«از سلام تا ترش و شیرین»

چهارسریال از ساعت ۱۹ تا ۲۳ و ۳۰ دقیقه در ایام نوروز از شبکه های مختلف سیما پخش می‌شوند و فیلم های سینمایی شبکه‌ها از ۳بامداد تا یک بامداد روز بعد روی آنتن می‌روند.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مجموعه تلویزیونی «سلام»به کارگردانی محمد رضا فرزین که مدتی است پخش آن آغاز شده ، هرشب ساعت ۱۹ روی آنتن می رود و ساعت ۱۰و۴۰ دقیقه فردای آن شب پخش آن تکرار می‌شود.


گفتنی است که قسمت‌های نوروزی«سلام» مربوط به موضوع امانتداری است.


مجموعه تلویزیونی «بایرام» نیز ساعت ۲۱ روی آنتن می‌رود و تکرار آن ساعت ۱۲ و ۳۰دقیقه فردا پخش می‌شود.


کارگردان «بایرام» مسعود نوابی است. این مجموعه زندگی پیرمردی را به تصویر می‌کشد که به عنوان سرایدار در خانه‌ای مشغول به کار می‌شود و نحوه رفتار او باعث تغییر اهالی آن خانه می‌شود.


بنا به اعلام مرتضی میرباقری- معاون سیما- سریال «حبیب آقا» به کارگردانی مهدی مظلومی از شبکه اول سیما در ایام نوروز پخش می‌شود. این اثر ساعت ۲۲ پخش و ساعت ۱۰ فردای همان شب تکرار می‌شود. این مجموعه در باره کارمندی به نام حبیب آقا است که در زندگی خود درگیر مشکلاتی می‌شود.


آخرین سریالی که شب‌های نوروز روی آنتن می‌رود، «ترش و شیرین»است که ساعت ۲۳ روانه آنتن می‌شود وساعت ۱۴ فردا پخش آن تکرار می‌شود.


این سریال را رضا عطاران می‌سازد و قصه نصرت خانم است که پس از مرگ شوهرش به ترشی فروشی رو آورد.


شایان ذکر است که پخش «بایرام»، «حبیب آقا» و «ترش و شیرین» از اول فروردین ماه آغاز می‌شود.


شبکه‌های پنجگانه سیما نیز هرروز یک فیلم سینمایی را در ایام نوروز پخش می‌کنند. البته شبکه دو ،دو فیلم را روی آنتن می‌فرستد. شبکه دو ساعت ۳ بامداد هر روز یک فیلم سینمایی ایرانی پخش می‌کند.


شبکه تهران در ساعت ۱۳ و۳۰ دقیقه فیلم پخش و ساعت ۳۰ دقیقه بامداد آن را تکرار می‌کند. شبکه اول سیمانیز ساعت ۱۶ هر روز آثار سینمایی را روی آنتن می‌فرستد.


شبکه چهار ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه را برای پخش آثار سینمایی در نظر گرفته و تکرار آن راساعت۱۱و۱۵ دقیقه فردای همان روز پخش می‌کند. پخش فیلم‌های سینمایی شبکه سه سیما نیز از ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه آغاز و ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه فردای همان شب تکرار آن روانه آنتن می‌شود.


شبکه دو سیما نیز فیلم‌های سینمایی خود را ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه هر شب پخش می‌کند و تکرار آن را ساعت ۱۴ و۳۰ دقیقه فردا روی آنتن می‌فرستد.


در پایان لازم به ذکر است که شبکه‌های یک، دو وپنج، آثاری سینمایی را برای پخش از برنامه کودک و نوجوان خود در نظر گرفته‌اند.