احمدی‌نژاد: هیچ مشکلی با مردم آمریکا نداریم

محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه‌ با روزنامه «یو.اس.ای.تودی»، اعلام کرده است که ایران، توان تحمل هرگونه مجازات احتمالی را که در ماه آینده از سوی سازمان ملل متحد به خاطر برنامه هسته‌ای ایران به آن تحمیل می‌شود، خواهد داشت.

به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب»، احمدی‌نژاد همچنین در پاسخ به این روزنامه گفته است: ما هیچ مشکلی با مردم آمریکا نداریم.

این در حالی است که وی، دولت بوش را که بر سر مسئله ازسرگیری برنامه هسته‌ای ایران، آن هم پس از یک تعلیق دوساله، همچنان در صدد اعمال تحریم‌ها از سوی سازمان ملل علیه ایران است، مورد حمله قرار داده است.

احمدی‌نژاد افزود: آنان راه تهدید ما را برگزیده‌اند و می‌خواهند، روش زندگی خود را به دیگران تحمیل کنند و این، پذیرفتنی نیست.

نویسنده «یو.اس.ای.تودی» آورده است: ایران می‌گوید که برنامه هسته‌ای‌اش برای مصارف صلح‌آمیز است، مثلا در بخش انرژی، اما آمریکا مدعی است که ایران، قصد ساخت تسلیحات را دارد.

احمدی‌نژاد به خاطر طرز پوشش و لباس خاص خود و حملات تند و تیز به ایالات متحده و تردید در این‌که آیا مسئله «هولوکاست» رخ داده یا نه، شهرتی جهانی کسب کرده است.

او در دفتر ریاست‌جمهوری در حالی که کاپشنی روی کت اسپورتش پوشیده، دولت آمریکا را به خاطر اقدامات ستیزه‌جویانه‌اش با ایران، مقصر دانسته است. برای مثال؛ واشنگتن از ارسال کمک‌های ایران به قربانیان توفان کاترینا جلوگیری کرده بود.

احمدی‌نژاد می‌گوید: آمریکا با ما به گونه‌ای رفتار کرده که هیچ جایی برای گفت‌وگو باقی نمانده است. آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که بدون آنان، هیچ‌کس نمی‌تواند زندگی کند و این دیدگاه، غلط است. آنان فکر می‌کنند می‌توانند همه چیز را با بمب حل کنند، اما زمان چنین حرف‌هایی به پایان رسیده است. وی در ادامه افزود: ‌آینده سرزمین‌های فلسطین، مهم‌ترین مسئله منطقه است. اسرائیل بر پایه تبلیغاتی که پیرامون هولوکاست راه افتاد، پا گرفت و فلسطینیان نباید تاوان آن را پس دهند.

احمدی‌نژاد در ادامه اظهار داشت که پذیرای دلایل و شواهد و مدارک بازماندگان یهودی باقی‌مانده از کمپ‌های مرگ نازی‌هاست، اما باید مأموران تحقیق بی‌طرف، این تراژدی را از نو بررسی کنند.

او گفت: فلسطینیان هر روز به بهانه موضوعی با نام «هولوکاست» کشته می‌شوند و امنیت و آرامش آنان توسط اسرائیل گرفته شده است.
من نمی‌دانم چه کسی با افشای حقایق آزرده شده است.

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید: گویا حکومت ایران به مقابله و مبارزه‌طلبی، بیشتر از همکاری دیپلماسی علاقه‌مند است.