آزادی پسربچه ۵ ساله در کرمانشاه و کشف۱۰ قبضه سلاح با دستگیری یک قاچاقچی

در مهمترین حوادث ۲۴ساعت گذشته کشور؛ «کودکی که در کرمانشاه ربوده شده بود به آغوش خانواده بازگشت»، «زورگیر یک مغازه طلافروشی فاقد سیستم هشدار دهنده در تهران دستگیر شد» و« ۱۰ قبضه سلاح از یکی از عوامل خرید و فروش اسلحه در سیستان و بلوچستان به دست آمد».


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، در مهمترین حوادث ۲۴ ساعته گذشته کشور، ماموران انتظامی کرمانشاه روز گذشته در جریان وقوع یک فقره آدم ربایی پسربچه‌ای پنج ساله از محل سکونتش واقع در شهرک «اندیشه» قرار گرفتند.


ماموران با دریافت این خبر بلافاصله وارد عمل شده و با بررسی ابعاد این حادثه جست‌وجو جهت شناسایی و دستگیری متهمان را آغاز کردند.


در جریان تحقیقات پلیسی، متهمان به آدم ربایی طی تماسی با خانواده گروگان تقاضای پرداخت ۵۰ میلیون ریال وجه نقد جهت آزادی وی را مطرح کرده و بر این اساس قرار ملاقاتی برای دریافت وجوه نقد گذاشته شد.


بدین ترتیب با حضور ماموران انتظامی در محل و کنترل نامحسوس موقعیت مورد نظر سرانجام دو متهم به گروگانگیری حین تبادل وجوه نقد با «حسین» دستگیر و کودک پنج ساله از بند آدم ربایان رها شد.


همچنین در حادثه‌ای دیگر ماموران انتظامی سیستان و بلوچستان توانستند در ردیابی‌های انجام شده، ردپابی یکی از عوامل توزیع و خرید و فروش اسلحه غیرمجاز را در این استان شناسایی کنند.


بدین ترتیب با وارد عمل شدن ماموران در شهرستان خاش، این متهم در حالی دستگیر شد که از محل مخفیگاه وی تعداد ۱۰ قبضه سلاح غیر مجاز به دست آمد.


تحقیقات پلیسی در خصوص سایر جرایم ارتکابی احتمالی این متهم ادامه دارد.


مغازه طلافروشی فاقد تجهیزات ایمنی مورد حمله سارق قرار گرفت


به گزارش ایسنا، مقارن ساعت ۱۲ روز گذشته، مغازه طلافروشی واقع در خیابان حرم مطهر حضرت عبدالعظیم «ع» مورد سرقت یک زورگیر قرار گرفت.


در این حادثه فردی به هویت «حامد» ۲۴ ساله تحت عنوان مشتری وارد مغازه شده و اظهار می‌کند که قصد خرید یک رشته گردنبند طلا را دارد.


در این حال متهم در فرصتی مناسب، میله آهنی که زیر لباسش پنهان کرده بود را خارج و ضربه‌ای به سر صاحب مغازه وارد کرد و با سرقت طلاجات متواری شد.


با حضور به موقع واحدهای گشت انتظامی، متهم تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شد و در تحقیقات به جرم ارتکابی اعتراف کرد.


همچنین در تحقیقات به عمل آمده از محل وقوع جرم مشخص شد که این طلافروشی فاقد هر گونه سیستم هشدار دهنده بوده است.


این در حالیست که پیش از این، سردار طلایی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برخورد جدی با طلافروشی‌های فاقد تجهیزات مانیتورینگ در آغاز سال جدید خبر داده بود.