آندرانیک تیموریان: به اوساسونا نمی روم

پس از پیشنهاد تیم‌های نیوکاسل و بیرمنگام، اوساسونا اسپانیا جدیدترین مشتری آندرانیک تیموریان است، با این حال بازیکن ایرانی بولتون نمی‌خواهد که حضورش در فوتبال انگلستان تنها به یک فصل محدود شود.


بازیکن ایرانی بولتون انگلستان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: باشگاه اوساسونا از طریق یکی از رابطان خود با من تماس گرفت و درباره‌ی وضعیتم پرس و جو کرد. من هم در پاسخ به آنها گفتم که تا یک سال دیگر با بولتون قرارداد دارم اما، آنها در جواب گفتند که اگر من بخواهم می‌توانند مذاکرات خود را با باشگاه برای جذبم آغاز کنند.


تیموریان افزود: می‌دانم که لیگ اسپانیا یکی از برترین لیگ‌های دنیاست و اوساسونا هم یکی از تیم‌هایی است که در سال قبل جز بهترین‌های لالیگا بوده است. من هم همیشه دوست داشته‌ام روزی در اسپانیا بازی کنم.


وی در پاسخ به این سوال که اگر به اسپانیا بروی باید جانشین نکونام شوی گفت: نکونام از بزرگ‌ترین بازیکنان ایران بوده و متاسفانه آسیب دیدگی او باعث شد که در بهترین شرایط از حضور در میادین محروم شود. نکونام پیش از مصدومیتش بهترین نمایش‌ها را برای تیم ملی و اوساسونا انجام داد و حتی در دو بازی تیم ملی در جام ملت‌ها به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. من از مصدومیت نکونام بسیار ناراحت شدم. با این حال بعید می‌دانم که به اوساسونا بروم، چون ترجیح می‌دهم که فعلا در انگلیس بمانم، هر چند که اوساسونا هم تیم بسیار خوبی است.


وی درباره‌ی آخرین وضعیت خود گفت: پس از بازگشت از جام ملت‌های آسیا تمرینات خود را در بولتون آغاز کردم اما، به دلیل این که دو ماه در تمرینات آماده‌سازی تیم نبودم و در تورنمنت ژاپن هم غایب بودم، نتوانستم در هفته‌های ابتدایی در ترکیب تیم حضور داشته باشم. تنها در هفته سوم به عنوان هافبک راست در دیدار با پورتسموث حضور داشتم و فکر می‌کنم که بازی خوبی را هم انجام دادم و پس از یک نیمه جای خودم را به یک بازیکن دیگر دادم.

وی افزود: از آن بازی به بعد تنها یک بار جز شانزده بازیکن بودم و تا هفته ششم جایی در ترکیب بولتون نداشتم. با این حال این مساله باعث نشده که انگیزه‌ام کم شود چرا که سرمربی تیم به من اعتقاد دارد و گفته که منتظر بازگشت پرقدرتم است.


آندو در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنی چرا در ترکیب تیم جایی نداری، به ایسنا گفت:« هر بازیکنی که به انگلیس می‌آید زمان زیادی نیاز دارد تا خودش را با شرایط وفق بدهد اما، این زمان برای من به کمترین میزان رسید و توانستم سال گذشته به شرایط با ثباتی برسم اما، از ابتدای فصل امسال فکر می‌کنم به دلیل این که قراردادم رو به پایان است نتوانسته‌ام چندان برای تیم بازی کنم. بر اساس قراردادم می‌توانم ژانویه از بولتون جدا شوم. چند پیشنهاد خوب هم از انگلستان دارم اما، دوست دارم که به مبارزه‌ام ادامه بدهم. با این وجود قرار است پنجشنبه یا شنبه جلسه‌ای با باشگاه داشته باشم. اگر شرایط مالی بولتون خوب باشد، قراردادم را تمدید می‌کنم، در غیر این صورت پیشنهادهای دیگر تیم‌ها را بررسی می‌کنم.»


تیموریان درباره‌ی آخرین گفت‌وگوی خود با “سمی لی” سرمربی بولتون گفت:« او به من گفت که به قدری به من اطمینان دارد که حاضر است در همه پست‌ها اعم از دفاع راست، هافبک راست و … به من بازی بدهد اما این که چرا تا کنون این اتفاق نیفتاده را نمی‌دانم. با این وجود به تلاشم برای قرار گرفتن در ترکیب تیم ادامه می‌دهم.»