«آنجلینا جولی»در فیلم بهمن قبادی

این یکی از ایده‌هایی است که من سعی می‌کنم که به آن برسم و به نظرم در این زمینه بازیگری مثل «آنجلینا جولی» می‌تواند مورد مناسبی برای ایفای نقش در فیلم بعدی من باشد.


«بهمن قبادی» گفت: فیلم آینده من، یک فیلم انگلیسی -کردی است و به نظرم بازیگری مثل «آنجلینا جولی» می‌تواند بازیگر مناسبی برای ایفای نقش اصلی آن با حال و هوای بومی باشد.

به گزارش فارس، «بهمن قبادی» در مصاحبه جدیدی که با روزنامه نیویورک تایمز داشت، در مورد مشکلات فیلمسازی در کشور عراق اظهار داشت: گردهم آوردن عوامل یک گروه تولید در عراق مشکل است. در کردستان عراق فیلمنامه‌نویس حرفه‌ای یا دستیار خوبی وجود ندارد و تو باید خودت همه‌ کارها را به تنهایی انجام دهی.

وی افزود: من گاهی برای یافتن بازیگر مجبورم که حتی به روستاهای دور افتاده بروم و متقاعد ساختن آنها برای اینکه اصلا سینما چیست، حقیقتا کار مشکلی است.

«قبادی» درباره اینکه چرا اکثر فیلم‌هایش را مناطق مرزی میان ایران عراق و یا عراق و ترکیه ساخته است، گفت: من در بانه متولد شده‌ام و این شهر نزدیکترین شهر مرزی ایران به عراق است که بسیار هم منطقه خطرناکی است و در زمان جنگ قربانیان زیادی داد. جالب آن که در آن زمان، روستایی که من به مدت سه ماه به آن فرار کردم، همان مکانی بود که بعدها فیلم «زمانی برای مستی اسب‌ها» را ساختم.

وی افزود: من از همان کودکی معنای مرز را یاد گرفتیم. من با حال و هوای مرز به خوبی آشنا هستم.

 
هم‌اکنون قریب به ۴۰ میلیون کرد در چهار یا پنج کشور ساکن هستند، حتی تعدادی نیز در روسیه و اروپا زندگی می‌کنند که همگی با مرز از هم جدا شده‌اند. بسیاری از اعضای خانواده من در کردستان عراق زندگی می‌کنند و من باید ماه‌ها و یا حتی یک سال منتظر بمانم تا بتوانم به دیدن آنها بروم.

وی در ادامه در جواب به این سؤال که چرا موسیقی تا به این اندازه برای او در فیلم‌هایش مهم است تا جایی که دو تا از شخصیت‌‌های اصلی فیلمش را موسیقدان بوده‌اند، گفت: من هیچگاه نمی‌خواستم فیلمساز شوم، بلکه همیشه آرزو داشتم که یک موسیقیدان شوم، من عاشق موسیقی هستم، تا آنجا که با موسیقی فیلم می‌سازم، غذا می‌خورم، می‌خوابم و حتی فکر می‌کنم. موسیقی مرا به سرزمین رویاها می‌برد و سطح خلاقیت مرا بالا می‌برد، من می‌توانم با موسیقی به سرزمین‌های دور سفر کنم و آن وقت است که داستان و یا سوژه‌ای به ذهن من می‌رسد که بعد من آن را ثبت می‌کنم.

این کارگردان ایرانی در ادامه درباره اینکه چرا در همه فیلم‌هایش به جزء «نیوه‌مانگ» از نابازیگر استفاده کرده است گفت:من با بازیگران حرفه‌ای کار کرده‌ام و تجربه بسیار خوب بوده است ولی کار با بازیگران غیر حرفه‌ای از پیچیدگی کمتری برخوردار است و در کل بسیار راحت‌تر است.

وی افزود: البته باید بگویم که من در آینده نیز با بازیگران حرفه‌ای کار خواهم کرد و هم‌اکنون در حال جستجو برای یافتن بازیگر آمریکایی مناسب برای فیلم بعدی‌ام هستم، یک بازیگر زن که با من کار کند.

وی گفت: در نظر دارم که یک فیلم انگلیسی -کردی بسازم و دلیلم برای این کار این است که چنین‌ فیلمی می‌تواند در سطح وسیع‌تری، در کشورهای بیشتری، دیده شود و بالطبع درآمد، بیشتری به دست آورد، زیرا فیلم‌های مستقل اصولا فیلم‌های فقیری هستند، قربانیانی هستند که به راحتی نمی‌توانند راه خود را پیدا کنند.

وی گفت: در نظر دارم تا در پروژه بعدی‌ام از ستاره‌ها استفاده کنم که البته به نظر من اگر بتوانم کاری کنم که آنها در قالب‌های شخصیتی بومی قرار بگیرند، به آنچه می‌خواهم می‌رسم.

قبادی در پایان اظهار داشت: این یکی از ایده‌هایی است که من سعی می‌کنم که به آن برسم و به نظرم در این زمینه بازیگری مثل «آنجلینا جولی» می‌تواند مورد مناسبی برای ایفای نقش در فیلم بعدی من باشد.