اضطراب در اردوی ایتالیا، اسپانیا و انگلیس


 
images/20070911/uefa.jpg
 
:هر چند از این به بعد، همه بازیهای مقدماتی یورو ۲۰۰۸ حساس و سرنوشت ساز می شود، اما ۳ بازی امشب بی شک نقشی انکارناپذیر در سرنوشت تیمهای ایتالیا، انگلیس و اسپانیا خواهد داشت.
روبرتو دونادونی ، سرمربی تیم ملی ایتالیا پس از تساوی عجیب تیم تحت رهبری او با فرانسه آن هم در سن سیروی ایتالیا، اعتراف کرد که وضعیت در اردوی تیم او عادی نیست.
اگرچه ایتالیا همواره در شرایط سخت ، بهتر نتیجه گرفته ولی باید پذیرفت ۲ بازی سخت خارج از خانه برای این تیم ، ایتالیایی ها را نگران کرده است.
لاجوردی پوشان ایتالیا علاوه بر بازی امشب که در کی یف پایتخت اوکراین انجام می شود، باید دیداری نفس گیر را در گلاسکو، پایتخت اسکاتلند پشت سر بگذارند و همه آنها که با فوتبال بریتانیا و فضای دیدارهای خانگی کشورهای این منطقه آشنایی دارند، می دانند چه چیز در انتظار ایتالیایی هاست.
ایتالیا هم اکنون با ۱۷ امتیاز پایین تر از فرانسه ۱۹ امتیازی و اسکاتلند ۱۸ امتیازی قرار دارد و برای تغییر در سرنوشت خود و صعود به مرحله نهایی باید به مکانی بهتر از سوم بیندیشد. فرانسه که شنبه شب امتیاز با ارزشی از بازی با ایتالیا گرفت ، امشب در خانه با تیم دوم جدول بازی می کند و دونادونی امیدوار است این بازی با شکست اسکاتلند همراه باشد تا راه برای صعود ایتالیا هموار شود.
در گروه اول هم بازی ۲ تیم اول و دوم جدول یعنی لهستان و فنلاند حساسیت عجیبی برای این دو تیم و همین طور پرتغال رده سومی دارد که با ۱۶ امتیاز هنوز امیدهای خود را برای صعود زنده نگه داشته است. پرتغال امشب با تیم چهارم جدول (صربستان ۱۵ امتیازی) بازی می کند که این دیدار هم برای خود، داستانی جداگانه دارد.
در گروه سوم هم مثل گروههای اول و دوم ، تیمهای صدرنشین به دیدار هم می روند. یونان ۱۸ امتیازی با نروژ ۱۶ امتیازی بازی می کند و ترکیه ۱۴ امتیازی هم میزبان مجارستان رده پنجمی است.
در گروه چهارم در شرایطی که آلمان صدرنشین و ۲۲ امتیازی استراحت دارد، بازی جمهوری چک تیم دوم جدول (با ۱۷ امتیاز) و جمهوری ایرلند تیم سوم جدول (با ۱۴ امتیاز) بیشترین نگاه ها را متوجه خود کرده است.
در گروه پنجم روسیه ۱۸ امتیازی که مکان دوم جدول را به خود اختصاص داده ، در ویمبلی مقابل انگلیس ۱۷ امتیازی قرار می گیرد و در صورت شکست ، راه را برای صعود میزبان خود هموار خواهد کرد.
در این گروه ، کرواسی با ۲۰ امتیاز صدرنشین است و امشب در خانه آندورا به میدان می رود. انگلیس مانند ایتالیا و اسپانیا اگر بازی امشب را با شکست پشت سر بگذارد، امیدی به صعود به مرحله نهایی نخواهد داشت.
در گروه ششم ، سوئد صدرنشین استراحت دارد و ایرلند شمالی (دوم جدول)، اسپانیا (سوم جدول) و حتی دانمارک که با ۲ تیم بالا ۵ امتیاز اختلاف دارد، برای کسب سهمیه دوم این گروه یا گرفتن یکی از سهمیه های تیم سوم مبارزه می کنند.
در گروه هفتم نیز رومانی صدرنشین و ۲۰ امتیازی استراحت دارد و هلند ۱۷ امتیازی و بلغارستان ۱۵ امتیازی بخت خود را برای رسیدن به صدر جدول امتحان می کنند.
برنامه بازیهای امشب را ببینید:
گروه اول: قزاقستان با بلژیک ، فنلاند با لهستان و پرتغال با صربستان (بازی آخر ساعت ۲۳.۳۰ به وقت تهران)
گروه دوم: لیتوانی با جزایر فارو، اکراین با ایتالیا (ساعت ۲۲.۱۵) و فرانسه با اسکاتلند (ساعت ۲۲.۳۰)
گروه سوم: نروژ با یونان ، ترکیه با مجارستان و بوسنی هرزگوین با مولداوی
گروه چهارم: اسلوواکی با ولز، قبرس با سن مارینو و جمهوری چک با ایرلند (بازی آخر ساعت ۲۲)
گروه پنجم: آندورا با کرواسی ، مقدونیه با استونی و انگلیس با روسیه (ساعت ۲۲.۳۰)
گروه ششم: دانمارک با لیختن اشتاین ، ایسلند با ایرلند شمالی و اسپانیا با لتونی (ساعت ۲۲.۳۰)
گروه هفتم: بلغارستان با لوکزامبورگ ، اسلوونی با بلاروس و آلبانی با هلند (ساعت ۲۲.۱۵).