احسان حدادی به تاریخی‌ترین مدال دوومیدانی ایران دست یافت

در دومین و آخرین روز از مسابقات جام جهانی دوومیدانی، احسان حدادی به تاریخی‌ترین مدال دوومیدانی ایران دست یافت.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در دومین روز از مسابقات جام جهانی دوومیدانی در شهر آتن یونان، احسان حدادی عصر امروز (یکشنبه) با هشت حریف رقابت خود را آغاز کرد که در پایان با رکورد ۶۲ متر و ۶۰ سانتی‌متر به مدال نقره پرتاب دیسک دست یافت.


وی در رقابتی نزدیک با قهرمانان پنج قاره‌ی جهان و سه کشور برتر دوومیدانی دنیا، پرتاب اول خود را به میزان ۵۶ متر و ۱۵سانتی‌متر آغاز کرد. وی در پرتاب دوم رکورد ۵۷ متر و ۷۷ سانتی‌متر را برای خود ثبت کرد. سومین پرتاب او ۶۰ متر و ۳۲ سانتی‌متر شد و در چهارمین پرتاب با رکورد ۶۲ متر و ۶۰ سانتی‌متر پس از «ویرجیلیوس الکنا» قهرمان المپیک و جهان از لیتوانی، در مکان دوم ایستاد.الکنا به عنوان نماینده‌ی اروپا در این رقابت با رکورد ۶۷ متر و ۱۹ سانتی‌متر مدال طلا را از آن خود کرد.


به گزارش ایسنا، پس از حدادی «یان والت والتز» از آمریکا با رکورد ۶۲ متر و ۱۲ سانتی‌متر به مدال برنز رسید. نماینده‌ی آفریقا با رکورد ۶۱ متر و ۵۰ سانتی‌متر چهارم شد و نماینده‌ی قاره‌ی اقیانوسیه با رکورد ۶۰ متر و ۹۳ سانتی‌متر در مکان پنجم ایستاد.احسان حدادی ۱۵ هزار دلار جایزه دریافت کرد. حدادی نخستین مدال جهانی دوومیدانی ایران را در سال ۲۰۰۴ در رده سنی جوانان در کشور ایتالیا کسب کرده بود. وی همچنین سال گذشته ضمن قهرمانی در آسیا رکورد این قاره را پس از نه سال شکست.