محصولات دانلودی

آملی لاریجانی: اقتدار کشور مرحون سپاه، نیروهای مسلح و امنیتی است

آملی لاریجانی: اقتدار کشور مرحون سپاه، نیروهای مسلح و امنیتی است

آملی لاریجانی: اقتدار کشور مرحون سپاه، نیروهای مسلح و امنیتی است

ایران > قوای سه‌گانه – همشهری آنلاین:
رئیس قوه قضاییه امنیت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران را مرهون جانفشانی‌‌های سپاه پاسداران، سایر نیروهای مسلح و امنیتی کشور دانست و تأکید نمود که امنیت جمهوری اسلامی در دنیا کم نظیر است.

به گزارش خبرینه و به نقل از مهر، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی بیان کرد: پاسداران جمهوری اسلامی ایران افتخار نظام و مردم بوده و هستند و در طول سال‌‌های دفاع مقدس و در تمام جبهه‌‌های جهادی حتی در بیرون از مرزهای جمهوری اسلامی همواره به دفاع از مظلومان و محرومان پرداخته‌اند و همه ما باید قدردان این نعمت باشیم.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه امنیت جمهوری اسلامی ایران به سبب جانفشانی‌‌های نیروهای مسلح از دسته سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی به دست آمده است، افزود: امنیت امروز کشور ما نه فقط در کشورهای همسایه که در کشورهای اروپایی و آمریکا نیز یافت نمی‌شود.

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه شوربختانه برخی‌‌ها امنیت کشور را منکر می‌ شوند و کفران نعمت می‌ کنند، به نقش جانبازان در برقراری امنیت نیز اشاره نمود و بیان کرد: از جانبازان گرانقدری که از بذل جان و مال خود برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران مایه گذاشتند تشکر می‌‌کنیم و توفیق این عزیزان را از خداوند متعال مسئلت داریم.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان هفته‌‌ها و ماه‌‌های اخیر رهبر انقلاب و روشنگری‌‌های ایشان در خصوص راه‌‌های نفود دشمن و استحاله فرهنگی و سیاسی بیان نمود: سخنان و رهنمودهای هفته ‌ها و ماه ‌های اخیر رهبر انقلاب نسبت به استقلال جمهوری اسلامی ایران، راه‌‌های نفوذ دشمن و استحاله فرهنگی و سیاسی هشدارهایی جدی برای تمام مسئولان نظام است و باید به آن توجه کنند.

آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان اینکه شوربختانه برخی‌‌ها با غفلت و یا تعمّد مسیری را می‌‌روند که احساس می‌‌شود در تقابل با تفکرات و اصول اسلامیت و انقلابیت نظام است، بیان کرد: اسلام همواره خواهان عزت مسلمین است و هر قدمی که در مقابل این عزت برداشته شود خلاف محتوای اسلام است.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب با تیزبینی مجاری نفود دشمن را نشان داده اند به تلاش دشمنان در استیلای جاهلیت مدرن بر جهان اشاره نمود و افزود: اگر در دوران جاهلیت تاریخی دختران را زنده به گور می‌‌کردند؛ امروز کشورهای مدعی حقوق بشر صدها نفر را در یک کاروان عروسی و یا در یک بیمارستان زنده به گور می‌‌کنند و در عین حال مدعی دلسوزی برای بشریت هستند.

  • مدعیان حقوق بشر خودشان داعش را خلق کردند

آیت الله آملی لاریجانی تأکید نمود: مدعیان حقوق بشر خودشان داعش را خلق کردند و سلاح‌‌ها و موشک‌‌های پیشرفته به آن‌ها می‌‌فروشند و از همین طریق نیز اسلام هراسی را در جهان گسترش می‌‌دهند.

رهبر انقلاب با روشن‌بینی خاص خود اهداف و مقاصد سوء کشورهای سلطه را تبیین می‌‌کنند و هشدار می‌‌دهند و ما مسئولان عقلاً و شرعاً موظفیم این هشدارها را جدی بگیریم.

رئیس قوه قضاییه به سخنان اخیر رهبر انقلاب در خصوص آموزش زبان انگلیسی در کشور اشاره نمود و با تأکید بر اینکه تلاش غربی‌‌ها برای هجوم و نفوذ فرهنگی از راه استحاله فرهنگی و مظاهر آن و ابزارهای رسانه ای امروز بر همه روشن است، بیان کرد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند ما با فراگیری زبان مخالفتی نداریم اما باید دقت کنیم که گاهی همین یادگیری زبان چهره نفوذ پیدا می‌‌کند و ممکن است برخی زبان را راهی برای استحاله فرهنگی قرار دهند.

