استفاده از اسکنرهای بدن نما در انگلیس + عکس

به دنبال تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاههای غربی، دولت انگلیس نیز اعلام کرد که اسکنرهای بدن نما برای مقابله با تهدیدات تروریستی در فرودگاههای این کشور به کار گرفته خواهد شد.

گوردون براون نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه ۱ تلویزیون بی بی سی گفت: دولت همه اقدامات لازم را برای تقویت امنیت در فرودگاههای انگلیس و جلوگیری از تکرار حادثه هفته گذشته بر فراز دیترویت آمریکا به عمل خواهد آورد.به دنبال انتشار اخبار و گزارش هایی در رسانه های آمریکایی و انگلیسی در هفته گذشته مبنی بر تلاش یک تبعه ۲۳ ساله نیجریه برای منفجر کردن یک فروند هواپیمای مسافری بر فراز دیترویت آمریکا، کشورهای غربی و بویژه آمریکا و انگلیس بر ضرورت تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاهها تاکید کردند.

این مظنون نیجریه‌ای ظاهرا قصد داشته همزمان با روز کریسمس (۲۵دسامبر) با مواد ترکیبی مایع و پودر، هواپیما را به آتش بکشد که موفق نمی‌شود و خودش دچار سوختگی و دستگیر می‌شود.
مقامات امنیتی آمریکا اعلام کرده اند که عبدالمطلب با گروه القاعده در ارتباط بوده و مدتی را در یمن آموزش دیده است.

براون در مصاحبه امروز خود گفت: مسافران در فرودگاههای انگلیس بتدریج با تدابیر جدید امنیتی از جمله استفاده از اسکنرهای بدن نما و کنترل شدیدتر کیف های دستی خود در فرودگاهها مواجه خواهند شد.

نخست وزیر انگلیس اظهارداشت: مسافران ترانزیت نیز باید از کنترل های امنیتی عبور کنند.
براون گفت: تلاش نافرجام تروریستی در روز کریسمس برای منفجر کردن یک فروند هواپیمای آمریکایی نشان داد که ما با تهدیدات جدید تروریستی مواجه هستیم و باید سریعا فناوری لازم را برای مقابله با این گونه تهدیدات معرفی کنیم.

اسکنرهای بدن نما که در حال حاضر بطور آزمایشی در فرودگاه منچستر انگلیس استفاده می شود، تصویری کاملا برهنه از مسافران را بر روی یک مانیتور نشان می دهد.

برخی گروههای مدنی با تاکید بر ضرورت رعایت حریم خصوصی شهروندان از به کارگیری این گونه دستگاهها انتقاد کرده اند.

در همین حال شرکت “بی ای ای” که مالکیت فرودگاه بین المللی هیثروی لندن و چندین فرودگاه مهم این کشور را در اختیار دارد، امروز اعلام کرد که استفاده از اسکنرهای بدن نما در آینده نزدیک در فرودگاه هیثرو آغاز می شود.