آرایش مجانی‌ ۲ دختر فراری‌ را به دام انداخت‌

 ۲ دختر نوجوان شهرستانی که پس از فرار از خانه‌شان، به تهران سفر کرده و از زن آرایشگری کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند. به گزارش خبرنگار جام‌جم، شامگاه ۳۰ خرداد امسال زن آرایشگری با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران تماس گرفت و از ۲ مشتری نوجوانش به خاطر پرداخت نکردن هزینه ‌آرایش و درگیری با آنها در اکباتان تهران خبر داد.


به دنبال این تماس، ماموران کلانتری ۱۳۵ آزادی تهران به محل حادثه عزیمت و زن آرایشگر را به همراه ۲ دختر نوجوان برای ادامه تحقیقات به مرکز پلیس منتقل کردند.


ماموران به تحقیق از دختران نوجوان پرداختند، اما آنها دچار تناقض‌گویی‌های متعددی شدند، تا این که پرونده برای ادامه تحقیقات به شعبه هشتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۵ تهران ارسال شد و متهمان به همراه شاکی پرونده به دادسرا انتقال یافتند.


کلاهبرداری ۸۵ هزار تومانی ۲ دختر نوجوان‌


شاکی پرونده به بازپرس گلی‌پور گفت: عصر روز حادثه  2 دختر نوجوان به محل کارم آمدند و از من خواستند آنها را آرایش کنم. ابتدا به  آنها مشکوک شدم و گفتم هزینه آرایش شما، ۸۵ هزار تومان می‌شود که آنها این مبلغ را پذیرفتند.  دختران نوجوان وانمود کردند که خانواده‌هایشان برای شرکت در مجلس عروسی‌ای که در محله یوسف‌آباد تهران برگزار می‌شود، از همدان به تهران آمده‌اند و آنها نیز قرار است همراه نامزدهای خود در این مراسم شرکت کنند.

وی ادامه داد: من هم فریب حرف‌های آنها را خوردم و به آرایش آن دو پرداختم و پس از اتمام کار، ۸۵ هزار تومان مزدکارم را از آنها خواستم که طفره رفتند و به دروغ با تلفن همراه تماس می‌گرفتند تا نامزدهایشان به آرایشگاه بیایند و پول را بپردازند. دختران نوجوان حاضر به پرداخت بدهی خود نشدند و بناچار با آنها درگیر و مانع فرار آنها شدم.

به دنبال اظهارات زن شاکی، ۲ دختر نوجوان مورد تحقیق قرار گرفتند و اعتراف کردند هر دو از خانه فرار کرده‌اند.


فرار از منزل تا کلاهبرداری‌


یکی از آنها در اظهاراتش به بازپرس گلی‌پور گفت: من و دوستم چند روز پیش به دنبال مشاجره با خانواده‌هایمان، تصمیم گرفتیم برای تفریح از شهرمان فرار کنیم و به تهران بیاییم مطمئن بودیم که خانواده‌هایمان به دنبال ما می‌آیند، بنابر این وقتی به تهران رسیدیم، ابتدا به یک آرایشگاه زنانه رفتیم تا با  آرایش، چهره خود را تغییر دهیم تا خانواده‌هایمان ما را شناسایی نکنند، اما پولی برای پرداخت نداشتیم و به دنبال فرصتی بودیم تا پس از آرایش، از این محل فرار کنیم، اما هوشیاری زن آرایشگر ما را ناکام گذاشت و موفق به فرار نشدیم. به دنبال اظهارات دختر نوجوان، همدستش هم گفته‌های وی را تایید کرد.

بازپرس گلی‌پور، رئیس شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۵ تهران پس از شنیدن اظهارات شاکی پرونده و متهمان، دستور احضار خانواده‌های ۲ دختر فراری را به دادسرا صادر کرد که با حضور آنها در دادسرای ناحیه ۵ تهران، دختران نوجوان تحویل خانواده‌هایشان شدند.