احمدی‌نژاد: ایران به مرز صد میلیون تن تولید کشاورزی رسید
در مراسم آغاز بهره‌برداری از ۲۸ طرح تحقیقاتی کشاورزی


احمدی‌نژاد: ایران به مرز صد میلیون تن تولید کشاورزی رسید


خبرگزاری فارس:رئیس ‌جمهوری با بیان این که ایران به مرز صد میلیون تن تولید کشاورزی رسیده است، تصریح کرد: ایران در بخش کشاورزی در آستانه یک جهش بزرگ است و این کار با همت متخصصان و کشاورزان شدنی است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور صبح امروز یکشنبه در مراسم آغاز بهره برداری ۲۸ طرح کشاورزی که در موسسه تحقیقات، اصلاح و تهیه نهال و بذر در کرج برگزار شد، دستاوردهای بخش کشاورزی را افتخار ایران دانست و گفت: بعضی‌ها تصور می‌کنند تنها راه رشد و رقابت بین کشورها تمرکز در بخش صنعت است،که البته ما این را نفی نمی‌کنیم، اما من همچنان معتقدم که ظرفیت‌های خالی فراوانی در بخش کشاورزی وجود دارد که امروز ۲۸ دستاورد در این عرصه به ملت ایران عرضه شد.
وی افزود: ما نه تنها می‌توانیم خود را اداره کنیم، بلکه می‌توانیم به عنوان یکی از صادر کنندگان محصولات کشاورزی و دامی تبدیل شویم و با همت شما می‌توانیم به صورت جهشی به پیش رویم.
احمدی‌نژاد تاکید کرد: ملت ما آرزو دارد که جشن خودکفایی در محصولات کشاورزی را برپا کند و تولیدات کشاورزی خود را با کیفیت بالا به عرصه‌های جهانی وارد سازد.
ملت ما آرزو دارد که جشن خودکفایی در محصولات کشاورزی را برپا کند و تولیدات کشاورزی کشورمان با کیفیت بالا پا به عرصه‌های جهانی بگذارد.
وی خطاب به فعالان بخش کشاورزی اظهار داشت: شما مثل مجاهدینی می‌مانید که بی‌سر و صدا در نقاط مختلف کشور در حال خدمت به ملت هستید.
رئیس‌جمهور به دست آوردن دستاوردهای علمی را همراه با سختی و مشقت دانست و با بیان این که جوان‌های خلاق در دل همین مشکلات رشد می‌کنند ادامه داد: اگر با یک حرکت تحقیقاتی و تلاش اجرایی مثلاً ۵ ساله می‌توانیم از واردات برنج جلوگیری کنیم، این به معنای ذخیره شدن میلیون‌ها دلار در خزانه کشور است، که قطعاً اگر توانمندی شما به جوانان هم منتقل شود با سرعت بیشتری نیز می‌توان حرکت کرد.
احمدی‌نژاد با بیان این که سودآوری بخش کشاورزی روز افزون است، گفت: کشاورزان باید از ظرفیت عظیم دستاوردهای علمی بهره بگیرند چون این دستاوردها متعلق به خود کشاورزان است.
وی از فارغ التحصیلان کشاورزی خواست که به سمت زمین‌های کشاورزی بشتابند و تصریح کرد: همه آموزش‌ها نباید به سمت تحقیقات صرف باشد ما به تحقیقات نیاز داریم اما بخش عمده آموزش‌های ما باید به سمت مزارع و کاربردی شدن برود.
وی با بیان این که با ایجاد اشتغال و کاربردی کردن آموزش‌های کشاورزی می‌توان جلوی جابجایی جمعیت را گرفت اظهار داشت: روند مهاجرت به شهرها کند شده است، ولی ما در انتظار روزی هستیم که این روند معکوس شود.
احمدی‌نژاد از وزیر جهاد کشاورزی و همکارانش در این وزارتخانه خواست که برای معرفی درست دستاوردهای مهم ایران در بخش کشاورزی طراحی کنند.
رئیس‌جمهور با بیان این که فعالین در بخش کشاورزی نباید در تحقیقات کاربردی محدودیت حس کنند خاطرنشان کرد: امیدوارم در دهه فجر سال آینده بخش کشاورزی گوی سبقت را از سایر بخشها بروباید.