محصولات دانلودی

آشنایی با بازی محلی پنج سنگ

معرفی بازی محلی هفت سنگ

آشنایی با بازی محلی پنج سنگ


ایران مطلب :
این بازی در محلهای سرپوشیده و فضاهای محدوتر هم قابل اجراست. بازی با به کار گیری پنج سنگ گرد که کمی بزرگتر از فندق باشند انجام می‌ گیرد. این بازی دارای مراحل مختلف است و بین دو یا چند نفر انجام می‌ گیرد. هر بازیکن که بتواند از یک مرحله و مراحل بعدی با موفقیت عبور کند همچنان بازی را ادامه می‌ دهد اما اگر در یک مرحله ببازد بازی توسط فرد بعدی ادامه می‌ یابد. به همین ترتیب هرکس تمام مراحل ده گانه بازی را زودتر به پایان برساند برنده خواهد بود.

در این بازی نفر اول سنگ ‌ها را در دست گرفته و بروی زمین می‌ ریزد سپس یکی از آن‌ها را برداشته و در حالی که با یک دست آن را بالا می‌ اندازد با همان دست باید یکی از سنگ ‌های روی زمین را برداشته و سپس سنگی که به بالا انداخته را بگیرد و به  همین شکل بقیه سنگ ‌ها را از روی زمین جمع کند.

در مرحله دوم کار کمی سخت تر شده و باید سنگ ‌ها را دو به دو از روی زمین جمع کند. همینطور در مرحله سوم یک مجموعه سه تایی و یک سنگ تکی و در مرحله چهارم هر چهارسنگ را با یک دست جمع کرده و سنگی که به بالا انداخته را با همان دست بگیرد. در مرحله بعد باز هم کار سخت تر می‌ شود و بازیکن باید سنگ ‌ها را یکی یکی از داخل دروازه ای که با دست دیگرش در روی زمین ایجاد می‌ کند به شکلی عبور دهد که با سنگ ‌های دیگر برخورد نکند. این بازی مراحل دیگری هم دارد که مربیان عزیز برای دانش آموزان توضیح می‌ دهند.

 منبع : tebyan.net

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۷ October 2014 | 2:00 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
میدان سرخ مسکومیدان سرخ مسکو ۲۱ بهمن ۹۴