه برای رد خدا و یا حداقل زیر سوال بردن صفات خداوند وجود داره از جمله حکمت خدا و عدل خدا و…
  همونطور که قبلا اشاره کردم بهتر بود فقط در مورد اینکه به چه دلیل "عقلی – فلسفی" نه "دینی اعتقادی" ادعا میکنید که وجود پرده بکارت در دختران برای اثبات به قول شما عفت -عدم وجود رابطه جنسی- هست؟ که شما حوزه بحث رو عوض کردید. قبلا هم گفتم در اینکه بشر از پدیده‌های مختلف هستی در راستای بینش و جهان‌بینی خودش استفاده ابزاری کرده و میکنه و خواهد کرد شکی نیست. که اینهم یه نمونشه. ولی در عقلانی بودن این کاربردها کلی بحث میشه کرد که از حوصله بنده خارجه! شما بذارین به حساب کم آوردن!!
  پاینده باشید.

 49. elahe گفت:

  kheily bi khod bud

 50. مرتضی گفت:

  آخرالزمان؛ فروش پرده بکارت مصنوعی در اینترنت!
  خوب اخرالزمان که میدونید چیه ؟
  پس این چیزا ام طبیعیه
  ۱روزی میرسه که همه این ادما که ادعا میکنن اسلام دستشونو بسته هیچ پناهگاهی جز همین دین ندارن
  شبا که ما میخوابیم اقا دجاله بیداره
  ماعینه ۱گاو تو خوابیم اون داره کله دنیا رو میگیره
  حالا ما بشینیم و شادی کنیم که پرده مصنوعی اومده و نونه همه تو روغنه یعنی بریم حالشو ببریم کی میفهمه
  به امیده روزی که پرچم های سیاه از سمت مشرق دیده بشن

 51. sima گفت:

  salam be nazar man kasayi ke fekreshon gharbiye be in site baha midan aslan man be in ghiza eteghadi nadaram hamash cherte khejalat bekeshid

  نظر مدیر: متوجه منظورتون نشدم خانم سیما. دقیقا به چه چیزی اعتقاد ندارید؟

 52. فاطمه گفت:

  جواب مجدد:
  بعضی مسایل رو باز نکردم گفتم شاید همون جواب کافی باشه.

  * بله وجود این مسئله هم از نظر آیه و نشانه، دلیل بر اثبات خداست (مثل هر آفریده دیگه حتی خود وجود ما و تمام آفریده ها نشانه وجود خداهستند. به لحاظ خود آفرینش و وجود) و هم به خاطر حکمتی که پشت این مسئله هست.

  ببینید ما ۳ نوع عالم رو می تونیم داشته باشیم:‌ ۱-عالم مجردات (فرشتگان) که اختیار و امتحان در اون وجود نداره ۲-عالم مادیات که اختیار و امتحان درش هست و ۳- عالم برزخ که بین این دوتا هست.
  درعالم مادیات که مادر این عالمیم نفس جهان ماده ایجاب می کنه که شرایطی درش باشه که بشه انسان رو دراون امتحان کرد.

  اینجا عالم نقصه نه کمال.درهرچیزی نقص هست خودآدم هاروببینید اکثر آدم ها سالمند ولی بعضیاشون کور و کر و معلول و… هستند. شما اعتراض می کنید که بعضی از دخترها بخاطر دلایل پزشکی پرده پکارت ندارن. خب این بخاطر نفس این عالمه. ذات این عالم اینطوری ساخته شده. اکثر آدمها سالمند، آیا بخاطر اون چند درصد معلول می تونیم بگیم پس خدا حکمتی در آفرینش آدم نداشته؟! همینطور هم نمی تونیم بگیم بخاطر چنددرصد دختر که پرده ندارن، وجود پرده بکارت بی حکمت و بی خوده.

  * دختر باکره و زن شوهرکرده یکی نیستند که شما شرایطشون رو با یه ملاک بسنجی. می گی پس زن ازدواج کرده چی میشه؟! خب زن شوهرکرده شبانه روز در اختیار شوهرشه. شوهرش باید مواظبش باشه که دچار خطا نشه. خیانت زن به شوهر خیلی وقت ها بخاطر بی توجهی مرده. اگه مرد به زنش رسیدگی نکنه ممکنه بخطا گرفتار بشه ولی دخترباکره، کسیو نداره که ازش مواظبت کنه و به نیازش توجه کنه. پدر و مادر هستند ولی اونا شوهر نمی تونن باشن.

