اراذلی که از تعرض خود به زنان بلوتوث می ساختند

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری یک‌هزار و ۲۶۹ تن از حاملان سلاح سرد، سارقان طلا فروشی‌ها و ۶ تن از تهیه و منتشرکنندگان «بلوتوث سیاه» خبرداد و گفت: در اجرای طرح «برخورد با حاملان سلاح سرد» ۳۵۰ قهوه‌خانه بازرسی و تعدادی از آنها پلمپ شد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی‌نیا روز دوشنبه در تشریح طرح جمع‌آوری و برخورد با فروشندگان سی‌دی‌های غیرمجاز و مبتذل، اظهار کرد: در دومین طرح برخورد با توزیع‌کنندگان اقلام ضد فرهنگی و سی‌دی‌های غیرمجاز، ماموران نیروی انتظامی بیش از ۵۰۰ هزار سی‌دی اورجینال و اصلی را از فروشندگان و توزیع‌کنندگان جمع‌آوری کردند.

وی گفت: در این راستا ۱۰۵ تن از فروشندگان و توزیع کنندگان سی‌دی‌های ضد فرهنگی دستگیر و به دادسرا معرفی شدند.

ساجدی‌نیا افزود: در اجرای اولین طرح برخورد با توزیع‌کنندگان اقلام ضد فرهنگی و سی‌دی‌های غیرمجاز، ماموران نیروی انتظامی سه میلیون سی‌دی ضد فرهنگی کشف کردند که در مقایسه با میزان کشفیات روز گذشته شاهد روند نزولی یک ششم آن هستیم.

وی با بیان اینکه طرح «برخورد با فروشندگان اقلام ضد فرهنگی» همچنان در دستورکار پلیس قرار دارد، گفت: این طرح به صورت روزانه در شهر تهران برگزار می‌شود و افراد دستگیر شده به دادسرا معرفی می‌شوند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره «برخورد با حاملان سلاح‌های سرد» که از هفته گذشته در دستورکار پلیس انتظامی تهران بزرگ قرار گرفته بود، گفت: در این مدت دو هزار و ۶۳۰ قبضه سلاح سرد از جمله شمشیر، قمه و چاقوهای جنگی کشف و یک‌هزار و ۲۶۹ تن از حاملان به دادسرا معرفی شدند.

به گفته وی در راستای اجرای طرح «برخورد با حاملان سلاح سرد» ۳۵۰ قهوه خانه در تهران مورد بازرسی ماموران نیروی انتظامی قرار گرفت و چند قهوه خانه نیز پلمپ شد.

ساجدی‌نیا با تاکید بر اینکه از زمان برخورد با حاملان سلاح سرد و جمع‌آوری چاقوهای نامتعارف جرایم کاهش چشمگیری داشته است، گفت: در این مدت شاهد کاهش ۱۲ درصدی نزاع‌های دسته جمعی همراه با سلاح سرد و کاهش ۲۳ درصدی کیف‌قاپی بوده‌ایم.

به گفته ساجدی‌نیا میزان ارتکاب جرایم خشن و زورگیری در این مدت کاهش چشمگیری داشته است به طوری که شاهد کاهش ۱۲ درصدی وقوع جرایم خشن و کاهش ۲/۱۱ درصدی زورگیری بودیم.

وی با تاکید بر اینکه ۹۰۰ دستگاه موتورسیکلت‌ در طرح برخورد با حاملان سلاح سرد توقیف شده است، افزود: این وسایل نقلیه توقیف و راکبان آن به داسرا ارجاع داده شدند.

ساجدی‌نیا همچنین به تشریح اجرای طرح «مبارزه با اراذل و اوباش شهر تهران» پرداخت، گفت: اکثر افرادی که تحت عنوان اراذل و اوباش دستگیر شدند یا در مرحله بازجویی قرار دارند یا پرونده آنان برای بررسی بیشتر به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر گرداندن اراذل و اوباش در محلات آنان، افزود: این اقدام باید با حکم مراجع قضایی صورت گیرد و نیروی انتظامی درخواست خود را برای گرداندن تمامی اراذل و اوباش به مراجع قضایی اعلام کرد، اما مراجع قضایی تنها نمایش چند تن را تایید کرده است.

ساجدی‌نیا در خصوص سرقت طلا فروشی‌های شهر تهران، افزود: در طول یک ماه سارقان، پنج طلا فروشی را مورد سرقت قرار دادند که از این میان دو سرقت ناکام ماند و سارقان توانستند از سه طلا فروشی دیگر مقادیر زیادی طلا سرقت کردند.

وی با اعلام این خبر که تمامی سارقان طلا فروشی‌های شهر تهران به غیر از یک تن دستگیر شدند، گفت: هم‌اکنون پرونده برای بررسی‌های بیشتر در پلیس آگاهی قرار دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه در توافقی بین ماموران نیروی انتظامی و صنف طلا‌فروشان، قرار شد که در دو ماه آینده تمامی طلا فروشی‌ها به سیستم‌ دوربین مدار بسته و زنگ خطر مجهز شوند، گفت: تاکنون ۴۰ درصد از طلا فروشی‌های شهر تهران به این سیستم‌ امنیتی متصل شدند.

به گفته وی با اتصال تمامی طلا فروشی‌های شهر تهران به سیستم‌ امنیتی که متصل به مرکز فوریت‌های پلیسی «۱۱۰» است، ماموران حداکثر در کمتر از پنج دقیقه به محل حادثه اعزام خواهند شد.

دستگیری عوامل تهیه «بلوتوث سیاه»

ساجدی‌نیا درباره انتشار بلوتوثی مبنی بر «بلوتوث سیاه» نیز افزود: تمامی افرادی که در تولید و توزیع این بلوتوث نقش داشتند، توسط ماموران پلیس امنیت تهران دستگیر شدند.

وی افزود: این شش تن که بلوتوثی را از مزاحمت‌های خود تهیه کرده بودند، توسط ماموران بازداشت و پرونده برای پیگیری بیشتر به مراجع قضایی ارسال شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با رد سرقت سازمان یافته از برخی از عابر بانک‌های، برخی از بانک‌های شهر تهران، گفت: هیچ گونه گزارشی مبنی بر سرقت سازمان یافته از عابر بانک‌های شهر تهران نداشته‌ایم.

وی در مورد اخبار منتشرشده از سوی یکی از روزنامه‌های پر تیراژ مبنی بر کودک آزاری کودک سه ساله با نام «ندا» که به پرونده «ندا کوچولو» معروف است، افزود: این مساله از سوی خبرنگاران آن طور که باید پردازش نشده و پلیس در برخورد با کودک آزاری بسیار مصمم است.
۰۱ شهریور ۱۳۸۹