استقلال و آفت اخلاقی بازیکنانش
در گفت و گوی شعبانی با فارس بررسی شد:


استقلال و آفت اخلاقی بازیکنانش


خبرگزاری فارس: کارشناس امور فرهنگی ورزش گفت: باشگاه استقلال باید به دلیل حرف ناشایست بازیکنش به پزشک تیم سپاهان، او را توبیخ کند.


غلامحسین شعبانی روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس، درباره اتفاقی که پس از اخراج امیرحسین صادقی مقابل سپاهان رخ داد و با پزشک سپاهان درگیر شد، اظهار داشت: متأسفانه فعلا چنین مشکلاتی نصیب استقلال شده و مثل یک آفت می‌ماند. آن از سیاوش اکبرپور که محروم شد و حالا نوبت امیرحسین صادقی شده است. معتقدم تا روزیکه در ورزش برد و باخت ملاک است، این اتفاقات رخ می دهد.
وی افزود: رئیس جمهوری در دیدار با ورزشکاران اعزامی به دوحه خیلی راحت و صریح بیان داشت که مهم تلاش آنها است و همین قابل تقدیر است. در درجه دوم، کسب مدال مهم است؛ اما از آن سو، سازمان تربیت بدنی می گوید کسانی که مدال نیاورند، در رقابت های آینده از فهرست تیم ملی خط می خورند.
شعبانی ادامه داد: این دو حرف متضاد است. سازمان می آید برای یک بازی دربی ۱۰۰ میلیون پاداش می گذارد. این طبیعی است که تمام فکر بازیکن آن پاداش شود و برای رسیدن به پیروزی عصبی شود. هنوز در ورزش این مسئله را حل نکرده ایم که چه چیزی برایمان مهم است.
مدیرمسئول و سردبیر مجله دنیای ورزش درباره رأی صادره برای امیرحسین صادقی عنوان کرد: شاید به این نتیجه برسیم که کمیته انضباطی رأی عادلانه ای برای صادقی در نظر نگرفته است؛ اما نباید این کمیته را مقصر بدانیم. این مسئله را استقلال که در سردر آن نام فرهنگی خورده، باید حل کند. کمیته انضباطی موظف است طبق قانون حکم بدهد.
وی افزود: در صورتیکه معتقدیم صادقی به دلیل توهین به پزشک سپاهان باید اخلاقا جریمه شود. فعلا که مرجعی بالاتر از کمیته انضباطی به نام شورای استیناف تشکیل داده‌اند که اگر این کمیته جریمه سنگینی در نظر بگیرد، سریعا حکمش را نقض می کنند.
شعبانی تأکید کرد: برای درست شدن این مشکلات باید سه کار انجام دهیم. اول از همه باید تفکراتمان را اصلاح کنیم؛ دوم اینکه از کمیته انضباطی به اندازه خودش متوقع باشیم و سوم برخورد قانونی و اخلاقی را یکی نکنیم.
وی خاطر نشان ساخت: استقلال اگر در توانش نیست که به کارهای فرهنگی بپردازد، می تواند مقابل رفتارهای غیراخلاقی بایستد و آن را کنترل کند. اگر حرفی که صادقی به پزشک سپاهان زده را به یکی از مربیان استقلال می زد، مطمئنا با او برخورد می شد.
شعبانی ادامه داد: چون این حرف به یکی از افراد تیم حریف زده شده، استقلال به راحتی از اشتباه بازیکنش می گذرد؛ در حالیکه الان وظیفه باشگاه است تا جلوی بازیکنش را بگیرد. ممکن است امروز که صادقی به حریف توهین کرده، فردا همین ادبیات را برای هم تیمی هایش خرج کند.