ابهام در سلامت روانی قاتل سپهر کوچولو +عکس

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام‌جم ، رسیدگی به پرونده قتل هولناک سپهر کوچولو ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه دهم شهریور سال گذشته هم‌زمان با کشف جسد پسربچه مقابل خانه‌شان در محله وحدت اسلامی آغاز شد.سپهر برای خرید از خانه خارج شده و ده دقیقه بعد جسدش در حالی که سرش بریده شده بود، مقابل خانه‌شان پیدا شد.

تحقیقات پلیس از اهالی نشان داد، آن‌ها در زمان قتل، مردی با لباس آبی نفتی را دیده‌اند که سراسیمه و در حالی که چاقویی در دست داشته، از کوچه فرار کرده است.

ماموران با بررسی تصاویر دوربین‌‌های مداربسته ساختمانی در نزدیکی محل جنایت، متوجه شدند مردی جوان پشت سر مقتول وارد کوچه شده و پس از دقایقی چاقو به دست از کوچه خارج شده است. سه روز بعد با تحقیقات گسترده قاتل سپهر کوچولو در حالی که لباسش خونی بود، حوالی چهارراه گلوبندک شناسایی و دستگیر شد.

عامل جنایت که خود را اشکان ۳۵ ساله معرفی می‌‌نمود، در تحقیقات با اعتراف به قتل بیان کرد: چند سالی است که شیشه مصرف می‌‌کنم و هم‌زمان تحت درمان روانپزشکی هستم. روز حادثه صدایی را شنیدم که می‌‌بیان کرد چاقو را بردار و به خیابان برو. وقتی وارد کوچه شدم، سپهر را دیدم. پسربچه را پیش از این در رویاهایم دیده بودم. هیچ چیزی از صحنه جنایت به یاد نمی‌آورم و نمی‌دانم سپهر چگونه به قتل رسیده است.

با اظهارات قاتل ۳۵ ساله، او با دستور سجاد منافی‌آذر، بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی به اتهام قتل عمد بازداشت شد.

متهم اواخر سال گذشته به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شد که متخصصان پس از معاینه اشکان، نظری قطعی درباره جنون یا سلامت روانی قاتل ندادند. در ادامه قاضی درخواست نمود متهم دوباره معاینه شود که روز سه‌شنبه دومین جلسه کمیسیون پزشکی قانونی برگزار شد.

دیروز در حالی که متهم به دادسرا منتقل شده بود، نظر تیم پزشکی اعلام شد که در این نظریه پزشکان خواستار تحت نظر قرار گرفتن متهم شدند. مادر سپهر دیروز در بیان کرد‌وگو با جام‌جم بیان نمود: نزدیک به یک سال از قتل پسرم گذشت، اما هنوز پرونده او برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران ارسال نشده است. دوبار تاکنون قاتل پسرم در پزشکی قانونی معاینه شده، اما هنوز نظر قطعی در این باره اعلام نشده است. طولانی شدن روند پرونده در روحیه من و دخترم تاثیر منفی گذاشته است. دخترم هنوز صحنه قتل را فراموش نکرده و تصمیم گرفته‌ایم خانه‌مان را عوض کنیم.

وی ادامه داد: بازپرس یکشنبه من و همسرم را به دادسرا احضار کرده و امیدواریم بعد از این جلسه و رپرتاژ پزشکی قانونی، تکلیف پرونده مشخص شود.