ابراهیمی:آیت الله جنتی قبول نکرده کاندیدای ریاست خبرگان شود

سیاست > احزاب و شخصیت‌‌ها – انتخاب نوشت: یک عضو جامعه روحانیت مبارز بیان کرد که آیت الله جنتی حاضر به کاندیداتوری برای ریاست مجلس خبرگان نیست.

حجت‌السلام حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز تهران درباره ریاست مجلس خبرگان بیان کرد: اظهار نظر در این حوزه دشوار است، چراکه همه افرادی که در مجلس خبرگان هستند خوب هستند و شرایط داخل خبرگان را از بیرون نمی توان تبیین نمود.

وی افزود: آن‌چه در این مورد شنیده ام، این است که آیت الله شاهرودی، آیت‌الله موحدی‌کرمانی، آیت‌الله امینی، آیت‌الله جنتی، آیت‌الله مومن و همچنین آیت الله هاشمی برای ریاست مطرح هستند. با این حال، خود آقای هاشمی گفتند من برای ریاست مجلس خبرگان کاندیدا نمی‌شوم.

ابراهیمی اضافه نمود: اعتقاد بنده این است که نه آقای هاشمی رئیس خواهد شد و نه آقای امینی، به دلیل اینکه؛ آیت‌الله امینی یک شخصیت ممتاز است، ولی سن و سال ایشان از مرز این حرفها گذشته و از آن طرف هم آقای هاشمی خود نمی خواهد کاندیدا شود و آن را اعلام نیز کرده است.

وی افزود: آقای جنتی همه صلاحیت ‌های لازم را دارند منتها خودشان قبول نمی‌کنند. خیلی ‌ها رفتند سراغشان و صحبت کردند ولی قبول نکردند. آقای جنتی مستقل است هر کس نسبت به آقای جنتی بگوید اطرافیانی دارد که به او خط میدهند واقعا اشتباه بزرگی میکند. «آیت الله جنتی شدن» کار هرکسی نیست.

ابراهیمی در ادامه اظهار داشت: اصلاً شان این آقایان نیست که دنبال رقابتی مثل رقابت مجلس باشند و مطمئنا این کار را نمی‌کنند؛ یعنی هیچ کدام حاضر نیستند دنبال این موارد باشند که رای جمع کنند. باید تعٌین پیدا کنند؛ یعنی برسد به جایی که واقعا به نتیجه برسند که فلان آقا ارجح است و مصالح بیشتری را می‌‌تواند مد نظر داشته باشد.

وی تصریح نمود: اعتقاد ما این است، آن‌چه که اتفاق می‌‌افتد قطعا خیر خواهد بود؛ چون افرادی که مطرح هستند همه‌شان ولایت‌مدار و علاقمند به آقا و نظام هستند. کار وقتی در چهارچوب نظام انجام شود، خیلی مهم نیست در بین این ۴-۵ نفر کدام یکی از آقایان ریاست خبرگان را به عهده بگیرد.

این عضو جامعه روحانیت مبارزه در پاسخ به حمله ی برخی افراد به چهره ‌های پیروز انتخابات خبرگان بیان کرد: بنده هیچوقت معتقد نیستم این افرادی که وارد خبرگان شدند ضد انقلاب هستند. هیچ‌کدام ضد انقلاب نیستند بلکه انقلابی هستند و انقلاب را دوست دارند منتها ارادتشان به مقام ولایت‌ متفاوت است. مثلا همه اعضای خبرگان مومن هستند ولی مومن‌تر هم بینشان پیدا می‌‌شود. سلمان و ابوذر هر دو خوب بودند اما سلمان مقام بالاتری از ابوذر داشت در حالیکه هر دو خوب بودند.

حجت‌السلام ابراهیمی در پاسخ به این سوال، که چرا برخی از ریاست آیت الله هاشمی در مجلس خبرگان هراس دارند تصریح نمود: من متکثر نظرات دیگران نیستم. من نظر خودم را عرض می‌‌کنم و به نظرات دیگران کاری ندارم. اعتقاد خودم این است، که همه اینها انقلابی هستند و به آقا ارادت دارند.