اعلام تمهیدات ترافیکی در روز شهرآورد تهران

اعلام تمهیدات ترافیکی در روز شهرآورد تهران

ورزش > فوتبال – تمهیدات ترافیکی شهرآورد پایتخت اعلام شد. به گفته سرهنگ مراد مرادی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، روز جمعه پارک خودرو در محدوده ورزشگاه آزادی ممنوع است و درصورت مشاهده، خودرو‌ با جرثقیل به پارکینگ‌‌های مجاز منتقل می‌‌شود.

به گفته مرادی، با توجه به حساسیت در بازی، پلیس راهور فرماندهی تهران بزرگ برای بازی استقلال و پرسپولیس تمهیدات ویژه انتظامی ترافیکی درنظر گرفته است. وی با بیان اینکه مأموران پلیس راهور از ساعت ۷ صبح روز جمعه در حالت آماده‌باش هستند و در محل‌‌ها و شبکه‌های بزرگراهی پیرامون ورزشگاه آزادی حضور دارند، عنوان کرد: این برپایی به‌منظور ایجاد تمهیدات و تسهیلات ترافیکی در برقراری انضباط عبور و مرور است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه از ساعت ۷ صبح جرثقیل در معابر و شبکه‌های اطراف ورزشگاه آزادی مستقر می‌شود، عنوان کرد: خودروها مجاز به پارک در محدوده اطراف ورزشگاه آزادی نیستند و با مشاهده خودروهایی که در این محدوده پارک کرده باشند، جرثقیل آن‌ها را به پارکینگ مجاز منتقل می‌کند. به گفته مرادی، در محدوده ورزشگاه آزادی در روز بازی محدودیت تردد وجود ندارد اما محدودیت توقف اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه در این زمینه هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های امدادی انتظامی و اتوبوسرانی انجام شده است، عنوان کرد: با همکاری شرکت اتوبوسرانی تعداد اتوبوس‌ کافی برای استفاده شهروندان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و به آن‌ها توصیه می‌کنیم تا حد ‌امکان از اتوبوس‌‌ها و حمل‌ونقل عمومی برای حضور یافتن در ورزشگاه آزادی استفاده کنند.

مرادی با اشاره به اینکه پارکینگ‌های اطراف ورزشگاه آزادی از شب قبل بازی آماده ارائه خدمات به تماشاگران هستند، تصریح کرد: مأموران راهنمایی و رانندگی به نحوه هدایت خودروها به پارکینگ نظارت دارند تا در آنجا پارک خودروها به‌صورت منظم و تا حداکثر ظرفیت صورت گیرد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس تا انتهای مسابقه و عادی‌شدن وضعیت ترافیک در معابر و شبکه‌های بزرگراهی منتهی به ورزشگاه حضور دارد، اضافه کرد: با توجه به اینکه بعد از بازی بار ترافیکی برای ورود به تهران سنگین خواهد شد، از شهروندانی که در روز جمعه قصد ورود به تهران را دارند می‌خواهیم تا از بزرگراه‌های شهید خرازی، شهید همت و جاده مخصوص که به موازات آزادراه تهران – کرج است استفاده کنند. مرادی در پایان به تماشاگران بازی شهرآورد توصیه کرد تا از وسایل نقلیه عمومی برای حضور در ورزشگاه استفاده کنند. همچنین حداکثر همکاری را با مأموران پلیس راهور داشته باشند و از انجام حرکات تهاجمی و رفتارهای پرخطر خودداری کنند و برای گذر از ترافیک احتمالی صبر و حوصله به خرج دهند.

  • آمادگی متروی تهران برای جابه‌جایی تماشاگران شهرآورد

ناوگان متروی تهران برای جابه‌جایی هر چه بهتر تماشاگران بازی استقلال و پرسپولیس در روز جمعه ۲۷فروردین‌ ماه برنامه خود را اعلام کرد.‌در این روز شرکت بهره‌برداری متروی تهران اقدام به اعزام قطارهای فوق‌العاده در فواصل زمانی معین خواهد کرد تا تماشاگران بتوانند به‌راحتی در مسیر رفت و برگشت از ورزشگاه آزادی از ناوگان قطار شهری استفاده کنند. مقدم، مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو در ادامه با اشاره به اینکه تمامی قطارها در ایستگاه ورزشگاه آزادی توقف دارند، افزود: اعزام قطارهای فوق‌العاده در خط۵ مترو تا پایان جابه‌جایی تماشاگران فوتبال ادامه خواهد داشت تا از ازدحام جمعیت در ایستگاه‌‌ها جلوگیری شود.