آیت الله خزعلی: دوران پهلوی مومن نبودیم

در ستون «پیدا و پنهان» اعتماد در شماره امروز (۱۶ مرداد)، اخبار ویژه زیر به چشم می خورد.   

 


 


 کارت شارژ نشده


 


کارت هدیه یی که دولت سال گذشته به مناسبت روز معلم به معلمان اهدا کرده بود شارژ نشده است.دولت سال گذشته کارت های هدیه یی به معلمان سراسر کشور اهدا کرد. به رغم اینکه این کارت ها در تهران و کلانشهرها شارژ شده است اما در برخی شهرستان ها این کارت ها شارژ نشده است.


 


 دوران پهلوی مومن نبودیم


 


آیت الله خزعلی گفت؛ ما دوران قاجار و پهلوی فقط روزه می گرفتیم و نماز می خواندیم، ولی مومن نبودیم. اما از وقتی خارجی ها را از کشور راندیم و در برابر استکبار ایستادیم، می توانیم بگوییم مومن هستیم.به گزارش انتخاب وی ضمن اشاره به تاسیس فراکسیون غدیر در مجلس گفت؛ امروز نه تنها در ایران و کشورهای شیعه، بلکه در کشورهای غیر اسلامی مانند آلمان و اتریش نیز ندای علی دوستی شنیده و پرچم محبت به علی بلند شده است.آیت الله خزعلی تاکید کرد؛ سال های گذشته در کشور حداکثر ۷۰۰ هزار پیام تبریک به مناسبت غدیر ارسال می شد، اما در عید غدیر گذشته بیش از ۹۰ میلیون پیام تبریک ارسال شده است.


 


 احضار هنرمندان به وزارت ارشاد


 


در پی انتشار اخباری مبنی بر ممنوع الکار شدن چند بازیگر سینمای ایران و رویکرد تهاجمی برخی مطبوعات به سینماگران و اهالی فرهنگ، بعضی کارگردانان و بازیگران سینمای ایران برای پاره یی توضیحات، به معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوانده شدند. به گزارش ایلنا یک کارگردان قدیمی سینما و دو بازیگر زن که به تازگی از سفر خارج برگشته اند یا در برخی فیلم های هالیوودی حضور یافته اند در روزهای اخیر به معاونت سینمایی فراخوانده شدند.


 


 احضار خلیل بهرامیان به دادگاه کارکنان دولت


 


خلیل بهرامیان وکیل مدافع متهمان سیاسی به شعبه ۲ دادسرای کارکنان دولت احضار شد. وی وکالت افرادی همچون اکبر محمدی، مهندس حشمت الله طبرزدی، احمد باطبی، فرزاد کمانگر، دکتر حسام فیروزی و بسیاری دیگر از فعالان دانشجویی و سیاسی را برعهده داشته است و به دلایل نامعلوم به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت احضار شد.


 


 پورمحمدی کاندیدای ریاست جمهوری


 


شنیده ها حاکی از برخی تلاش ها برای به صحنه آوردن مصطفی پور محمدی است. به گزارش عصر ایران برخی از اطرافیان وزیر کشور سابق که در زمان وزارت پور محمدی جزء مدیران ارشد این وزارتخانه بوده اند، رایزنی هایی را با وی انجام داده اند تا پور محمدی را متقاعد کنند در رقابت های انتخاباتی سال آتی به عنوان رقیب احمدی نژاد شرکت کند. گفته می شود پور محمدی در پاسخ به این افراد که هم اکنون جزء منتقدان احمدی نژاد به شمار می روند و در برخی نهادها نیز ذی نفوذ هستند، اظهار داشته که کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری، نیاز به تامل بیشتری دارد. وی هم اکنون رئیس سازمان بازرسی کل کشور است.


 


 اعتراض به اعتراض


 


یک خبرگزاری نزدیک به دولت به مخالفت نمایندگان با وزرای پیشنهادی احمدی نژاد اعتراض کرد. «رجانیوز» از توزیع شب نامه هایی در مجلس خبر داد که در آن اتهامات اخلاقی به برخی از وزرا وارد شده است