اشرار مسلح مقابل چشم زنان و کودکان دست به جنایت زدند
یکشنبه ۲۸ اسفند ماه ۱۳۸۴   ۰۱:۵۱
 
images/20060319/moghadam.jpg به دنبال شهادت یکی دیگر از مجروحان حادثه قتل عام در منطقه تاسوکی استان سیستان و بلوچستان ، جزئیات دیگری از جنایت تبهکارانه اشرار مسلح فاش شد.
روز گذشته سردار احمدی مقدم ، فرمانده نیروی انتظامی درخصوص آخرین پیگیری های مربوط به ترور ناجوانمردانه کاروان کنگره شهدا به ایسنا گفت : اشرار در فاصله ۱۲ تا ۱۵ کیلومتری مرز ایران و افغانستان – محلی که به واسطه رملی بودن مرز مانعی وجود نداشته و فقط از طریق هوایی قابل کنترل است – شبانه وارد خاک ایران شده و ۲۳ نفر را به شهادت رسانده اند. سردار مقدم تصریح کرد: اشرار در مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه مرتکب این جنایت هولناک شده اند. آنها با لباس مبدل انتظامی و به انگیزه بر پا کردن فتنه قومی پس از پیاده کردن مسافران ، مردان و سرپرستان خانواده ها را از دیگر اعضا جدا کرده و سپس با تفکیک فارس و بلوچ و شیعه و سنی ، پس از بستن دست و دهان قربانیان ، مردان را به فاصله یک متری هم قرار داده و مقابل چشمان زنان و فرزندانشان در اقدامی جنایتکارانه به رگبار بسته اند.


فرار شاهدان


فرمانده نیروی انتظامی در ادامه خاطرنشان کرد: در حالی که اشرار مشغول ارتکاب این جنایت هولناک بودند ، تعدادی از خودروهای عبوری با مشاهده صحنه جنایت از محل متواری شدند که آنها نیز از سوی اشرار مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند.


فیلمبرداری


وی اضافه کرد: هنوز ماهیت این اشرار مشخص نشده است اما شاهدان عینی عنوان می کنند ، آنها با امکانات و تجهیزات کامل فیلمبرداری در محل حاضر شده و هنگام جنایت ، با روشن کردن یک نورافکن از تمام صحنه ها فیلمبرداری کرده اند ؛ به طوری که چنین استنباط می شود این اشرار قصد دارند اقدامات جنایتکارانه خود را در رسانه های خارجی به تصویر بکشند. وی تصریح کرد: نزدیک ترین پاسگاه پلیس با محل حادثه ۲۰ کیلومتر فاصله دارد که در زمان وقوع حادثه و تماس مجروحان با زابل ، بلافاصله ماموران در کمتر از ۲۰ دقیقه خود را به محل رسانده اند که همزمان با حضور ماموران ، اشرار متواری شده اند. فرمانده ناجا همچنین از ربوده شدن ۴ تا ۱۲ نفر از مسافرانی خبر داد که در مسیر محل حادثه در حرکت بوده اند که وضعیت آنها نامشخص است.


۱۲ شرور در صحنه


سردار احمدی مقدم با اشاره به گزارش شورای تامین استان تصریح کرد: تحقیقات اولیه از شاهدان عینی حادثه نشان می دهد تعداد اشرار حاضر در صحنه بین ۱۲ تا ۱۵ نفر بوده و گروهی دیگر که هنوز تعداد آنها مشخص نشده است ، از دور کنترل محیط را در دست داشتند. فرمانده ناجا با محکوم کردن این جنایت ، افزود: در این منطقه اغلب شاهد جنایاتی هستیم که ارتباطی به مواد مخدر ندارد و این بار جنایتکاران تروریست در اقدامی بیرحمانه مسافران عبوری را مورد حمله قرار داده اند. گزارش رسیده حاکی است ، شب گذشته حسنعلی نوری فرماندار زاهدان که پنجشنبه شب در حمله تروریستی اشرار هدف اصابت ۵ گلوله قرار گرفته بود ، به دلیل شدت جراحات ، جان خود را از دست داد و به جمع شهدا پیوست.


پیگیری با قاطعیت


به دنبال حادثه دلخراش تروریستی در منطقه تاسوکی در محور زابل – زاهدان که به شهادت ۲۳ نفر از مردم این منطقه منجر شد ، دادستانی کل کشور با صدور اطلاعیه ای خواستار پیگیری قاطع این حادثه دلخراش شد. آیت الله دری نجفی آبادی با تاکید بر پیگیری حادثه گفت : این که عده ای جنایتکار حرفه ای و مزدور جسارت کرده و در خاک ایران راه را بر مردم می بندند و مردم را به شهادت می رسانند ، به هیچ وجه قابل اغماض نیست و باید با آنها بشدت برخورد شود تا دیگر شاهد وقوع این جنایت ها نباشیم.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود افزود: دشمن به دنبال فتنه انگیزی است و با تمسک به حربه های مختلف مانند به راه انداختن اختلافات قومی و مذهبی ، سعی در هدف قرار دادن وحدت و انسجام مردم دارد و مردم سیستان و بلوچستان باید همچون گذشته هوشیار باشند.