اتفاق عجیب: دیشب برنامه نود بدون خداحافظی قطع شد!

مثل اینکه اتفاقات عجیب و غریب در برنامه نود قرار نیست تموم شدنی باشه. دیشب یه اتفاق خیلی عجیب و قابل تأمل افتاد که همه رو شوکه کرد. یکی دوساله عادل جرئت کرده و لبه تیز تیغ انتقاداتش رو به سمت مدیران تلویزیون هم می گیره. (مسئله ای که چند سال قبل بندرت اتفاق میفتاد) عادل این بار از لحظه شروع برنامه در ساعت ۱۱ شرع کرد به انتقاد از پخش طولانی پیام های بازرگانی و اینکه چرا باید انقدر با تأخیر برنامه پخش بشه. حتی در بخش دوربین نود و از قول بینندگان هم این مسئله رو بار دیگه تکرار کرد و خودش هم بهش اضافه کرد که آره تبلیغات زیاده و دست ما نیست. مسئولین پخش شبکه ۳ هم برای اینکه نشون بدن این حرف ها روی کارشون اثر نمی ذاره، بین برنامه نه یک بار بلکه دو بار آگهی پخش کردن که در نوع خودش جالب بود.

مسئله به اینجا ختم نمی شد. به خاطر پخش زنده مسابقه کشتی بین برنامه نود عادل با خنده گفت این چند دقیقه رو به وقت برنامه اضافه می کنیم. (عادل ازوناس که وقتی نتونه مستقیم انتقاد کنه در قالب خنده و شوخی حرفشو می زنه). بعد از بررسی مسائل فوتبال ساحلی برنامه روال تندتری بخودش گرفت و عاادل که حجم برنامه های پخش نشده رو زیاد می دید، این بار نه به خنده که با حالت جدی تر گفت “اون ۶-۷ دقیقه کشتی رو اضافه می کنیم به ته برنامه”. این جمله و نیش و کنایه های قبلی عادل به پخش شبکه باعث شد مسئولین پخش بهشون بر بخوره و ساعت ۲ و ۲۰ دقیقه آنتن رو به شکل عجیبی ز برنامه نود بگیرن. همه داشتن یکی از بازی های لیگ رو می دیدن که یدفعه تبلیغ فیلم سینمایی پنج شنبه شب شبکه ۳ روی آنتن رفت. حتی اجازه ندادن اون آیتم برنامه نود تموم بشه و وسط اون آنتن رو از نود گرفتن.

بیننده ها هم مات و مبهوت به این اتفاق عجیب تلویزیون نگاه کردن و همه به احتمال اینکه شاید اشتباهی پیش اومده باشه چند دقیقه به صفحه تلویزیون خیره شدن ولی با پخش انمیشین شرکت گاز و بعد هم پخش مسابقه قدیمی ایران و کویت همه فهمیدن که باز هم شاهکاری خلق شده و نباید منتظر ادامه برنامه نود باشن. شاهکاری که طی اون بدون اینکه چندآیتم نهایی برنامه که برای ساختشون هزینه شده پخش بشن و بدون اینکه حتی مجری چند ثانیه بیاد رو تصویر و خداحافظی خشک و خالی کنه برنامه قطع شد و یه برنامه جایگزین که قطعا خیلی مهم و تأثیرگذار هم بوده! (مسابقه تکراری ۱۳ سال پیش تیم ملی که قطعا دیدن اون از دیدن برنامه زنده نود با اهمیت تر بوده) پخش شد.

این هم خبر تکمیلی:

گلایه فردوسی پور از پایان ناتمام «نود»

شب گذشته برای دومین هفته‌ی پیاپی مخاطبان برنامه‌ی «90» پایان‌بندی این برنامه را ندیدند؛ عادل فردوسی‌پور که علاوه بر اجرا، وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی این برنامه را هم بر عهده دارد، در این زمینه گفت که هنوز از این اتفاق «شوکه» است.

عادل فردوسی‌پور در گفت‌وگو باایسنا درباره‌ی قطع ناگهانی برنامه‌ی دوشنبه ـ ۲۲ شهریور ماه ـ‌ گفت: در ساعت ۲۲ و ۵۷ دقیقه برنامه‌ی ما آغاز شد و سه ساعت و نیم برای این برنامه زمان داشتیم که بر این اساس ۲ و ۲۷ دقیقه صبح باید برنامه به پایان می‌رسید. ۱۰ دقیقه و ۴۱ ثانیه آگهی بین برنامه پخش شد و هشت دقیقه نیز مسابقه کشتی پخش شد که اگر این دو زمان را به برنامه‌مان اضافه کنیم، باید در ساعت ۲ و ۴۶ دقیقه برنامه را به پایان بردیم.

وی افزود: اما متاسفانه در ساعت ۲ و ۲۲ دقیقه آنتن را از ما گرفتند؛ این در حالی بود که می‌توانستیم با توجه به آیتم‌های باقی‌مانده ۱۶ دقیقه زودتر برنامه را به پایان برسانیم. فکر می‌کنم کاری که انجام شد، توهین به مخاطبان میلیونی برنامه‌ی «90» بود؛ این برای بار دوم است که چنین اتفاقی می‌افتد.

فردوسی‌پور با بیان این که فکر نمی‌کنم مدیران عالی رتبه‌ی صدا و سیما در جریان این اتفاق باشند، گفت: حداقل آن‌ها به وقت قانونی برنامه احترام می‌گذارند. اما این که به یکباره و بدون این که برنامه تمام شود، آنتن گرفته می‌شود، درست نیست و قطعا تصمیمی شخصی بوده است.

وی افزود: پس از برنامه دوستان و آشنایان بسیاری با من تماس گرفتند و گفتند که دلیل این اتفاق چه بود و چرا این طور برنامه به پایان رسید؛ امیدوارم که آخرین باری باشد که چنین اتفاقی می‌افتد؛ نباید با چنین رفتارهایی به مخاطبان ۲۰ تا ۲۵ میلیونی برنامه‌ی «90» که تا آن ساعت بیدار هستند، توهین کرد. من از شب گذشته تا به حال در شوک هستم و نمی‌دانم چرا چنین اتفاقی رخ داد.

۲۲ شهریور ۱۳۹۰