اعلام مشارکت ۳ بانک در طرح فروش اقساطی کالا

مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت: بانکهای ملی، صادرات و رفاه کارگران، بانکهای عامل در اجرای طرح فروش اقساطی کالا هستند.

اعلام مشارکت 3 بانک در طرح فروش اقساطی کالا

طرح فروش اقساطی کالا

عباس هاشمی در گفتگوی اختصاصی با مُخبر افزود : در مرحله اول از اجرای این طرح تعداد ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت خرید کالا برای خرید کالاهای تولید داخل در اختیار افراد تحت پوشش وزارت اموزش و پرورش ، سازمان بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی قرار می‌ گیرد .

وی گفت : براساس تفاهمنامه ای که بانک مرکزی با ۳ بانک عامل برای اجرای طرح کارت خرید اقساطی کالا امضا شد ، هریک از بانک ‌های عامل ۳۵۰ هزار کارت برای مخاطبان تعیین شده صادر می‌ کنند .

هاشمی افزود : بانک صادرات ۳۵۰ هزار کارت اعتباری با سازمان بازنشستگی کشوری صادر کرده است که تاکنون ۳۰ هزار کارت تحویل شده و مابقی تا ۲۰ اردیبهشت تحویل می‌ شود همچنین وزارت اموزش و پرورش تا امروز ۸۰ هزار نفر از کارکنان خود را به بانک ملی معرفی کرده است که تا اواخر اردیبهشت کارت اعتباری همه افراد تعهد شده تحویل داده خواهد شد اما بانک رفاه تاکنون فقط ۵ هزار کارت برای متقاضیان صادر کرده است .

وی گفت : سقف اعتبار شارژ شده در هر کارت برای خرید کالا ۶ میلیون تومان است و دارندگان این کارت می‌ توانند کالاهای مشخص شده تولید داخل را با سود ۱۲ درصد و در اقساط ۲۴ ماهه خریداری کنند .

هاشمی با بیان اینکه در مرحله اول اجرای این طرح اقشار کم‌ درامد جامعه تحت پوشش قرار می‌ گیرند گفت : حداکثرحقوق دریافتی شرکت کنندگان در طرح کارت اعتباری کالا ۱.۵ میلیون تومان است و در مرحله اول اجرای طرح فروش اقساطی کالا ، حدود ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است .

وی افزود : این طرح برای پشتیبانی از تولید داخل و با هدف تحریک کنترل شده تقاضا و با همراهی و همکاری بخش خصوصی ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، دستگاههای اجرایی ، بانک مرکزی و مشارکت سه بانک عامل انجام اجرا می‌ شود .

هاشمی گفت : تاکنون حدود ۱۰۰ شرکت و نمایندگی در طرح فروش اقساطی برای عرضه ۱۳ هزار نوع کالا شامل انواع لوازم خانگی ، تولیدات صنایع نساجی و پوشاک ، صنایع شیمیایی و سلولزی ، صنایع معدنی ، برق و الکترونیک ، باطری خودرو و بسیاری دیگر از کالا ‌ها ثبت نام کردند .

وی با بیان اینکه در قالب این طرح ۹۲۰۰ نمایندگی بصورت حضوری و حدود ۵۰ نمایندگی بصورت اینترنتی اماده خدمات رسانی به متقاضیان هستند افزود : متقاضیانی که کارت دریافت می‌ کنند برای شناسایی نمایندگی ‌های و فروشگاه ‌ها و مراکز توزیع تعیین شده می‌ توانند به سایت وزارت صنعت ، معدن و تجارت به ادرس : mimt.gov.ir مراجعه کنند .

خبرگزاری صدا و سیما