اخراج محترمانه مربی هلندی از پیروزی


 
images/20060811/hann.jpg
 
تمرینات تیم فوتبال پیروزی از امروز در مجموعه ورزشی کارگران دنبال می شود اما دیگر هیچ کس آری هان را در تمرینات این تیم نخواهد دید.
مسوولان پیروزی به دلیل بی نظمی های سرمربی هلندی ، در تصمیمی جسورانه او و دستیارانش را از تیم کنار گذاشتند تا ظرف چند روز آینده با معرفی یک مربی خارجی دیگر ، برای حضور در ششمین دوره لیگ برتر و فینال جام حذفی آماده شوند. حمید استیلی که قرار است تا اعلام جانشین آری هان سرمربی پیروزی باشد ، در مورد برکناری هان می گوید: او پنجشنبه شب وارد تهران شد و صبح جمعه دیداری با مسوولان باشگاه داشت که در این دیدار ۲ طرف برای ادامه کار به توافق نرسیدند اما این که چرا تصمیم به برکناری هان بسرعت عملی شد ، پرسشی است که محمدحسین نژادفلاح ، عضو هیات مدیره باشگاه پیروزی به آن پاسخ می دهد: با توجه به ویژگی های شخصیتی آری هان. آرامش هواداران خدشه دار شده بود و به همین خاطر ، هیات مدیره تصمیم گرفت برای ایجاد یک ثبات مدیریتی در کادر فنی ، این تغییرات را بسرعت اعمال کند. ما معتقد بودیم اگر تصمیمی گرفته می شود ، باید پیش از شروع لیگ انجام شود که بر این اساس تصمیم خود را گرفتیم تا در خلال مسابقات دچار مشکل نشویم.
نشست فوق العاده اعضای هیات مدیره باشگاه پیروزی امروز در محل این باشگاه برگزار می شود تا در آن درباره نامزدهای سرمربی آینده تیم بحث و تبادل نظر شود. آن طور که نژادفلاح می گوید مربی ای جانشین هان خواهد شد که شرایط حرفه ای و فنی بالاتری داشته باشد. نامهایی که دیروز مطرح شد ، حرفهای عضو هیات مدیره باشگاه پیروزی را تایید می کند. مصطفی دنیزلی ، فیلیپ تروسیه و برتی فوگتس گزینه های مورد نظر هستند. به گفته یکی از نزدیکان پیروزی مذاکرات باشگاه با مربی فصل گذشته پاس از ۲۵ روز پیش شروع شده اما با وجود رسیدن به برخی توافقات حضور او در این تیم منتفی شده است و شانس تروسیه و فوگتس برای آمدن به تهران بیشتر است.
محمدرضا عبدیایی ، معاون اقتصادی باشگاه پیروزی که اواخر هفته گذشته به پاریس سفر کرده بود ، ظاهرا مذاکراتی نیز با این ۲ مربی انجام داده است اما برای مشخص شدن سرمربی فصل آینده پیروزی مذاکرات دیگری هم لازم است. اگرچه به گفته حمید استیلی ، سرمربی تیم تا روز دوشنبه معرفی خواهد شد اما محسن اسکندری ، سرپرست پیروزی زمان معرفی سرمربی جدید را پایان این هفته می داند.