آیا لیزر در جراحی زیبایی بینی کاربرد دارد؟

با توجه به این که عمل زیبایی بینی در کشورمان به وفور انجام می‌شود، جراحان بینی به تجربه‌های با ارزشی در این زمینه دست یافته‌اند؛ به گونه‌ای که امروزه عملی بدون درد، خونریزی و کبودی به سهولت دست یافتنی شده است.

از طرف دیگر، مطابق با این افزایش تجربه ، خواسته‌ها و انتظارهای مردم نیز بالاتر رفته است و همه کسانی که برای عمل مراجعه می‌کنند، انتظار دارند عمل آنها خیلی تمیز و ظریف انجام شود. معمولا تصور غالب افراد بر این است که هر کاری که با لیزر انجام می‌شود، کاری ظریف و دقیق است. بر این اساس، گاهی می‌بینیم که بعضی از جراحان ادعا می‌کنند؛ عمل آنها، لیزری است. باید توجه داشته باشیم که لیزر در بسیاری از اعمال جراحی، کاربردهای مهمی دارد اما در عمل زیبایی بینی کاربردی ندارد و فقط می‌توان برای برش اولیه به جای تیغ جراحی از برش لیزری استفاده کرد. لازم به ذکر است؛ برش لیزری، هیچ ارجحیتی از نظر درد، نتیجه بعد از عمل، بهتر بودن جای بخیه و… بر تیغ جراحی ندارد. اصولا در متون علمی و جامع پزشکی، چیزی به نام «جراحی لیزری زیبایی بینی» موضوعیت ندارد. باور کنیم که تجربه جراحان ما از لیزر نیز بالاتر رفته است.

دکتر محمـدحسن عامری،جراح پلاستیک بینی و زیبایی صورت-زیبایی

salamatestan.com

یک نظر برای "آیا لیزر در جراحی زیبایی بینی کاربرد دارد؟" ارسال شده
  1. ایلاترا گفت:

    با سلام.خیلیها میگن بینی های گوشتی عملشون خوب در نمیان.بعد یه مدت هم شکل اولیش بر میگرده.واقعا اینطوره؟بد در میان بینی های گوشتی؟

نظرات بسته شده است.