آغاز پلمپ۳۸۷آموزشگاه علمی آزاد غیرمجاز

معاون مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش از آغاز پلمپ ۳۸۷ آموزشگاه علمی آزاد غیرمجاز با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه هم زمان با شروع نیمسال دوم تحصیلی خبر داد.


سید نصرت‌الله فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا، ضمن اعلام این خبر، گفت: هم اکنون پنج هزار و ۵۸۸ آموزشگاه علمی آزاد در کشور وجود دارد که از این تعداد، دو هزار و ۸۹ باب آموزشگاه زبان و سه هزار و ۴۹۷ باب آموزشگاه کنکور هستند.


وی با بیان این که آموزشگاه‌های علمی آزاد کشور هم اکنون ۶۴۳ هزار و ۸۹۹ دانش‌آموز را تحت پوشش قرار داده‌اند، اعلام کرد: تا پیش از آغاز نیمسال دوم تحصیلی، ۳۰ آموزشگاه علمی آزاد غیرمجاز در کشور منحل شد.


معاون مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش ضمن هشدار جدی به موسسان آموزشگاه‌های آزاد علمی غیرمجاز، تصریح کرد: اگر این افراد هر چه سریع‌تر نسبت به اخذ مجوز و رسمی کردن آموزشگاه علمی خود اقدام نکنند، قطعا علاوه بر پلمپ آموزشگاه، جریمه‌های دیگر از جمله جریمه نقدی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد که میزان آن بسته به نوع تخلف صورت گرفته، دارد.

وی همچنین با بیان این که یک تیم نظارتی قوی برای شناسایی آموزشگاه‌های علمی آزاد غیرمجاز در کشور تشکیل شده است، از خانواده‌ها خواست تا علاوه بر توجه جدی‌تر نسبت به رسمی بودن و مجوز دار بودن آموزشگاهی که فرزند خود را در آن ثبت‌نام می‌کنند در صورت برخورد با آموزشگاه‌های متخلف، نام آموزشگاه را به معاونت مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش اعلام کنند، تا در اسرع وقت با همکاری نیروی انتظامی و سایر ارگان‌های مربوطه، حکم پلمپ آموزشگاه صادر شود.


فاضلی در پایان با اشاره به این که ۲۲ هزار و ۴۱۹ نیروی شاغل آموزشی و ۱۰ هزار و ۲۴ نیروی شاغل اداری در آموزشگاه‌های علمی آزاد کشور مشغول به کار هستند، تاکید کرد: هیچ تعهدی در مورد ادامه اشتغال به کار نیروهای شاغل در آموزشگاه‌های علمی آزاد غیرمجاز وجود ندارد که این امر لزوم توجه نیروهای خواهان خدمت در این آموزشگاه‌ها نسبت به مجاز یا غیرمجاز بودن آموزشگاه ذیربط را نشان می‌دهد.