محصولات دانلودی

آخرین اخبار از وضعیت ملوانان انگلیسى بازداشت شده در آبهاى ایران

هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه عراق روز دوشنبه مدعى شد که ۱۵ ملوان انگلیسى که هفته گذشته از سوى ایران بازداشت شدند در آب هاى عراق دستگیر شدند ، نه ایران.

به گزارش سرویس اخبار ویژه آریا، با ادامه بازداشت پانزده تن از ملوانان نیروى دریایى و نفرات واحد تفنگداران دریایى انگلیس توسط ایران، امروز دوشنبه، وزارت خارجه عراق مدعى شد که این افراد در آب هاى مرزى عراق بازداشت شده اند و از ایران خواست آنان را آزاد کند.


جمهورى اسلامى اعلام کرده بود نظامیان انگلیسى را به این دلیل بازداشت کرده که به صورت غیر قانونى وارد آب هاى ایران شده بودند.


به گزارش خبرگزارى فرانسه، در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است: وزیر امور خارجه عراق تاکید کرده که ملوانان انگلیسى بر اساس اطلاعات مقامات عراقى در آب هاى این کشور دستگیر شده اند.


این بیانیه مى افزاید: این افراد بخشى از نیروهاى چند ملیتى هستند که با تایید دولت عراق و بر اساس قطعنامه شوراى امنیت سازمان ملل متحد در این کشور مستقرند.


زیباری، همچنین خواستار آزادى ملوانان انگلیسى شده است.


این ادعاها در حالى مطرح مى شود که جمهورى اسلامى ایران روز دوشنبه اطمینان داد که ملوانان بازداشت شده انگلیسى در « صحت و سلامت» به سر مى برند.


به گزارش خبرگزارى رویترز، یک مقام وزارت امورخارجه انگلیس با اعلام این خبر گفته است که یک مقام دستگاه سیاست خارجى ایران در دیدار با فرستاده انگلیس به تهران این خبر را اعلام کرده است.


وى افزود: سفیر انگلیس به طور موکد از ایران خواسته است که اطلاعاتى درباره محل نگهدارى ، نحوه تماس و اینکه برنامه ایران براى آزادى آنها چیست، در اختیار بریتانیا قرار دهد.


این مقام وزارت امور خارجه اظهار داشت: « مقامات ایرانى به فرستاده لندن اطمینان داده اند که ملوانان بازداشت شده در صحت و سلامت به سر مى برند. وى جزئیات بیشترى نداد ولى تایید کرد که در تلاش براى حل این مسئله در اسرع وقت هستند.»


به گزارش آریا، منوچهر متکی، وزیر خارجه ایران، نیز در گفتگوى تلفنى با وزیر خارجه انگلیس در مورد ملوانان بازداشتى گفت که این موضوع “توسط مراجع ذیربط تحت بررسى حقوقى است و پس از خاتمه تحقیقات، امکان ملاقات با آنان فراهم خواهد شد.”

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 21
  • ۰۶ فروردین ۸۶
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما