ابراز رضایت ملی‌پوشان از نخستین جلسه‌ی تمرین تیم ملی

بازیکنان تیم ملی کشورمان پس از برگزاری نخستین تمرینشان از شرایط حاکم بر اردو ابراز رضایت کردند.

میرزاپور دروازه‌بان تیم ملی گفت: در نخستین جلسه‌ی تمرین، بازیکنان پس از مدتی در کنار یکدیگر جمع شدند و تمرین بیشتر به آمادگی اولیه و هماهنگی بازیکنان اختصاص داشت. از امروز (شنبه) تمرینات جدی‌تر می‌شود و برای دیدار با تیم‌های چین تایپه و کاستاریکا آماده می‌شویم. نفراتی که در اردو هستند، شرایط خوبی دارند و فضای پر نشاطی در تمرینات روز اول حاکم بود. البته سرمای هوا بر روی تمرین تاثیر گذاشت که امیدوارم دچار سرماخوردگی نشویم.

وی افزود: دروازه‌بانان دعوت شده در شرایط خوبی هستند و امیدوارم بتوانیم تا زمان بازی در وضعیت خوبی قرار بگیریم.در ادامه مجتبی جباری نیز از شرایط اردوی تیم ملی ابراز رضایت کرد.

وی گفت: بهترین نفرات لیگ برتر فوتبال به این اردو دعوت شدند و تصور می‌کنم شرایط اردو بسیار خوب پیش برود. من نیز در لیگ برتر تمام تلاش خود را انجام دادم و به خاطر دعوت شدنم به تیم ملی خوشحال هستم.

جباری خاطر نشان کرد: در این اردو برای رویارویی با چین تایپه و کاستاریکا آماده می‌شویم. در هر صورت این دیدارها برای آمادگی تیم ملی ایران به منظور حضور در جام جهانی است و بازیکنان برای آن که بتوانند در لیست نهایی تیم ملی باشند، سخت‌کوشانه تلاش خواهند کرد.


آندرانیک تیموریان دیگر بازیکن جوان تیم ملی کشورمان نیز اظهار کرد: دیدار برابر چین تایپه و کاستاریکا برای آمادگی و انسجام مجدد تیم ملی بسیار مفید است.

وی ادامه داد: تصور می‌کنم اردوی تیم ملی در زمان مناسبی تشکیل شده است و بازیکنان که در جریان مسابقات لیگ برتر به آمادگی خوبی رسیده‌اند، اکنون در اردو با یکدیگر هماهنگ می‌شوند و می‌توانیم بازی‌های خوبی را در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا برگزار کنیم. ضمن آن که دیدارهای تدارکاتی نیز سبب می‌شود تا ضمن آن که مربیان ترکیب نهایی خود را برای حضور در جام جهانی می‌شناسند، بازیکنان نیز به هماهنگی و آمادگی صد در صد دست یابند.


همچنین محرم نویدکیا بازیکن تیم سپاهان اصفهان نیز گفت: نخستین جلسه‌ی تمرین تیم ملی رضایت بخش بود.

وی اظهار کرد: نمی‌توانم با یک جلسه در مورد وضعیت خودم و سایر بازیکنان اظهار نظر کنم؛ اما، شواهد نشان می‌دهد، تمامی بازیکنان در آمادگی بالایی به سر می‌برند. در هر صورت فهرست انتخاب شده بهترین بازیکنان لیگ برتر فوتبال کشور بودند و بی‌تردید ترکیب خوبی از این نفرات به اضافه‌ی بازیکنان لژیونر برای دیدارهای آینده تیم ملی انتخاب می‌شود.

نویدکیا در مورد میزان آمادگی خود نیز گفت: در هر صورت با حضور در سپاهان فرصت بیشتری برای بازی کردن پیدا کردم و وضعیت من خوب است.

وی در ادامه با اشاره به دیدار برابر چین تایپه و کاستاریکا خاطر نشان کرد: پیروزی برابر چین تایپه برای ما اهمیت دارد، چرا که در کنار مسابقات جام جهانی نباید حضور در جام ملت‌های آسیا را نیز از یاد ببریم. بازی با کاستاریکا می‌تواند برای ما که قرار است با تیم مکزیک در جام جهانی روبه‌رو شویم، مفید باشد. چرا که این تیم در دور مقدماتی با مکزیک هم گروه بوده است.


در ادامه حسین کعبی نیز در این زمینه گفت: نباید هیچ حریفی را دست کم بگیریم.


وی افزود: تیم ایران دو دیدار دشوار برابر چین تایپه و کاستاریکا پیش رو دارد و اردوی تیم ملی نیز به همین منظور تشکیل شده است. شرایط اردو خوب است و خوشبختانه بازیکنان در سلامت کامل در حال تمرین هستند. امیدوارم با ادامه یافتن تمرینات و هماهنگی بیشتر، تیم ملی کشورمان به شرایط بهتری دست پیدا کند.