آمریکا دشمنان ابدی ندارد
آمریکا دشمنان ابدی ندارد


خبرگزاری فارس: وزیر امورخارجه آمریکا گفت: آمریکا دشمنان ابدی ندارد و بارها گفته ایم که راهی برای ایجاد روابط بهتر وجود دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس، رادیو آمریکا به نقل از کاندولزا رایس افزود: هیچ کس و بویژه ایالات متحده آمریکا سعی ندارد که ایران را از دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای محروم کند.
وی یادآور شد: غنی سازی و بازفرآوری اورانیوم بخشی از چرخه سوخت هست و استاد شدن در این تکنولوژی می تواند به کسب فنآوری منتهی به تولید سلاح اتمی بیانجامد وجمهوری اسلامی ایران درصورت رعایت قطعنامه های شورای امنیت ‌می تواند در مسیر رابطه بهتر با آمریکا گام بردارد .
وزیر امورخارجه آمریکا تاکید کرد که آمریکا دشمنان ابدی ندارد و بارها گفته ایم که راهی برای ایجاد روابط بهتر وجود دارد، لزوم مقابله با سیاست های تهاجمی جمهوری اسلامی ایران ‌و نفوذ آن کشور در منطقه یکی از اهداف اصلی سفر جرج بوش به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بوده است و این موضوع در مذاکرات آقای جرج بوش و ملک عبدالله نیز مطرح گردید.
به گزارش این رادیو، بیشتر ناظران معتقدند که آهنگ تصویب قطعنامه سوم تحریم ایران در پی انتشار برآورد ملی اطلاعاتی آمریکا ان آی ای از برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران کند شده است.
نیوزویک در تازه ترین شماره خود به نقل ازیکی از مقام های ارشد دولت آمریکا گزارش می دهد که جرج بوش در گفتگوهای خصوصی هفته پیش خود با ایهود اولمرت نخست وزیر اسراییل ‌گفته است که نمی تواند آنچه را که جامعه اطلاعاتی می گوید کنترل کند.
* برآیند فضای رسانه ای غرب ، دیپلماسی نرم کاخ سفید در قبال ایران است . به نظر می رسد این رسانه ها با انعکاس اعتراف بوش به همکاریهای هسته ای ایران با آژانس هسته ای در مقابل مقام های رژیم صهیونیستی تلاش می کنند از این حقیقت یک معادله دوطرفه هزینه و فایده ترسیم کنند که بر اساس آن دیپلماسی تعامل آمریکا برای جمهوری اسلامی نیز مسئولیتهایی را به همراه خواهد داشت این رویکرد در سخنان رایس نیز قابل مشاهده است که ضمن طرح ادعای نقش ایران در حملات تروریستی منطقه از بازبودن دریچه مذاکرات ، سخن به می آورد .
انتهای پیام/