آغاز رسمی مجموعه جدید « محمد حسین لطیفی» »
۲۴بهمن، در شهرک غزالی صورت می‌گیرد؛


آغاز رسمی مجموعه جدید «لطیفی» با حضور «ضرغامی»


خبرگزاری فارس:مجموعه تلویزیونی «نردبامی بر آسمان» به کارگردانی «محمد حسین لطیفی»، با حضور رئیس سازمان صدا و سیما، در شهرک غزالی کلید می‌خورد.


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، تصویربرداری مجموعه «نردبامی بر آسمان» روز ۲۲ بهمن‌ماه در شهرک غزالی آغاز خواهد شد و مراسم افتتاحیه رسمی سریال نیز روز ۲۴ بهمن ماه با حضور «سیدعزت الله ضرغامی» برگزار خواهد شد.
بنابر این گزارش، تا به حال حضور بازیگرانی چون فرامرز قریبیان، اکبر عبدی، داریوش کاردان، کمند امیر سلیمانی، انوشیروان ارجمند، شبنم قلی‌خانی، محمدرضا داودنژاد،برزو ارجمند، شهرام قائدی، علیرضا کمالی‌نژاد، زهرا سعیدی، مجید یاسر، صدرا حجازی، خشایار راد، امیر زمستانی، نعیمه نظامدوست، علیرضا مظفری، بهار ارجمند، مهدی عطاران و عباس امیری در این پروژه قطعی شده و برخی از آنها تمرینات خود را آغاز کرده‌اند.
این مجموعه تلویزیونی به تهیه کنندگی «محسن علی اکبری» و در ادامه مجموعه «شهر آشوب» است که به کارگردانی «یدالله صمدی» در سال ۱۳۸۴ساخته شده است.
تاکنون ساخت دکورهای فاز اول «نردبامی بر آسمان» که مربوط به فضاهای شهری کاشان در ۶۰۰ سال پیش، نظیر دروازه، بازار، میدان اصلی شهر، دارالحکومه، خانه غیاث‌الدین و معین‌الدین و زندان می‌شود، زیرنظر «ایرج رامین‌فر» و با سرپرستی «داوود علی اکبری» به پایان رسیده است و بخشی از دکورهای فاز دوم و سمرقند نیز در حال ساخت است که با شروع تصویربرداری مجموعه به تدریج کامل خواهد شد.
فیلمنامه مجموعه «نردبامی بر آسمان» را «سید سعید رحمانی» و «حامد عنقا» با همراهی «محمد حسین لطیفی» نگاشته‌اند.
این سریال به زندگی غیاث الدین جمشید کاشانی، منجم، ریاضیدان و دانشمند ایرانی می پردازد که با کشف عدد پی و بنیانگذاری رصدخانه سمرقند و… خدمات بسیاری به دنیای علم کرده است.
سایر عوامل تولید مجموعه تلویزیونی «نردبامی بر آسمان» عبارت است از:
مدیر تصویربرداری:ابراهیم غفوری، مدیر هنری:ایرج رامین‌فر، طراح چهر‌ه‌پردازی: محسن بابایی، دستیار کارگردان:یعقوب غفاری، برنامه‌ریز:امیرعباس لطیفی، صدابردار: سیامک نیازی، منشی صحنه: ندا قائدی.