آخرین رتبه‌بندى پرفروش‌ترین گوشى‌هاى جهان
با گرم شدن بازار فناورى‌هاى بى‌سیم در فروشگاه زنجیره‌اى Telia سوئد، کامپیوترهاى شخصى و دستگاه‌هاى دیجیتالى مجهز به ورودى USB موفق شدند نام خود را در لیست ۱۰ دستگاه بى‌سیم برتر ماه ژوئن جاى دهند.


به گزارش سرویس اقتصادى آریا، طى این ماه دو شرکت بزرگ نوکیا و سونى‌اریکسون موفق شدند بیش از دیگر مراکز تولیدکننده تلفن‌هاى همراه محصولات خود را به‌فروش برسانند.


این دو شرکت توانستند با افزایش رضایت مشتریان خود، رده‌هاى نخست این جدول را به خود اختصاص دهند.


این مرکز تجارى لیست ۱۰دستگاه دیجیتالى پرفروش از اجناس فروخته شده در ماه ژوئن را منتشر کرده است که در آن شرکت سونى‌اریکسون توانسته با عرضه یک گوشى مخصوص پخش موسیقى و سه گوشى مجهز به فناورى نسل سوم تلفن‌همراه، بخش بیشترى از بازار را در دست بگیرد.


علاوه بر این، شرکت سامسونگ که در دوره قبل از لیست خارج شده بود، با یکى از گوشى‌هاى خود توانست بار دیگر وارد این لیست شود.به طور کلی، از ۸ تلفن‌همراهى که در این مجموعه موجود است، ۷ گوشى مجهز به دوربین است و تنها ۵ گوشى قابلیت اتصال به اینترنت و استفاده از سرویس‌هایى نظیر e-mail و … را دارند.


لیست اجناسى که توسط فروشگاه زنجیره‌اى Telia منتشر شده به شرح زیر است:


۱.PC card (به تازگى وارد لیست شده)


۲. USB modem (به تازگى وارد لیست شده)


۳. سونى اریکسون K810i (رتبه قلبى: ۳)


۴. نوکیا ۱۱۱۰i (رتبه قبلى: ۱)


۵. سونى اریکسون W880i (رتبه فبلى: ۴)


۶. نوکیا N95 (رتبه قبلى: ۲)


۷. نوکیا ۵۱۴۰i (رتبه قبلى: ۵)


۸. سامسونگ X510 (به تازگى وارد لیست شده)


۹. سونى اریکسون W610i (به تازگى وارد لیست شده)


۱۰. سونى اریکسون Z710i (رتبه قبلى: ۸)


لازم به ذگر است، اخیرا گزارش فروش PC card و USB modem نیز در کنار گوشى‌هاى تلفن‌همراه در لیست‌هاى جهانى معمول شده است و مرکز تجارى Telia نیز در گزارش خود از این طرح استفاده کرده است.


لیست فوق بر اساس آمارهایى از ۷۵ واحد فروش وابسته به این مرکز به دست آمده است. مرکز Telia بزرگترین فروشگاه زنجیره‌اى و مرکز فروش ابزارهاى ارتباطى در کشور سوئد محسوب مى‌شود.