آیا امریکایی‌ها مودب‌تر می‌شوند؟!

جام‌جم‌آنلاین: یک گروه تبلیغاتی امریکایی از بازرگانان امریکایی خواست در سفر به کشورهای دیگر رفتار بهتری داشته باشند تا شاید از احساسات ضدامریکایی کاسته شود.
به گزارش بی‌بی‌سی، گروه موسوم به «تجارت برای اقدام دیپلماتیک» با انتشار توصیه‌نامه‌ای از روسای شرکت‌های امریکایی خواسته است آهسته‌تر و با صدای پایین‌تر حرف بزنند و هنگام سفرهای تجاری در خارج همانقدر که حرف می‌زنند، به حرف‌های دیگران هم توجه کنند.
در این توصیه‌نامه که برای پخش بین مدیران در شرکت‌های بزرگ امریکایی تهیه شده درباره ۱۶ موضوع به آنان توصیه شده است.
این گروه می‌گوید از نظر بسیاری از مردم کشورهای دیگر، امریکایی‌ها بلند حرف می‌زنند و رفتار متکبرانه دارند. در این کتابچه گفته شده: «به شیوه زندگی امریکایی افتخار کنید اما به یاد داشته باشید که این تنها شیوه زندگی نیست»، «هر قدر دوست دارید بزرگ فکر کنید، اما کمتر حرف بزنید و اقدام کنید» و «خود را بپوشانید، چون هر وقت بخواهید (در خلوت) می‌توانید خود را لخت کنید.»
«کیت راینهارد» بنیانگذار این گروه گفت این راهنمای چهار صفحه‌ای به دنبال نظرسنجی از مردم ۹۶ کشور تهیه شده است.
وی گفت نظر عمومی این است که مسافران امریکایی باید به میزبانان خود و کشورهای آنان بیشتر احترام بگذارند. رهبران بازرگانی در اروپا، به ویژه در آلمان، بیشتر از همه از رفتار همتایان امریکایی خود گله دارند.
راینهارد گفت درست است که هنوز خیلی‌ها ما را به علت شور و احساسات، خوش‌بینی و روحیه تسلیم‌ناپذیری تحسین می‌کنند اما عده زیادی نیز ما امریکایی‌ها را افرادی پرسروصدا و متکبر می‌دانند که به هیچ وجه به فرهنگ‌های خارج از امریکا توجه ندارند.