اجرای طرح آزمایشی عقیم‌سازی گربه‌های پایتخت

مدتی است که به نظرمی‌رسد تعداد گربه‌ها در پایتخت افزایش یافته و شهروندان مداوم این حیوان را در کوچه خیابان مشاهده می‌کنند که در حال پاره کردن کیسه‌های زباله هستند که برخی از آن‌ها هم در بزرگراه‌ها و خیابان‌ها زیرچرخ خوردروها تلف می‌شوند.


مهندس نصری ـ‌ مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم شهر تهران ـ‌ در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» ایسنا، افزایش تعداد گربه در پایتخت را تایید نکرد و گفت: گربه‌کشی نداریم، اما طرح آزمایشی برای عقیم کردن گربه‌ها در دو منطقه تهران در حال انجام است که در صورت حصول نتایج لازم، از سال آینده در مناطق بیشتری این اقدام انجام خواهد شد.


وی با بیان این که عقیم کردن گربه‌ها با همکاری بخش خصوصی وهماهنگی انجمن حمایت از حیوانات انجام می‌شود، تصریح کرد: ابزار لازم برای این اقدام مهیا شده است.


نصری یادآورشد: طرحی را برای مبارزه با حیوانات موذی و مزاحم تهیه کرده‌ایم که این طرح در صورت تصویب شورای شهر تهران و تامین اعتبارات لازم اجرایی خواهد شد.


وی درباره مبارزه با موش نیز گفت: مبارزه با این حیوانات موذی به طور مستمر ادامه دارد، اما به خاطر رعایت نکردن اصول بهداشتی از سوی برخی شهروندان و ریختن زباله به انهار، خوراک موش‌ها و امکان زاد و ولد آن‌ها را مهیا می‌کند.


مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم شهر تهران تاکید کرد که شهروندان با رعایت نظافت، این شرکت را در مبارزه با حیوانات موذی یاری کنند.