ادعای کذب جوان متهم به قتل

ادعای جوان ۱۸‌ ساله‌ای که مدعی شده بود با انگیزه دفاع از خود مرد ۶۷ ساله‌ای را خفه کرد و به قتل رسانده است، کذب تشخیص داده شد. وی مدعی است پیرمرد ۶۷ ساله طی ۲۰ روز ۸ بار به وی تعرض کرده و روز حادثه پس از این عمل وی را با چوب مورد ضرب و شتم قرار داده است.به گزارش فارس ، عصر روز دهم فروردین سال‌جاری مأموران کلانتری ترمینال جنوب در حین اجرای طرح امنیت اجتماعی ویژه ایام نوروز در محوطه ترمینال جنوب از کشف جسد پیرمرد ۶۷ ساله‌ای باخبر شدند.

مآموران با حضور در محل کشف جسد دریافتند، این پیر مرد ۶۷ ساله به نام رحمت بر اثر خفگی به قتل رسیده و جسد بی‌جانش در اتاقک محل کارش در داخل ترمینال جنوب بخش ترخیص بار رها شده است.

هنرمند، بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران در خصوص این پرونده، گفت: با بررسی بیشتر از اطرافیان و دیگر کارکنان این بخش مشخص شد جوان ۱۸ ساله‌‌ای به نام امیر با مقتول در تماس بوده و معمولا بیشتر شبها را پیش مقتول می‌خوابیده است اما از حدود ۲ روز گذشته تا زمان کشف جسد از وی خبری نبوده است.

وی افزود: با مشخص شدن این مطلب که مقتول تنها نبوده و فرد دیگری نیز پیش وی زندگی می‌کرده است فرضیه وقوع قتل توسط این جوان ۱۸ ساله قوت گرفت.

بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران گفت: از امیر چهره‌نگاری صورت گرفت و بین تمامی گشتهای مستقر در ترمینال و اطراف این منطقه پخش شد تا اینکه شامگاه روز ۱۲ فروردین این فرد به طور اتفاقی در همان محل ترمینال جنوب توسط مأموران دستگیر شد.

امیر به محض آنکه دستگیر شد به ارتکاب قتل اعتراف کرد اما در خصوص انگیزه‌اش مدعی شد پیرمرد ۶۷ ساله طی ۲۰ روز ۸ بار به وی تعرض کرده و روز حادثه پس از این عمل وی را با چوب مورد ضرب و شتم قرار داده است.

امیر مدعی شد روز ۱۵ اسفند زمانی که از شهرستان به تهران آمده با رحمت آشنا شده و رحمت به وی کار و جای خواب داده اما در قبال این کارها با وی ارتباط نامشروع برقرار کرده است.

هنرمند گفت: گفته‌های امیر با اینکه در نگاه اول درست به نظر می‌رسید اما ناتوانی یک پیرمرد در مقابل یک نوجوان ۱۸ ساله باعث شد تا در خصوص این ادعا از وی ببیشتر تحقیق شود.

وی ادامه داد: امیر از سوی پزشکی قانونی مورد آزمایش قرار گرفت تا اینکه مشخص شد هیچگونه آثار تجاوز و برقراری ارتباط در روی بدن امیر وجود ندارد.

بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران افزود: شاید امیر راست گفته باشد و رحمت با وی لواط کرده باشد اما مطمئن هستیم این ارتباط با میل و رقبت خود امیر اتفاق افتاده و به عنف نبوده است.

وی با اشاره به این مطلب که این پیرمرد پول چندانی در محل اقامت خود نداشته است، گفت: فرضیه سرقت تا این لحظه منتفی بوده و به همین دلیل تحقیقات در خصوص انگیزه اصلی ارتکاب قتل ادامه دارد.