  * اشکال کامنت دومتون هم مطلق دیدن مسئله نشانه و حکمته. اولا من درمورد علامت دروغ زن شوهر دار نگفتم و کلی گفتم. اگه قرار بود هر آدمی دروغ میگه یه نشانه ای توش وجود داشت که دروغش اثبات بشه، اگه قرار بود هر کس دزدی می کنه یدفعه مثلا صورتش لکه بزنه و همه بگن آدم طوری ساخته شده که تا دزدی کنه صورتش لکه دار می شه، اگه قرار بود هرکس غیبت می کنه دلش درد بگیره و… اصلا خلقت زیر سوال می رفت. اول حرفم گفتم اینجا عالم مادیاته و تو این عالم باید امتحان بشیم. همه چیز طبیعی پیش می ره. خدا دست مارو کامل باز می ذاره هرکاری می خواهیم بکنیم. ولی… ولی بعضی جاها (نه همه جاها) نشونه هایی گذاشته که مارو به یاد خودش بندازه. بکارت یه نشونه از حکمت خداست. من نگفتم خدا همه جا و همیشه برای هرکار بد آدم یه نشونه گذاشته. ولی این یدونه که داریم درموردش بحث می کنیم نشونه است.

  * عفت دختر هم ظاهری (جسمی) و هم باطنی هست. و هم عفت ظاهری و هم باطنی مراتب و درجه بندی داره. دختری هست که هم عفت ظاهری داره هم باطنی و هردورو در حد عالی داره، دختری هست که عفت ظاهری داره و پرده اش سالمه ولی عفت باطنیش خرابه، دختری هم هست که هیچکدوم رو نداره.

  همه حرف در این خلاصه می شه که پرده بکارت نشانه وجود حدی (خیلی زیاد) از عفت برای دختره.اکثردخترهایی که پرده دارند عفیف ظاهری و باطنی هستند(هرچند بعضیاشون پرده دارن و عفیف نیستند) و اکثر دخترهایی که پرده ندارند عفیف نیستند(هرچندبعضیاشون واقعاعفیفند و بخاطربیماری یا…پرده ندارن)

  همونطور که گفتم تو عالم ماده ما باید از اکثریت حرف بزنیم.خدایی که پرده رو در وجود زن گذاشته خودش هم مواردی رو ایجاد کرده که دختر مثلامادرزاد پرده نداشته باشه. و این بخاطر اینه که عالم ماده ملغمه ای بشه از شر و ضعف و نقص و نیستی تا آدم ها توموقعیت های مختلف قرار بگیرن و امتحانشون رو پس بدن.

  * و آخرین جمله اینکه قصد نصیحت ندارم فقط اینکه اشاره به گناه کردید مطمئن باشید یکی از اثرات گناه کدر شدن قلب آدمه و همین باعث می شه که نشانه های خدا به سختی دیده بشن.
  خدا به همه کمک کنه…

 53. farid گفت:

  ادامه کامنت قبلی!!
  یه مورد دیگه هم اشاره کردید شما که اتفاقا به نظر من نقیض ادعاتونه. فرمودین اگه قرار بود خدا یه علامتی برا دروغ یا خیانت زن شوهردار میذاشت بی معنی بود خلقت!! چطور وقتی به ادعای شما برا عفیف بودن دختر علامت! گذاشته بی معنی نمیشه این خلقتی که میفرمایید؟!!
  ببینید بنده تو کامنت اولم هم اشاره کردم که اگه با دید توجیه دینی به مسائل نگاه کنیم همه چیو یا توجیه میکنیم یا نهایتا میگیم حکمت خداست!! همون کاری که آخوندای همه ادیان و مذاهب قرنهاست انجام میدن و بحث من و شما در مقابل بحثای عمیق!! اونا بیشتر شبیه جوکه! موفق و پیروز باشید

 54. farid گفت:

