اتهامات یک شرور دستگیر شده در کرج

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان تهران از دستگیری یک شرور کرجی به اتهام آدم ربایی ، تجاوز به عنف ، اخاذی و زورگیری ، شرب خمر و عربده کشی ، تهدید مأموران پلیس ، ایجاد رعب و وحشت ، تیراندازی و مجروح کردن اهالی منطقه ، اغفال دختران و رابطه نامشروع و… خبر داد.

به گزارش سرویس حوادث آریا به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، سرهنگ نادر سرکاری « رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان تهران » ضمن اعلام این خبر گفت : در پی وقوع شرارت های مکرر و جرائم متعدد توسط یکی از اراذل و اوباش شاخص و سرشناس به نام« محمد » معروف به (اسلام) در منطقه ماهدشت کرج تحقیقات گسترده پلیس برای شناسایی و دستگیری این فرد خاطی آغاز شد.


وی تصریح کرد: متهم از سال ۸۲ شرارت های خود را شروع و مرتکب جرائم متعددی از جمله تجاوز به عنف ، درگیری با مأموران و حمله ور شدن به سوی پلیس با استفاده از قمه ، عربده کشی و ایجاد رعب و وحشت در دل مردم با قمه کشی ، اغفال دختران جوان و برقراری رابطه نا مشروع و … شده بود تا اینکه سال ۸۴ پس از تعقیب و گریز و مقاومت در برابر مأموران و تیراندازی سرانجام با مجروح شدن متهم، وی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.


 


سرکاری ادامه داد: متهم پس از مدتی با قرار وثیقه آزاد و متاسفانه پس از آزادی نیز به شرارتهای خود ادامه داد به گونه ای که از سال ۸۴ به بعد ۴ مرتبه به سوی اهالی منطقه بوسیله اسلحه گرم تیراندازی و منجر به مجروح شدن ۲ نفر شده است ، همچنین از جمله جرایم دیگر این اوباش بعد از آزادی می توان به تیرانداز به سوی مأموران پلیس ، ایجاد اخلال در مأموریت های کلانتری منطقه ، ربودن یک دختر جوان به قصد آزار و اذیت ، ربودن شخصی بنام پیمان به منظور اخاذی به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان و … اشاره کرد.


 


با افزایش شرارتهای این اوباش در منطقه به گونه ای که با حضور او در هر منطقه به گفته ی اهالی ، سایه ی وحشت در آنجا حکمفرما می شد و امنیت و آسایش را از اهالی منطقه سلب می کرد تحقیقات گسترده اطلاعاتی برای شناسایی مخفیگاهش آغاز و پس از تعقیب ومراقبتهای نامحسوس شبانه روزی سرانجام محل اختفایش در مورخه ۲۳ خرداد ماه سال جاری در یکی از مناطق ماهدشت کرج شناسایی شد.


 


براین اساس، بلافاصله منطقه تحت محاصره قرار گرفت ، با شناسایی مخفی گاه وی و هماهنگی با مراجع قضایی مأموران قصد ورود به منزلش را داشتند که با چندین حفاظ آهنین و موانع متعدد فلزی برخورد کردندکه همگی مانع از ورود مأموران به داخل منزل می شد .


 


متهم برای اینکه بتواند خود را از دست ماموران رها کند با باز کردن فلکه ی اصلی گاز شهری منزل خود و همچنین سیلندر کپسول های موجود در منزل و انتشار گاز ،ماموران را تهدید کرد که چنانچه دست از محاصره برندارند و منطقه را ترک نکنند خانه اش را به آتش خواهد کشید . 


از همین رو با توجه به ازدحام جمعیت در منطقه و نشت گاز به منازل همجوار ماموران بلافاصله با اداره گاز و برق منطقه ارتباط برقرار کرده و موفق به قطع برق و مجاری گاز شهری شدند متهم نیز وقتی این نقشه خود را عملی ندید با روشن کردن یک سیلندر گاز و حمله ور شدن به سوی ماموران از پشت نرده های منزل خود قصد داشت که مانع از گشودن قفل درب شود اما با وجود موانع آهنین و آتش سیلندر گاز ماموران موفق شدند وارد منزل شوند .


 


«محمد »اوباش تحت تعقیب وقتی با باز شدن درب همه راه های فرار را به روی خود بسته دید با گذاشتن قمه ای به زیر گلوی همسر خود او را به گروگان گرفت و ماموران را تهدید کرد که چنانچه قصد دستگیری وی را داشته باشند همسر خود بنام (مریم ) را با قمه قطعه قطعه خواهد کرد اما ، ماموران توانستند با هوشیاری و شگرد های پلیسی متهم را غافلگیر و در یک فرصت مناسب وی را دستگیر و فرد گروگان گرفته شده را رها سازند .


 


رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان تهران در ادامه افزود : پس از دستگیری متهم در بازرسی از منزل وی یک قبضه کلت کمری جنگی به همراه چندین فشنگ ، گاز اشک آور ، تعداد ۱۷ تیر فشنگ سلاح شکاری ، و ۶ گرم مواد مخدر از نوع کراک و کریستال ، یک دستگاه ترازوی دیجیتال مخصوص توزین مواد مخدر ، ۲ قبضه قمه کشف و ضبط شد .


 


وی در پایان یادآور شد : به طور اجمالی می توان به جرائمی از جمله ۲ فقره آدم ربایی ، ۳ فقره تیراندازی و مجروح کردن اهالی منطقه ، ۴ فقره درگیری مسلحانه با ماموران ، ۲ فقره رابطه نامشروع ، بیش از ۵ مرتبه تهدید افراد به مرگ ، چندین فقره اخاذی و زورگیری ، شرب خمرو عربده کشی در منطقه و تجاوز به عنف به عنوان جرائم ارتکابی از سوی این متهم اشاره کرد .