“اتوبوس شب” آخرین ساخته‌ی ‌سینمایی کیومرث پوراحمد

“اتوبوس شب” آخرین ساخته‌ی ‌سینمایی کیومرث پوراحمد عید سعید فطر ـ ۲۱ مهر ماه ـ به نمایش درمی‌آید.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آخرین ساخته‌ی این کارگردان در جشنواره‌ی اخیر فیلم فجر توانسته جایزه‌ی بهترین کارگردانی را از بخش بین‌الملل این جشنواره دریافت کند و همچنین در جشنواره‌ی کودک و نوجوان همدان جایزه‌ی بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نوجوان را کسب کرده است.


پوراحمد «اتوبوس شب» را با فیلمنامه براساس داستانی واقعی از حبیب احمدزاده و با همکاری حسن شکاری ساخته است.


این فیلم روایت‌گر گوشه‌ای از زندگی “عیسی” و”فاروق” است که پس از سالها همدیگر را می‌بینند و خاطرات دوران جنگ را مرور می کنند. “عیسی” جوان رزمنده‌ای است که مأموریت انتقال اسرای جنگی به پشت جبهه را دارد که “فاروق” هم یکی از آنهاست.


بنا بر این گزارش، در«اتوبوس شب» محمدرضا فروتن بازیگر نقش “فاروق” در کنار خسرو شکیبایی که در نقش عمو رحیم راننده اتوبوس است در این فیلم بازی می‌کند و مهرداد صدیقیان نیز پس از اولین تجربه سینمایی‌اش در “عصرجمعه” مقابل دوربین پوراحمد رفته است.


طبق اعلام روابط عمومی فیلمیران که پخش فیلم را برعهده دارد، قرار داد اکران این فیلم برای نمایش در عید فطر منعقد شده است.


همچنین الناز شاکردوست، امیرمحمد زند، کورش سلیمانی و احمد کاوری از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

مهدی جعفری هم تصویربردار این فیلم است.


“اتوبوس شب” به تهیه کنندگی مهدی همایونفر از محصولات سیما فیلم است.


امید روحانی چندی قبل در مراسم بزرگداشت پوراحمد گفته بود:پوراحمد در آغاز یک مسیر جدید است و اگر اندازه‌های این سینما اجازه بدهد با این فیلم جدیدی که ساخته است، مسیرجدیدی برایش باز خواهد شد.


پوراحمد همچنین چند سال قبل در گفتگویی با ایسنا در پاسخ به اینکه بعد از انقلاب چند سال کار مداوم تولید داشته‌است اما از چند سال قبل دچار کم کاری می‌شوید،پاسخ می‌دهد؟ بله این اتفاق بعد از «خواهران غریب» که فیلم پر فروشی شد برای من افتاد و من ترسیدم که نکند به خاطر پول آلوده فیلمهای بشوم که دوست ندارم بنابراین با احتیاط بیشتر کار کردم و همان زمان در دوره اول ریاست جمهوری آقای خاتمی فکر کردیم می‌توانیم در امور صنفی پیشرفتی بکنیم، به همین دلیل وقتمان را صرف کارهای صنفی کردیم و چهار سال دوران طلایی فعالیت را که می‌توانستم فیلم خوب بسازم، صرف کار صنفی کردم که آب در هاون کوبیدن بود.