  در پاسخ به فاطمه خانم:
  خوشحالم که به مساله با دید فلسفی یا حداقل عقلانی برخورد کردید.
  اینکه میفرمایید پرده بکارت! از نشانه های وجود خداست با دو دید میشه نگاه کرد اینکه هر چیزی نشانه خداست با یک دید عرفانی بله درسته ولی اگه بخوایم با دید عقلانی اینو نشانه بدونیم باید حکمت ویژه ای رو درش پیدا کنیم که به زعم بعضی ها همون بکارت دختر هست که اگه این اثبات بشه یعنی کاری حکیمانه صورت گرفته. من در انکار این مطلب عرض کردم که نمونه زیادی در طبیعت هست و در ضمن زنان و دخترانی هستن که به طور مادرزادی این پرده رو ندارن یا کاملا جلو واژن رو نگرفته. میتونید این قضیه رو تو مقالات علمی ببینید.
  اما اینکه فرمودید من حرف خودمو نقض کردم فکر نمیکنم اینطور باشه بنده گفتم اگه وجود و سلامت پرده بکارت دال بر به قول شما عفت باشه و خداوند برای تشخیص عفیف بودن دختر اونو قرار داده تکلیف زنانی که ازدواج کردن چی میشه؟! دقت کنید منظور من اینه که ملاک برای حکیمانه بودن عمل مطلقه نه اینکه بگیم یه چیزایی در طبیعت هست که بشر بنابه دلایلی از اون استفاده میکنه به نفع اعتقاداتش!
  و اما مورد آخر که با این قطعیت حکم میکنید که اگه فکر کنیم! کاملا واضحه که خدا یه نشونه گذاشته که بدکار از معصوم و پاک فرقش معلوم بشه!! باید به عرض برسونم که بنده خودم تا حالا با چند تا دختر باکره! عمل نامشروع انجام دادم بدون اینکه بکارتشون (البته پرده بکارتشون!) کوچکترین آسیبی دیده باشه!
  و چندتا از اوناهم ازدواج کردن و البته در حالی به حجله رفتن که باکره بودن!!!
  لطفا اگه میخواین جوابی به این کامنت بدین در مورد اینکه خدا میدونه که اون دخترا و من چه گناه بزرگی انجام دادیم و اینکه یه روزی اسرار فاش میشه و اونا و من به سزای عملمون میرسیم نباشه!!!
  چون بحث ما صرفا در مورد تاثیر حقیقی وجود و سلامت پرده بکارت! در تشخیص عفت و پاکی دختران میباشد و لاغیر!!!

 55. فاطمه گفت:

  در جواب به آقا farid.
  * اولا که برای اثبات خدا یک راه و دوراه وجود نداره. هزاران راه هست و پرده بکارت یکی از راه هاست و اگه شما این راه رو قبول نداری هزاران راه دیگه رو نمی تونی انکار کنی.
  * دوما خلقت خدا در خیلی جاها شباهت هایی داره درست، اینکه میگی بعضی حیوانات ماده این پرده رو دارن به علت مشابهت های خلقته. باشه قبول که بقول خودت وجود پرده در کوالاها (اگر واقعا چنین چیزی باشه)دلیل بر عفت نیست ولی چطور انکار می کنی که در انسان این پرده منکر عفته؟! حکم اون رو چرا به این سرایت می دی؟
  * نمی دونم اون آمارو از کجا آوردی ولی حتی اگه حرفت درست باشه نقض حرف خودته، چون ثابت می کنه وجود پرده باعث جلوگیری و کاهش رابطه جنسی نامشروع میشه.
  * اینکه زن شوهردار خیانت می کنه حالا مثلا که چی؟ یعنی خداحالا که برای باکره معیار عفت قرار داده، باید برای زن شوهر دار هم یه علامتی مشخص می کرد که هروقت خیانت کرد روشن بشه؟! اگه اینطور بود که اصلا لازم نبود خلقتی صورت بگیره. مثلا باید برای دروغگو حتما یه چراغی می ذاشت که تا دروغ می گفت اون چراغ روشن می شد همه می فهمیدن طرف دروغ گفته!!!!
  * ببین ما نمی گیم که خدا برای همه چیز یه نشونه گذاشته، ما می گیم دراین مورد خاص اگه بیایم و فکر کنیم کاملا واضحه که خدا یه نشونه گذاشته که دختر بدکار از دختر معصوم و پاک فرقش معلوم بشه. یه کم فکر کنید…

 56. farid گفت:

  در پاسخ به آقا یا خانمی که پرده بکارت! در جنس ماده رو دلیلی بر حسابگری و علم خداوند و اثبات خدا میدونن باید عرض کنم که این بخش از آلت تناسلی مادینه در بعضی از پستانداران دیگه هم وجود داره و خاص انسان نیست. البته با این نگاه توهمی دینی میشه همه چیزو اونجوری که به نفع خدا و دین تموم بشه توجیه کرد! همونطوری که قرنهاست اینکارو کردن. لابد توی کوالاها هم به بکارت دختر اهمیت میدن که خدا این پرده رو بهشون داده! ما که تو این جامعه خرافات زده سنتی زندگی میکنیم دیگه میدونیم که آمار رابطه جنسی زنان شوهردار با غریبه خیلی بیشتر از دختران باکره! هستش. یعنی خدا خواسته با یه سری تدابیر امنیتی جلو خیانتو بگیره ها ولی لابد یادش رفته بود چه جونورایی ساخته!! اینم بگم که من منکر خدا نیستم هرچند حرفام کفر آلوده!!

