آمار وحشتناک تجاوز به کودکان در انگلیس

فارس، هر ۲۰ دقیقه یک کودک در انگلیس مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد. تنها در سال گذشته روزانه بیش از ۶۰ مورد تجاوز جنسی به کودکان به پلیس این کشور گزارش شده است.

گزارش پلیس انگلیس حاکی از آن است که، تنها در سال ۲۰۱۰ بیش از ۲۳۰۰۰ کودک که یک پنجم آن‌ها سنی کمتر از سنین دبیرستان داشته‌اند، قربانی تجاوز جنسی در انگلیس و ولز شده‌اند.

این اطلاعات از مرکز جامعه ملی جلوگیری از بدرفتاری با کودکان (NSPCC) دریافت شده و برگرفته از اطللاعات تمام ۴۳ پایگاه نیروهای پلیس در انگلیس و ولز است.

آمارهای رسمی پلیس انگلستان نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی مجموعا ۵۴۹۸۲ مورد تجاوز جنسی در انگلیس و ولز گزارش شده که ۲۳۰۹۷ مورد آن مربوط به تجاوز به کودکان بوده است. بیشتر این کودکان (۱۴۸۱۹ نفر)، بین ۱۱ تا ۱۷ سال سن داشته‌اند، که در این میان ۸۷۴۹ نفر از آن‌ها ۱۳ تا ۱۵ ساله بوده اند.

۴۹۷۳ نفر از قربانیان جنسی در سال گذشته کمتر از ۱۰ سال سن داشته‌اند و از لحاظ جنسیت هم اکثر قربانیان دختران بوده‌اند، به نحوی که ۱۹۷۹۰ نفر دختر و ۳۲۱۸ پسر مورد سواستفاده جنسی قرار گرفته اند.

«جان برون» مدیر بخش پیشگیری از سواستفاده جنسی از کودکان موسسه NSPCC می‌گوید: “دولت و جامعه باید تمام تلاش خود را برای حمایت از کودکان انجام دهد و تلاش کند تا با درمان آن‌ها به بازسازی زندگی این کودکان پس از این حملات، کمک کند.”

۱۶ فروردین ۱۳۹۱