آخرین مطالب
گرانترین کالاها و محصولات فروش اینترنتی در ایراندرج حدیث پیامبر در مورد زنان بر روی فاکتور فست فود!۱۰ بازیکن برتر بازی FIFA 21تبلیغ حرمت سقط جنین توسط یک مسیحی در پشت ماشین!مجموعه ۳۰ جمله عاشقانه، انگیزشی، فلسفی و مفهومیدرباره شهدای عراقی که برای ایران جنگیدند!

از ابتدا مخالف سفر تیم به فرانسه بودم/کاراته مدیری مقتدر می خواهد

مسعود رهنما با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: انتشار خـبـر ناپدید شدن یک کاراته کا بازهم حاشیه جدیدی در کاراته در پی داشت و فدراسیون و شخص سرپرست آن از این بابت به سختی تحت فشار است و باv روانی زیادی را تحمل می کند.

وی در مورد این کاراته کای گیلانی که گفته می‌شود با نامه اداره کل آن استان برای مسابقات فرانسه معرفی شده است، گفت: اداره کل نامه ای برای معرفی آروین باقری به فدراسیون ارسال نکرده و هیچ مدرکی دال بر این مدعا نیست. به لحاظ ساختار اداری هیات های استانی مجاز به مکاتبه مستقیم با فدراسیون ها هستند و هیات کاراته گیلان هم بر اساس رسم معمول وی را به فدراسیون معرفی کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان ادامه داد: من هم از اعزام این کاراته کا اطلاعی نداشتم و وقتی از جریان ترک اردوی تیم مطلع شدم با خانواده وی تماس گرفتم. باقری در خانواده ای کاراته ای رشد یافته با این کار خود به خواهر و پدرش هم که در این رشته فعالیت می کنند لطمه زد. پدیده رفتن کاراته کاها به خارج از کشور یک پدیده شوم است که به بدنه کاراته هم ضربه می زند. 

رهنما با اشاره به ادعای مردانی مبنی بر پشتیبانی اداره کل از اعزام باقری به پاریس گفت: من در این خصوص با طباطبایی تلفنی صحبت کردم ولی نمی دانم چرا سرپرست دبیری فدراسیون این چنین صحبت کرده، شاید می خواهد توپ را از زمین خود خارج کند. به هر حال اگر مدرکی یا نامه ای در این مورد وجود دارد، لطفا منتشر کنند تا ما هم در جریان قرار بگیریم. 

سرمربی پیشین تیم ملی افزود: مشخص نیست چرا در کاراته تعداد مصاحبه ها حجم بالایی دارد. هر مسئله ای که پیش می آید برخی ها سریع وارد شده و می خواهند با کمترین اطلاعات در مورد همان موضوع به طرح نظرات کارشناسی خود بپردازند؛ مثل آن شخصی که ملی پوش بودن و مربی تیم ملی شدنش به دلایل مختلف زیر سئوال است.

وی ادامه داد: همین مصاحبه هاست که حاشیه های کاراته را افزایش می دهد و برای این رشته از درون مشکل سازی می کند. تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا بدترین نتیجه تاریخ کاراته ایران را کسب کرد ولی من ورود نکردم تا به برخی ها رعایت اخلاق و ادب را آموزش بدهم. متاسفانه در کاراته سالهاست برخی ها وقتی تیمی به مسابقات قاره ای و جهانی و حتی بین المللی اعزام می‌شود، منتظرند ببیند تیم نتیجه نگیرد تا بلافاصله به کادر فنی و فدراسیون حمله کنند و این درست نیست و فشار روانی زیادی روی تیم اعزامی ایجاد می کند. 

رهنما به مسابقات کاراته وان هم اشاره کرد و گفت: من از اول با این اعزام مخالف بودم و در کمیته فنی هم دلایل خود را ارائه دادم ولی نظر جمعی کمیته فنی بر اعزام تیم بود. من می گویم چرا کاراته کاها باید با هزینه بیت المال به چنین مسابقاتی اعزام شوند، در حالی که فدراسیون در شرایط فعلی تیم ملی ندارد. به اعتقاد بنده برنامه تیم ملی از مسابقات قهرمانی کشور آغاز می‌شود و در پایان یک دوره مسابقات رسمی به پایان می رسد. ولی این سفر در حالی انجام شد که دو ماه تا رقابتهای قهرمانی کشور فاصله داریم و برخی کاراته کاها برای همان مسابقات آماده می شوند. 

سرمربی پیشین تیم ملی در پایان گفت: با این شرابط برخی می آیند مصاحبه می کنند که چرا کاراته کا باید با هزینه شخصی اعزام شود و فدراسیون را زیر سئوال می برند و بعد که مسابقات تمام می‌شود فدراسیون را برای نتایج کسب شده مورد خطاب قرار می دهند. تمام این مشکلات برای آن است که این رشته مدعی زیاد دارد. من به طباطبایی توصیه می کنم که چه اکنون که سرپرست فدراسیون است و چه زمانی که تصمیم به ماندن در این رشته گرفت باید مقتدرانه در این فدراسیون مدیریت کند. در غیر اینصورت خیلی زود لطمه خواهد خورد. باید ریشه بازیکن سالاری و گروه گرایی خشکیده شود!

مطلب بالا در بخش ورزشی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۶ January 2016 | 10:31 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.