اظهارات مدیر گروه اجتماعی شبکه ۳ درباره «کوله پشتی» و «حسنی»
اظهارات مدیر گروه اجتماعی شبکه ۳ درباره «کوله پشتی» و «حسنی»


خبرگزاری فارس: مدیر گروه اجتماعی شبکه سوم سیما گفت: فرزاد حسنی در برنامه زنده «کوله پشتی» برخورد مناسبی با رئیس پلیس تهران بزرگ نداشت و از سوی مسولان صداو سیما تذکر گرفت.


فضل الله شریعت پناهی مدیر گروه اجتماعی و فرهنگ و معارف شبکه سه سیما در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: مردم واکنش خوبی نسبت به برخورد فرزاد حسنی با سردار رادان نشان ندادند و تلفنهایی که به سازمان صداو سیما شد و درپیام‌ها و ایمیلهایی که گذاشته‌اند به طرز صحبت کردن مجری برنامه معترض بوده‌اند.
وی ادامه داد:طرح دو موضوع شخصی نزد سردار رادان، کار را خیلی بدتر کردالبته جای جواب هم داشت و سردار رادان بزرگواری کرد و جواب نداد که به دلیل متانت ایشان بود.
وی افزود: حدود ۸۰ درصد از تلفن هایی که حین پخش برنامه به روابط عمومی می‌شد حاوی اعتراض به قطع کردن صحبت‌های آقای رادان توسط فرزاد حسنی بود که فرصت صحبت را به ایشان نداد و البته فرزاد حسنی در برنامه شب گذشته درباره این موضوع از سردار رادان عذرخواهی کرد.
وی در ادامه گفت: قرار بود در برنامه دیشب جو ملایم‌تری باشد ولی اعتراضات همچنان باقی بود. در برنامه اول هم قبل از برنامه فرزاد حسنی با سردار رادان صحبت کرده بود و ما احساس کردیم سوالات هماهنگ شده و حول و حوش یک صحبت ۲ ساعته شالوده اصلی سوالات را درآورده بودند. طرح امنیت اجتماعی سوژه‌ای بود که همه مردم از آن استقبال کرده بودند حال اینکه یک مجری بخواهد اصول را زیر سوال ببرد و برخورد سلیقه‌ای و شخصی بکند جای تامل دارد و نباید انجام شود.
وی در ادامه اظهار داشت:از سوی مسئولان سازمان صداو سیما به فرزاد حسنی تذکر داده شد و خودش هم فهمید که پاروی خط قرمزهایی گذاشته است. ضمن اینکه ما اعتراضاتی هم از سوی نیروی انتظامی داشتیم.
وی افزود: این خونسردی سردار رادان بود که مانع از به هم خوردن جو برنامه شد و مردم در تماسهایشان روی مظلومیت و وقار ایشان تاکید بسیاری کردند و آقای رادان حرمت یک رسانه و برنامه زنده را حفظ کرد.
مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما در ادامه درباره ظاهر فرزاد حسنی به عنوان یک مجری در برنامه‌های سیما گفت: در این مورد با خودش هم صحبت شده و شخصا نزد آقای میرباقری هم رفته‌اند و با ایشان هم صحبت کرده‌اند و‌ بسیاری از مخاطبان هم در مورد آن اعتراض کرده اند.
وی در ادامه درباره چگونگی پخش سری جدید برنامه کوله پشتی گفت:امسال قرار نبود برنامه کوله پشتی پخش شود. این برنامه به دلایل مختلف قرار نبود پخش شود و از جمله این که تهیه کننده نمی‌خواست تکراری شود و فاصله‌ای هم بین برنامه‌های جزر و مد، فوق العاده و برنامه جدید باشد و گفته بود تا به یک روش مناسب نرسیده‌ایم برنامه را شروع نکنیم، ولی مسئولان سازمان باتوجه به استقبال مردم از برنامه‌های کوله پشتی، جزر و مد و فوق العاده تصمیم به ساخت مجموعه جدید آن گرفتند .
وی در پایان گفت: رفتار فرزادحسنی در برنامه های آتی کنترل خواهد شد و او خودش هم با توجه به جبهه گیری‌هایی که کرده بود متوجه شده و ملایم‌تر برخورد خواهد کرد.
بنا به گفته مدیر گروه اجتماعی شبکه سوم سیما امشب قاضی سعید مرتضوی دادستان عمومی و انقلاب تهران در برنامه کوله پشتی حضور خواهد داشت و در صورت نیاز در برنامه فرداشب نیز حاضر خواهد شد.