دستگیری فردی که با عنوان جعلی مشاور دفتر ریاست جمهوری اقدام به سوءاستفاده می‌کرد

فردی که با همدستی سه تن دیگر با  استفاده از عناوین جعلی، خود را مشاور قلابی رییس جمهور معرفی و اقدام به سوءاستفاده می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، سرهنگ مجید بزمون، فرمانده انتظامی شهرستان کرج موضوع این پرونده را این‌گونه تشریح کرد: مقارن ساعت ۱۵:۲۰ روز ۲۰ دی ماه، ماموران پلیس در بلوار انقلاب، خیابان «رجایی شهر» شهرستان کرج حین گشت زنی به یک دستگاه خودرو پراید مشکی رنگ با چهار سرنشین مشکوک شدند.


با متوقف کردن خودرو مظنون، ماموران پلیس از راننده پراید تقاضای ارایه کارت شناسایی می‌کنند که او، خود را مامور دفتر ریاست جمهوری معرفی کرد.


طرح این ادعای از سوی راننده پراید، ظن بیشتر ماموران را برانگیخت، از این رو خودرو مورد نظر را مورد بازرسی قرار دادند که در همین حین یکی از سرنشینان خودرو در حالی که قصد بیرون آوردن سلاح از ناحیه کمرش را داشت با مهارت خاص مامور گشت در اقدام خود ناکام ماند.


بدین ترتیب پیش از هر حادثه‌ای، چهار سرنشین خودرو دستگیر و جهت بازجویی به معاونت اطلاعات نیروی انتظامی کرج انتقال داده شدند.


همچنین در بازرسی از خودرو، یک قبضه سلاح کلت کمری، ۵ اسپری گاز اشک‌آور،۳۶۰ گرم سوخته تریاک و تعدادی کارت و احکام دولتی مختلف به دست آمد.


در تحقیقات پلیسی از متهمان به نام‌های «محسن ــ الف» ۳۲ ساله، «احمد ــ ک» ۳۷ ساله، «عباسعلی ــ ن» ۳۰ ساله و «رضا ــ ف» ۴۰ ساله که حین بازجویی‌ها پیشنهاد رشوه چند میلیون تومانی به ماموران دادند، متهم اصلی مدعی شد که پیش از این چند ماه در دفتر خدمات ریاست جمهوری، بیش از سه سال در اقتصاد و دارایی و دفتر بورس مشغول به کار بوده و در حال حاضر نیز کارمند قراردادی یکی از وزارتخانه‌ها  است که با سوءاستفاده از مناصب قبلی و همدستی چند تن، به جعل عناوینی همچون مشاور رییس جمهور اقدام می‌کرده است.


همچنین متهمان در ادامه اعترافاتشان اظهار کردند: گازهای اشک‌آور را از بازار «ناصرخسرو» تهران و اسلحه کلت کمری را نیز از کرمانشاه خریداری کرده‌اند.


در بازرسی‌های انجام شده از منزل متهم اصلی «محسن ــ الف»، تعدادی مهر جعلی دانشگاه آزاد اسلامی، کارت‌های جعلی ادارات دولتی و دو بطری مشروبات الکلی نیز کشف شد.


به گزارش ایسنا، متهم اصلی پرونده برای انجام تحقیقات بیشتر روانه زندان «رجایی شهر» شد و سه متهم دیگر با قرار وثیقه آزاد شدند.