ارتش آمریکا ۶۵ هزار نیروی همجنس‌باز دارد

روزنامه “واشنگتن پست” پیامدهای بی بندوباری اخلاقی در ارتش آمریکا را بسیار نگران کننده اعلام کرد.

به گزارش سرویس بین الملل آریا؛ “واشنگتن ‌پست” پنجشنبه در گزارشی مفصل با اعلام خدمت ۶۵ هزار مرد و زن همجنس‌باز در ارتش آمریکا ، نوشت نقش این تعداد نظامیان همجنس‌باز در تامین امنیت آمریکا تأمل برانگیز است.


مؤسسه مطالعاتی “مرکز امنیت نیویورک” نیز چهار ماه پیش در گزارشی مستند به اعلامیه‌ی مقامات قضایی و نظامی آمریکا، اعلام کرد به علت فرار نظامیان و خودداری جوانان از خدمت در ارتش آمریکا ، خدمت مردان و زنان همجنس‌باز در ارتش منع حقوقی ندارد.


به گزارش منابع آمریکایی، معضل خودداری جوانان این کشور از خدمت در ارتش، دولت را وادار کرده است با گرفتن معافیت‌های قضایی برای بیش از دوازده هزار نفر از زندانیان جرایم سنگین ازجمله قتل و سرقت مسلحانه ، آنها را به جنگ‌های عراق و افغانستان بفرستد.


مجله “سیاست خارجی آمریکا” هم چندی پیش با استناد به گزارش تعدادی از افسران ارشد ارتش آمریکا اعلام کرد باتوجه به اوضاع روحی ـ روانی نظامیان این کشور در عراق و افغانستان ، نمی‌توان از آنها انتظار داشت در هرگونه جنگ احتمالی دیگری وارد شوند و شانس پیروزی داشته باشند.


وزارت دفاع آمریکا نیز در گزارش پایان سال ۲۰۰۷، با تایید اقدام به خودکشی بیش از ۲۰۰ نفر از نظامیان اعزامی به عراق و افغانستان ، بار دیگر از روانپزشکان زبده برای کاستن از مشکلات نظامیان آمریکا در این کشورها کمک خواست.