محصولات دانلودی

«آخرین امپراتور» با حذف ۶۰ دقیقه بار دیگر دوبله شد

با حذف نزدیک به ۶۰ دقیقه، فیلم سینمایی «آخرین امپراتور» (The last emperor) به مدیریت جلال مقامی بار دیگر دوبله شد.


جلال مقامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ با اعلام این خبر اظهار کرد: ‌نسخه‌ی کامل این فیلم را در ۱۶۰ دقیقه، سال ۱۳۶۳ دوبله کردم و “آخرین امپراتور” در سینماها اکران شد. ولی زمان دوبله‌ی نسخه‌ی اخیر، زیر ۱۰۰ دقیقه است.

وی در پاسخ به این پرسش که چند تن از گویندگان پیشین “آخرین امپراتور” در نسخه‌ی دوم نیز صدا پیشگی کرده‌اند، گفت: به علت حذف زمان قابل توجهی از فیلم، برخی نقش‌ها بسیار کوتاه شده است که این امر به انتخاب گوینده‌ها نیز تاثیر گذاشته است.


مقامی افزود: در نسخه‌ی دوم فهیمه راستکار و حسین عرفانی به جای نقش‌هایی صحبت می‌کنند، که در ورسیون اول سخن گفته بودند.


وی اضافه کرد:‌ در نخستین دوبله‌ی «آخرین امپراتور» خودم از نوجوانی تا پیری امپراتور را گویندگی کردم، ولی در نسخه دوم، شیلا آژیر به جای هنر پیشه دوران کودکی امپراتور صحبت می‌کند،‌ امیرمحمد صمصامی مقطع جوان او را تا زمان اسیریش می‌گوید و دوران اسیری تا زمان مرگ امپراتور را خودم می‌گویم.


این پیشکسوت دوبله، درباره‌ی علت کاهش زمان این فیلم گفت: دلیلش را نمی‌دانم. ولی زمانی که نسخه‌ی دوم فیلم را دیدم دلم برای این اثر سوخت. چرا که بخش‌های زیادی از آن حذف شده بود و به این علت، داستان “آخرین امپراتور” مقداری عوض شده است.


وی اظهار کرد: این گونه ممیزها نشات گرفته از یک سیاست کلی است. بنابراین نمی‌توان به افرادی چون ویراستاران ایراد گرفت، بلکه سیاست‌ها را باید بازنگری کرد.


مقامی در پایان گفت: بهتر است چنین فیلم‌های مطرحی به این شیوه، دوبله و پخش نشود، چرا که با توجه به وجود وسایل ارتباط جمعی مختلف، مردم به نسخه‌های اصلی دسترسی دارند و متوجه تغییرات ایجاد شده در اثر می‌شوند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ “آخرین امپراتور” را برنارد و برتولوچی در سال ۱۹۸۷ ساخته است و در آن، جان لون در نقش “پویا” ی بالغ، جو آن چن (ون یانگ)،‌پیتر او تول (رینالد) و دنیس دان (بیگ لی” نقش آفرینی می‌کنند.


“آخرین امپراتور” که با مشارکت سه کشور فرانسه،‌ایتالیا و بریتانیا ساخته شده است در سال ۱۹۸۷ ، ۹ جایزه‌ی اسکار را از آن خود کرده است و ۳۸ جایزه نیز از جشنواره‌های بین‌المللی دیگر کسب کردهاست.


این فیلم که به زندگی آخرین امپراتور چین می‌پردازد، داستان فردی است که در سه سالگی امپراتور چین نام گرفت ولی به عنوان یک باغبان مرد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما