ارائه بانک اطلاعات شخصی توسط مایکروسافت

در آینده کامپیوترها قادر خواهند بود که تمام تلفن ها، نامه ها و عکسهای شما را ضبط و ذخیره کنند.

——————————————————————————–

در این روش، سیستم ثبت وقایع به توالی زمانی ( Chronology )،در کامپیوتر ایجاد خواهد شد که می تواند مانند یک دفترچه خاطرات چند منظوره بر حسب علاقه فرد، مورد جستجو و کاوش قرار بگیرد.
به نقل از مجله New Scientist، این سیستم که به زندگینامه بیتی
(My Life Bits) معروف است، قادر است حتی عکسهایی را که با دوربین گوشی های موبایل گرفته می شود ضبط کند. توسط نرم افزاری، این امکان وجود دارد که نوشته هایی را که به طور معمول زیر عکس هایمان برای یادآوری خاطرات می نویسیم، به طور شفاهی بیان کنیم که این گفته ما بعداً توسط این نرم افزار به زبان نوشتار ترجمه می شود. این یادداشت ها را می توان هر زمان با کمک یک موتور جستجو بر اساس اطلاعات مورد نظر، جستجو و کاوش کرد.
چنانچه این مطلب مدنظر باشد که تلفنها، نامه ها و فیلم ها نیز ضبط شوند، در کامپیوتر عملکردی شبیه مغز انسان قرار دارد که براساس مورد دلخواه، حافظ? از یاد رفته و محو شده مغز ما را می تواند دوباره تازه کند و یادآور خاطرات گذشته باشد؛ به عنوان مثال چنانچه به دوست یا خویشاوندی قدیمی برخورد کنید که به سختی او را به خاطر می آورید، زندگی نامه بیتی قادر است که یاد او را برای شما سریع و سهل الوصول کند.
مزیت عمده این سیستم این است که کشیدن و ثبت شجره نامه نیاکان را عملاً غیر ضروری می کند، چرا که با این روش، آیندگان و نوه و نتیجه ها بیشتر درباره اجداد خود خواهند دانست، در حالی که در روش ثبت شجره نامه بر روی کاغذ به سختی می توان کسی را از روزگاران قدیم به یاد آورد.