آل خلیفه به تجاوز جنسی متوسل شد

فارس: خبرگزاری “آسوشیتدپرس ” در گزارشی به بررسی وضعیت انقلابیون بحرین و رفتارهای غیرانسانی نیروهای امنیتی با معترضان پرداخت.

*بر خلاف ادعای دولت بحرین وضعیت این کشور هنوز به حالت عادی برنگشته است

بر اساس این گزارش بر خلاف ادعای دولت بحرین که اعلام کرده وضعیت در این کشور به حالت عادی بازگشته است اما نقاط ایست و بازرسی در بزرگراه‌ها همچنان وجود دارد و تانک‌ها به طور گسترده‌ای در داخل و اطراف منامه پایتخت این کشور حضور دارند.

بنا بر این گزارش، نیروهای امنیتی همچنان به حملات شبانه خود به روستای شیعی در اطراف منامه ادامه می‌دهند، در خانه‌ها را می‌شکنند، مبلمان منازل را نابود می‌کنند.

تحلیلگران و فعالان معتقدند که سرکوب‌گری‌های بی‌رحمانه دولت بحرین تظاهرات گسترده جدید را به طور بالقوه برای زمان آتی غیر ممکن کرده است اما فشارها در حال ایجاد خشمی جدید در میان معترضانی است که تنها خواستار اصلاحات حقوق برابر برای شیعیان بودند.

*انفجار ناآرامی در کشوری که میزبان نظامیان آمریکایی است اجتناب‌ناپذیر است

آسوشیتد پرس با اشاره به این واقعیت، گفت که انفجار ناآرامی دیگر در کشوری که میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا است به نظر اجتناب‌ناپذیر می‌آید.

“علی محمد ” معلم ۳۳ ساله‌ای که به دلیل مشارکت در تظاهرات در میدان لؤلؤه منامه از شغل خود برکنار شده است، گفت: ما نمی‌توانیم متوقف شویم، شاید برای مدتی کوتاه ساکت شویم تا به عزاداری برای کشته‌شدگان و مداوای مجروحان بپردازیم اما دوباره برخواهیم خواست.

زمانی که شیعیان بحرین در منامه برخواستند و خواستار حقوق سیاسی خود و پایان تبعیض و دولتی منتخب و برکناری “حمد بن عیسی آل‌خلیفه ” شدند عربستان سعودی گفت که دستان ایران در این حوادث دیده می‌شود.

این خبرگزاری آمریکایی در ادامه به گفته‌های “نبیل رجب ” رئیس مرکز حقوق بشر بحرین اشاره کرد.

وی گفت که دو هفته پیش خانه‌اش در روستای “بنی جمره ” در شمال غرب منامه مورد هجوم نیروهای آل‌خلیفه قرار گرفت و با اسلحه وی را در مقابل دیدگان دختر ۸ ساله‌اش از تخت خواب به پایین کشیده، چشمانش را بستند و به درون خودرو برده و برای حدود دو ساعت وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

*نیروهای آل‌خلیفه دستگیرشدگان را به تجاوز جنسی تهدید کرده است

نبیل رجب ادامه داد: آنها مرا به تجاوز تهدید کردند. آنها با کفش‌هایشان به من ضربه می‌زدند و بدنم را زیر مشت گرفته بودند. آنها به من می‌گفتند که تو شیعه هستی پس به ایران برگرد.

ساکنان دیگر روستاهای شیعی در اطراف پایتخت نیز اظهارات مشابهی را گفته‌اند و پلیس در حملات شبانه به دنبال فعالان و شرکت‌کنندگان در تظاهرات است.

برخی از مردم به خبرنگار آسوشیتدپرس درهای شکسته‌شده و مبلمان تخریب شده منزلشان را نشان دادند و یکی از این افراد به خبرنگار آسوشیتدپرس دیوار منزلش را نشان داد که نیروهای آل‌خلیفه پس از تخریب وسایل منزلش بر روی دیوار نوشتند که “آل‌خلیفه سرور شما هستند “.

این خبرگزاری آمریکایی نیز به واکنش ضعیف آمریکا به کشتارهای مردم بحرین اذعان کرد و گفت که آمریکا از پادشاهی بحرین خواسته است که به حقوق بشر در این کشور احترام بگذارد اما این واکنش دربرابر سرکوب‌گری‌های ادامه دار در بحرین ناچیز است.

آسوشیتدپرس نوشت که بسیاری از شیعیانی که در تظاهرات شرکت کردند شغل‌های خود را از دست دادند و حدود ۴۰ دانشجویی که در اعتراضات حضور داشتند از بورسیه تحصیلی محروم شدند.

۱۴ فروردین ۱۳۹۰

یک نظر برای "آل خلیفه به تجاوز جنسی متوسل شد" ارسال شده
  1. aliparham گفت:

    دستش درد نکنهaliparham9@yahoo.com

نظرات بسته شده است.