اغفال دختران جوان از سوی شرور سابقه دار

 شرور سابقه داری که به بهانه خواستگاری ، دختران جوان را اغفال و سپس با تهیه عکس و فیلم از آنها اخاذی می کرد ، دستگیر شد.
دختر جوان وقتی در شعبه دوم دادیاری دادسرای جنایی تهران مقابل دادیار شعبه دوم قرار گرفت ، در حالی که بشدت می گریست ، گفت : چندی پیش هنگام رفتن به محل کارم ، چند نفر برای من ایجاد مزاحمت کردند و در این موقع ، جوانی که در حال گذر از محل بود ، با آنها درگیر شد و همین موضوع موجب آشنایی من با او شد.


خواستگاری

این دختر با معرفی خود به نام پریناز در ادامه گفت : در پی این آشنایی ، من بدون اطلاع خانواده ام با این فرد ارتباط برقرار کردم به طوری که پس از مدتی او از من خواستگاری کرد و خواست تا به اتفاق او به خانه اش بروم و با والدین او آشنا شوم.
شاکی افزود: ابتدا نمی خواستم با او همراه شوم اما اصرارهایش باعث شد تا به خانه اش بروم و در این محل او پس از دقایقی به من حمله ور شد و وقتی مقاومت کردم ، با چاقو مرا تهدید کرد و پس از آزار و اذیت در حالی که وعده می داد بزودی والدینش را برای خواستگاری به خانه ما خواهد فرستاد ، مرا ترک کرد.


تماس برای اخاذی

پریناز افزود: پس از یک هفته او با من تماس گرفت و از من پول درخواست کرد ، وقتی به او گفتم پولی در اختیار ندارم ، مرا تهدید کرد از حضور من در خانه اش فیلم و عکس تهیه کرده است و در صورتی که به او پول ندهم فیلم و عکسهای تکثیر شده را به نشانی بستگانم خواهد فرستاد. وی اضافه کرد: در چند مرحله او مقادیری سفته از من دریافت کرده و اکنون نیز ۲ میلیون تومان پول خواسته است تا فیلمها را به من تحویل دهد. به دنبال این شکایت ، دادیار سلیمانی دستور دستگیری متهم را به پلیس آگاهی صادر کرد و ماموران در اولین گام با آموزش های لازم ، از دختر جوان خواستند تا محل قرار ملاقات را برای پرداخت پول تعیین کند.


دستگیری متهم

پس از تعیین محل قرار ، یک تیم ویژه عملیاتی از ماموران با حضور در محل ، متهم را که برای دریافت ۲ میلیون تومان در محل حاضر شده بود ، دستگیر کردند. با انتقال وی به پلیس آگاهی ، متهم ابتدا منکر اخاذی و حتی آشنایی با دختر جوان شد اما پس از صدور دستور قضایی ، محل سکونت بازرسی و سفته های متعلق به دختر ، همراه فیلم تهیه شده از وی کشف و ضبط شد. با به دست آمدن مدارک جرم ، متهم اعتراف کرد پس از کمین در مسیر دختران جوان ، خود را خواستگار آنها معرفی کرده و سپس با کشاندن آنها به خانه ای که به صورت مجردی در آن زندگی می کند ، پس از آزار و اذیت دختران ، از آنها فیلمبرداری کرده و سپس با این روش ، اخاذی می کرده است.


بازداشت موقت

به دنبال این اعترافات ، دادیار جنایی با صدور قرار بازداشت موقت متهم را برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس قرار داد و با بررسی سوابق معلوم شد متهم دارای سابقه شرارت ، رابطه نامشروع ، تهدید با چاقو و تخریب و فحاشی است.
دادیار جنایی با اشاره به پرونده اتهامی شرور خواستگار از خانواده ها خواست با برقراری ارتباط بهینه و مطلوب هشدارهای لازم را به فرزندان خود ارائه کنند زیرا دوستی های خیابانی همیشه دردسرهای بسیار جدی برای دختران جوان ایجاد کرده است.
فراموش نکنیم بی توجهی به ارزشهای حاکم بر جامعه و ناآگاهی فرزندان جوان از دامهایی که افراد شیاد در مسیر آنها گسترده اند ، می تواند آنها را به سمت ناهنجاری های اجتماعی سوق دهد.