اعدام سرانجام مردی که چهار عضو یک خانواده را کشت

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرنگار مهر ۳اردیبهشت‌ماه سال ۹۲ مردی با مراجعه به پلیس آگاهی شهریار بیان کرد: برادرم، همسرش و دو فرزند او که ساکن ملارد هستند، از چند روز قبل به طرز مرموزی مفقود شده‌اند و نه‌تنها کسی از آنان خـبـر ندارد، بلکه به تلفن‌‌های همراه خود نیز جواب نمی‌دهند.

کارآگاهان بعد از دریافت مشخصات مرد مفقودی به نام رضا و همسر و دو پسر دوقلوی هشت‌ساله او تجسس‌‌های ویژه‌ای را برای یافتن ردی از آن‌ها آغاز کردند. بررسی ‌ها نشان داد، رضا کارمند بانک بود و بعد از اتمام ساعات اداری در بنگاه معاملات املاک نیز کار می‌‌کرد.

پلیس همچنین اطلاعاتی را به‌دست‌آورد که نشان می‌‌داد وی در زمینه خریدوفروش عتیقه نیز فعالیت می‌‌کرد. مفقود شدن هر چهار عضو خانواده پلیس را به این نتیجه رساند که به احتمال قوی همگی آن‌ها جان باخته‌اند.

تحقیقات پلیس از محل‌‌های کار رضا و پرس‌وجو از افرادی که با این مرد در ارتباط بودند سرانجام سرنخ مهمی‌را در اختیار کارآگاهان قرار داد و آنان دریافتند رضا و خانواده‌اش قبل از ناپدید شدن به‌همراه مردی به نام ناصر به سفر رفته بودند.

وقتی نام و مشخصات ناصر در بایگانی پلیس مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد وی فردی سابقه‌دار است. همین مسئله سوءظن نسبت به این مرد را تشدید کرد و کارآگاهان، وی را بعد از کسب مجوز قضایی بازداشت کردند.

وقتی خودروی ناصر مورد تفتیش قرار گرفت سلاح کمری، اوراق هویتی رضا و همسرش و دو حلقه النگو متعلق به زن جوان کشف شد و متهم در همان بدو امر در بن‌بست قرار گرفت.  ناصر بعد از اعتراف به قتل بیان کرد:«من می‌‌دانستم رضا در زمینه خریدوفروش عتیقه کار می‌‌کند. حدس می‌‌زدم پول زیادی داشته باشد و بتوانم با سرقت از او ثروتمند شوم. برای همین باب دوستی را باز کردم و وی را به بهانه خرید عتیقه به شهرستان بیجار کشاندم. قبل از سفر با سه نفر صحبت کرده و آن‌ها پذیرفته بودند به من برای اجرای نقشه‌ام در ازای دریافت پول کمک کنند. بعد از اینکه قرارهای اولیه گذاشته شد من و رضا به همراه دو پسر و همسرش راهی بیجار شدیم و من او را برای انجام معامله به باغی کشاندم. در آنجا به‌همراه سه همدستم به این زوج حمله کردیم و دست و پای آنان را بستیم و توانستیم مبلغ ۱۷میلیون‌تومانی را که رضا همراهش آورده بود، به چنگ بیاوریم. بعد با تهدید این زوج کارت عابربانک و رمز آن را از آن‌ها گرفتیم و شش‌میلیون‌تومان دیگر را هم از این روش به حساب خودم واریز کردم. بعد از آن رضا و همسرش را با به کار گیری طناب خفه کردم و اجسادشان را در مزارع گندم جاده بیجار- همدان انداختم.

متهم به قتل درباره سرنوشت دوقلوها نیز بیان کرد: «ما بعد از کشتن پدر و مادر آن‌ها دست و پای هردو نفرشان را بستیم و آن‌ها را در صندوق عقب خودرو گذاشتیم و به سمت تهران حرکت کردیم اما وقتی به قزوین رسیدیم متوجه شدیم آن‌ها به دلیل نرسیدن هوا فوت شده‌اند. برای همین اجساد آن‌ها را نیز در حوالی قزوین رها کردیم.

کارآگاهان بعد از شنیدن اعترافات این مرد، در عملیات ویژه‌ای سه همدست او را دستگیر کردند. این افراد پذیرفتند در این قتل‌عام به ناصر کمک کرده و از او پول گرفته‌اند.

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای چهار مرد جنایتکار‌، پرونده برای محاکمه به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد تا متهمان پای میز محاکمه قرار بگیرند.

متهم به قتل عام این خانواده چهار نفره با توجه به همه شواهد و مستندات ادعا می‌ کرد که با همدستی دو نفر دیگر اقدام به قتل کرده است. او به قاضی پرونده بیان کرد: درگیری ‌ها بر سر اشیاء عتیقه رخ داد و دوستانم بعد از قتل مرد کارمند و همسرش از محل  متواری شدند. متهم اداعا می‌ کرد هیچکدام از قتل ‌ها به دست او انجام نشده است و او تنها معاونت یک سرقت را بر عهده داشته است که آن هم باعث بدبختی اش شده بود. با این حال با وجود شواهد و قرائن محکم، حکم قصاص نفس متهم در دادگاه کیفری شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران تایید شد و قضات دیوانعالی کشور نیز با آن موافقت کردند.

قاتل این خانواده چهار نفره صبح روز چهارشنبه اعدام شد.