اصابت گلوله توپ به یک خانه‌ در آذربایجان شرقی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از اصابت یک گلوله توپ به خانه‌ای روستایی در شهرستان خداآفرین خـبـر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه هیچ‌گونه تلفات جانی‌ای نداشته است.

خبرگزاری ایسنا: سعید شبستری با اعلام این خـبـر تصریح کرد: بامداد دوشنبه در جریان درگیری در منطقه مورد مناقشه ارمنستان و جمهوری آذربایجان، یک گلوله توپ بعد از اصابت به حیاط یکی از خانه‌‌های روستایی در منطقه قلی‌بیگلو شهرستان خداآفرین منفجر شد که بر اثر این حادثه، خانه مذکور آسیب دید و شیشه‌‌های خانه‌‌های مجاور نیز شکست اما خوشبختانه تلفاتی در بر نداشت.

وی افزود: طبق نظر کارشناسان نظامی، این گلوله توپ از سوی نیروهای ارمنستان شلیک شده است.

دبیر شورای تأمین استان با بیان اینکه مراتب اعتراض رسمی مرزبانی به طرف ارمنی ابلاغ شده است، افزود: تمام اقدامات لازم از سوی شورای تأمین استان انجام شده و روند کار از طریق وزارت امور خارجه و مراجع دیپلماتیک به طور جدی در حال پیگیری است.

بر اساس این گزارش، ساعت ۱۹ روز شنبه هفته جاری نیز در پی اصابت سه گلوله انفجاری به نزدیکی یکی از روستاهای شهرستان خداآفرین، تذکر جدی و اخطار رسمی به طرفین درگیری داده شد و دو طرف متعهد شدند این اتفاق تکرار نشود.

این اتفاق به غیر از وارد آوردن خسارت مختصر به یکی از تیرهای برق فشار قوی که باعث قطع برق در منطقه شد، خوشبختانه هیچ گونه خسارت مالی و جانی دیگری در بر نداشت.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۴ April 2016 | 10:33 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.