 57. درسا گفت:

  هم خوبه هم بد. بده چون ارزش دخترای پاک و نجیبمون میاد پایین ولی از یه لحاظم عالللیییه چون با پسرا بی حساب میشیم

 58. yalda گفت:

  سلام حرفای آخرالزمان راسته هرچی پیدا می شه ایرانی ها چقدر فرهنگشون پایینه که خودشونو به همین راحتی به غربی ها می فروشند

 59. yalda گفت:

  سایت بی خودیه

 60. ... گفت:

  هر چی باشه به درد غربی ها که نمی خوره>مگه نه؟

 61. نصیرزاده گفت:

  چه میکنن این چینی ها؟بعدچندوقته دیگه دخترهاشون روهم صادرمیکنن.

  نظر مدیر: تو چین حدود ۴۰ میلیون پسر اضافه هست (بخاطر قانون تک فرزندی و اینکه خیلی از خونواده ها دختر دوست نداشتن) بنابراین اگه اونا بخوان کاری کنند پسر صادر می کنن نه دختر!!

 62. سودی گفت:

  ایول خوشم اومد،تازه خانومابا آقایون بی حساب شدن.چطوره آقایون هر کار دلشون خواست میکنن کسی متوجه نمیشه اما دخترا زود لو میرن.بااین روش حقوق زن و مرد مساوی میشه!

 63. nemigam گفت:

  bebakhshida…ma tabiisho darim…masnoesho nemikhaym…vali mahze konjkavi…chejoori nasbesh mikonan????

 64. afsaneh گفت:

  واقعا عجیبه؟ این چینیها چه کارهای میکنند؟

 65. راحله گفت:

  به خاطر حق ایران، در رسیدن به انرژی پاک! هسته ای! شرافت ایران به صورت بسته ای ۲۰۰ تومان به چین فروخته شد!!!!!!!!!!۱۱

 66. ایدا گفت:

  با این خبر تازه برای بعضیها اطلاع رسانی کردید لطفا مراقب اخبارتان باشید

 67. ناشناس گفت:

  بیتا خانم حرفاتون درست نیست. اسلام هیچ ارتباطی به عقب موندگی نداره. اگه اعتقاد دارید اسلام باعث عقب افتادگیه موردی مثال بزنید…
  اسلام گفته مردها حتی حق ندارند به زن های غریبه نگاه بد بکنند بعد شما می فرمایید مردها برن هرکاری خواستن بکنن؟!
  چه مرد و چه زن حق ندارند گناه کنند . اگر گناه کردن چه این دنیا و چه دنیای دیگه جوابشو می گیرن.
  و اما اینکه در زن پرده بکارت قرار داده شده، اگه یه کم فکر کنید و دقت کنید همین می تونه باعث اثبات خدا بشه براتون. چقدر دقت…چقدر حسابگری…

 68. bita گفت:

  agha velemun konid eslam kilo chand har chi aghab oftadegiye az hamin eslame ma tu brkarat bad shoma marda har kar mikhayn mikonid

 69. sara گفت:

  ajab baba che chiza ke nemishnavim nemibinim !!!

 70. melodi گفت:

  dorogh be en boooooooooooooooooooozorgi

 71. من و این گفت:

  خالی بندی
  مگه میشههههههههههههه

 72. arghavan گفت:

  vaghean rast migin yani hamchin chizi hast vaghean

 73. احمد گفت:

  ها؟ سیمین خانم نشد… دو پهلو حرف می زنی…مشکوک می زنیا!
  اول میگی مگه میشه تو کار خدا دست برد بعد میگی چطور میشه تهیه کرد؟! نکنه …

 74. سیمین سعادت گفت:

  aya in moredi ke tozih dadid vaghean vojod dard?
  mage mishe to kae khoda ham dast bord?
  chetor mishe ye nemone az uno tahiye kard

نظرات بسته شده است.