آری هان برای هدایت تیم فوتبال پرسپولیس فردا به تهران می‌آید

آری هان سرمربی نامدار هلند و همبازی یوهان کرایف صبح فردا (سه شنبه) وارد تهران خواهد شد. به گزارش ایسنا، این مربی نام آشنای اروپا و جهان ساعت ۹:۳۰ صبح سه شنبه از طریق پرواز دبی – تهران وارد فرودگاه امام خمینی (ره ) خواهد شد.


وی ظهر فردا در محل باشگاه پرسپولیس با محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل این باشگاه مذاکره می کند و سپس درساعت ۱۵ درآکادمی ملی المپیک (مجموعه انقلاب) به سئوالات نمایندگان رسانه های ورزشی پاسخ خواهد داد.


آری هان متولد ۱۹۴۸ است و سابقه مربیگری درتیم های نامداری چون فاینورد ، اندرلشت، استاندارد لیژ ، آستریاوین، اشتوتگارت را در کارنامه خود دارد.


وی در جام جهانی ۱۹۷۴ همراه با تیم ملی هلند نائب قهرمان جهان شد که در دیدار فینال همراه با یوهان کرایف و یوهان نیسکنز مقابل آلمان با نتیجه دو بریک شکست خورد.


هان در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین نیز به عنوان بازیکن نایب قهرمان شد و در همین مسابقات مقابل تیم ملی فوتبال کشورمان بازی کرد که در این بازی تیم هلند با حساب سه برصفر به برتری رسید.


آری هان در تیم مشهور آژاکس امستردام بازی کرد و با این تیم به مقامهای قابل توجهی رسید.


وی در نقش مربی و بازیکن تاکنون ۲۶ عنوان مهم را بدست آورده است. وی در نقش مربی تیم اشتوتگارت آلمان را به مقام نایب قهرمان جام یوفا رساند. همچنین این مربی دو بار تیم استریا وین را قهرمان لیگ اتریش کرد و همراه با تیم استاندارد لیژ بلژیک به مقام نخست لیگ این کشور دست یافت.


وی در سال ۲۰۰۲ رهبری تیم ملی فوتبال چین را عهده دار بود و با وجود آن که تیم ملی مجارستان خواهان جذب هان بود اما وی ترجیح داد به دعوت باشگاه پرسپولیس پاسخ مثبت بدهد.


انتهای پیام