ابراز رضایت آرسن ونگر از عملکرد تیمش مقابل یوونتوس

آرسن ونگر ” سرمربی آرسنال از نحوه عملکرد تیمش در کنترل دیدارچهارشنبه شب با یوونتوس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ابراز رضایت کرد .

این دیدار که به تساوی بدون گل انجامید ، برای نخستین بار در طول تاریخ آرسنال این باشگاه را به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فرستاد.


به گزارش خبرگزاری رویترز از تورین ، این سرمربی فرانسوی که تیمش در جمع چهار تیم نهایی به مصاف ویا رئال اسپانیا خواهد رفت گفت :” احساس من این است که در کل ما بازی را خوب اداره کردیم و همین که یوونتوس نتوانست گل بزند نشان از این عملکرد ما دارد .”
خط دفاعی جوان آرسنال توانست در هشت دیدار پیاپی دروازه این تیم را بسته نگهدارد .


ونگر اظهار داشت :” من می‌خواستم که در برابر آنان حالت تهاجمی داشته باشیم ولی به عقیده من در عین حال در ضمیر خود آگاه ما حفظ پیشتازی قرار داشت .”
وی گفت :” این یک نقطه عطف بود — وقتی که آنان پس از ‪ ۱۵‬دقیقه و سپس نیم ساعت از بازی نتوانستند گل بزنند ولی نقطه عطف بزرگ هنگامی بود که پاول ندود اخراج شد و– آنگاه بازی پایان یافت .”
ندود پس از گرفتن دومین کارت زرد از داور در دقیقه ‪ ۷۷‬از زمین اخراج شد و بدین ترتیب احتمال شدت عمل یوونتوس در دقایق آخر بازی به دلیل ده نفره شدن این تیم از بین رفت .


در کمال تعجب ، یووه تیم تحت رهبری فابیو کاپلو بلندپروازی یا خلاقیتی از خود برای جلو رفتن نشان نداد و بگفته ونگر بازی تهاجمی زیبای تیمش در دیدار رفت احتمالا موجب ترس و واهمه قهرمان ایتالیا شده بود .


وی اظهار داشت :” ناتوانی آنان از بازی اول بود . آنان به توپهای‌بلند رو آوردند و برخورد با آن برای ما راحت بود .”
وی در پاسخ به این سوال که آیا پیروزی آرسنال یک پیروزی برای فوتبال انگلیس محسوب می‌شود یا نه گفت :” مشکل بتوان گفت که این یک پیروزی برای فوتبال انگلیس است . این یک پیروزی برای تیمی است که دوست دارد فوتبال بازی کند . من احساس می‌کنم که نماینده فوتبال انگلیس هستم.”