  • مسئولان از سخنانی که بوی عدم وحدت می‌‌دهد، اجتناب کنند

آیت‌الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه مسئولان باید از سخنانی که بوی عدم وحدت از آن به مشام می‌‌رسد و یا مقابله با فرمایش‌‌های رهبر انقلاب تلقی شود اجتناب کنند، بیان کرد: لازم است همه مسئولان به فهم مشترک و اقدام مشترک در قبال تلاش‌‌های دشمن برای نفوذ برسند.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک حلول ماه شعبان و با اشاره به فضیلت‌‌ها و برکات ماه شعبان و اشتیاق و انتظار اولیای الهی برای بهره‌مندی از ادعیه این ماه بیان کرد: همانطور که بزرگان اشاره کرده‌اند ماه شعبان، ماه خاصی برای آمادگی وصول به ماه مبارک رمضان و ضیافت‌الله است.

آیت الله آملی لاریجانی به نقل روایتی از پیامبر اکرم (ص) درباره فضیلت ماه شعبان پرداخت و بیان کرد: از پیامبر (ص) نقل است که فرموده‌اند «شعبان شهری رحمه الله من اعاننی علی شهری» است و بر حسب این روایت هر کسی که در ماه شعبان ایشان را اعانت کند مشمول رحمت و توجه پیامبر(ص) قرار خواهد گرفت و این بزرگترین نعمت است که مومن بتواند مشمول دعای خاص پیامبر قرار بگیرد.

رئیس دستگاه قضا افزود: بنابراین بسیار خوب است که ما در این ماه بتوانیم با تحصیل رضایت خداوند و اطاعت از او راهی برای رسیدن به آن‌چه که در دعاها و مناجات ‌های این ماه قرار داده شده است باز کنیم.

رئیس قوه قضاییه در ادامه مناجات شعبانیه را مناجاتی مملو از آداب عبودیت توصیف نمود و بیان کرد: گرچه در ذیل این مناجات مطالبی هست که فهم آن برای ما سنگین است ولی می‌‌تواند در حد فهم ما، راهی برای وصول به معانی بلندتر باز کند.

آیت الله آملی لاریجانی یکی از مراحل رسیدن و فهم کمال انقطاع الهی را رجوع و توکل به حق دانست و تصریح نمود: مرتبه بالاتر در فهم کمال انقطاع این است که انسان خود را به معنای حقیقی واژه در مقابل پروردگار، «هیچ» بداند و این هیچ دانستن با تصور و تخیل به دست نمی آید بلکه در یک مسیر فکر شهودی است که انسان می‌ فهمد که «منقطع الی الله» است، در واقع حقیقت انقطاع آنجایی است که انسان بفهمد خودش هیچ است و البته این فهم، فهم فکری نیست، فهم شهودی است. مفهوم این انقطاع، توأم با ظهور حق در همه مظاهر و مجالس است.

رئیس قوه قضاییه افزود: بعد از این مرحله و مرتبه، مراتبی از شهود برای مومن پیش می‌‌آید که صورت ‌ها و تخیلات از بین می‌‌رود و باطن‌‌های امور بر او آشکار می‌‌شود و «بنده» آنگاه است که به معدن عظمت الهی رهنمون می‌ شود. برخی از اهل معنی از این مراتب به ظهور عالم مثال و عالم عقل و عدم یا فناء تفسیر کرده‌اند.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به مداومت ائمه معصومین(ع) بر این مناجات ‌ها اشاره نمود و بیان کرد: عبد با مداومت بر این ادعیه از خداوند می‌ خواهد حجب نور الهی در قلب او شکافته شود؛ «الهی هَبْ لی کَمالَ الِانقِطاعِ اِلَیْکَ وَاَنِرْ اَبْصارَ قُلُوبِنا بِضِیاءِ نَظَرِ‌ها اِلَیْکَ حَتّى تَخْرِقَ اَبْصارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النّورِ» البته این تعابیر معانی عظیمه‌ای دارد که ما باید ابتدا باورمان بشود که در پس پرده این ظواهر، حقایق نورانی و عالی‌تری هست و سپس با ابزار و وسایل خودش به سمت آن‌ها برویم.

رئیس دستگاه قضا ماههای خاص، مکانهای خاص و اولیای خاص الهی را فرصت ‌های مغتنمی برای تقرب انسان به معانی باطنی و وجود حق دانست و تأکید نمود: البته باید باورمان بشود که مسیر ما از «دارالاخره» می‌‌گذرد و به حق متعال ختم می‌‌شود « و اِنّ الی ربّکَ الرجعی و اِنّ الی ربک المنتهی» آن وقت که این یقین پیدا شد انسان از هر وسیله‌ای برای نیل به دار‌الاخره و دستیابی به مواهب عظیمه‌ عوالم دیگر استفاده می‌ کند.

این گزارش حاکی است در جلسه مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره طرح کاهش جمعیت کیفری زندان‌‌ها پایان یافت و به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما