اراده قوی زن معلول آمریکایی

یک زن جوان آمریکایی که در کودکی دوپا و یک بازویش را از دست داده به زودی از دانشکده پزشکی فارغ‌التحصیل شده و پزشک کودکان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کلی لیم آمریکایی هنگامی که ۸ سال داشت مبتلا به بیماری مننژیت باکتریایی شد.
پزشکان برای نجات جان او ناگزیر شدند دو پا و بازوی راستش را قطع کنند.
کلی لیم که اکنون ۲۶ سال دارد روز جمعه اول ژوئن مدرک پزشکی‌اش را از دانشکده پزشکی دانشگاه UCLA می‌گیرد و قصد دارد به عنوان پزشکی کودکان در زمینه بیماری‌های عفونی کودکان و آلرژی به کار بپردازد.
کلی لیم از بازوی مصنوعی استفاده نمی‌کند و موفق شده فقط با یک دست تمام کارهای یک پزشک به ویژه آمپول زدن و گرفتن خون را انجام دهد. او با پاهای مصنوعی حرکت می‌کند.
کلی لیم در حومه شهر دیترویت و توسط مادر نابینایش پرورش یافت و سال‌ها از صندلی چرخدار استفاده کرد.
لیم اخیرا با بررسی پرونده پزشکی کودکی‌اش متوجه شد که پزشکان فقط ۱۵ درصد شانس برای زنده ماندن او از بیماری مننژیت قائل بودند. فقط ۵ ماه پس از قطع ۲ پا و بازوی راستش لیم کوچولو اما با اراده بار دیگر به مدرسه بازگشت. او که راست دست بود یاد گرفت که با دست چپ بنویسد. این در حالی است که دست چپ او نیز فاقد چند بند انگشت است.
کلی لیم می‌گوید، از شکست متنفر است و این احساس در من ریشه دارد.

استادان و دوستان دانشجویش می‌گویند، لیم به اندازه‌ای آرامش دارد که آنها و حتی بیماران معلولیت او را فراموش می‌کنند. با این که خیلی زود همه متوجه می‌شوند لیم فاقد یک دست است اما پس از ۵ دقیقه، آرامش، مهارت و حذاقت او موجب می‌شوند تا همه به ارزش واقعی او پی ببرند.