اغفال دختران جوان با ادعای خوانندگی

دو نوجوان که با ادعای دروغین خوانندگی پس از اغفال دختران دانش‌آموز مدارس غیرانتفاعی شمال تهران، مبالغی پول از آنها اخاذی می‌کردند با تلاش کارآگاهان دایره یکم پلیس آگاهی تهران دستگیر شدند.


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، اوایل مرداد ماه امسال، به ماموران دایره یکم پلیس آگاهی تهران خبر رسید: دو جوان ناشناس که ظاهری عجیب دارند با پرسه‌زنی اطراف مدارس دخترانه غیرانتفاعی شمال تهران با ادعای دروغین خوانندگی در شبکه‌های جهانی ماهواره‌ای، دختران دانش‌آموز مقطع راهنمایی را فریب داده و از آنها اخاذی می‌کنند.


با اعلام این گزارش، کارآگاهان پلیس آگاهی برای بررسی این پرونده وارد عمل شده و در اولین مرحله با شناسایی محل شیادی این دو جوان موفق شدند، تعدادی از مالباختگان را شناسایی و برای روشن شدن موضوع تحقیقات خود را از آنها آغاز کنند.

در تحقیقات اولیه مشخص شد: این دو جوان به ظاهر خواننده که صدایشان در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود، از دختران نوجوان به این بهانه که اسم آنها را در اشعارشان آورده و به آنها خوانندگی آموزش خواهند داد، مبالغی بین ۵۰ تا یکصد هزار تومان درخواست کرده و پس از گرفتن شماره تلفن همراه آنها با برقراری تماس‌های مکرر، مکانی را برای تحویل پول مشخص و تهدید می‌کردند که اگر پول داده نشود، موضوع را به والدینشان اطلاع می‌دهند.


بدین ترتیب دانش‌آموزان ساده‌لوح نیز به هر طریقی پول را تهیه کرده و در اختیار این دو جوان اخاذ قرار می‌دادند.


با به دست آمدن این اطلاعات درباره نحوه اقدامات مجرمانه متهمان، بررسی‌ها برای دستگیری آنها آغاز شد و پس از تعقیب و مراقبتهای فراوان و چهره‌نگاری هر دو جوان از سوی مالباختگان سرانجام متهمان در اقدامی غافلگیرانه در شمال تهران دستگیر شدند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، این دو متهم ۲۱ و ۱۷ ساله در بازجویی‌ها به جرم ارتکابی اعتراف کردند و پرونده‌ای با همین موضوع در شعبه دوم بازپرسی دادسرای نوجوانان تشکیل شد و هر دو با قرار وثیقه آزاد شدند.


بررسی‌های پلیسی از این دو متهم نشان داد: آنها به صورت غیرمجاز در مجالس و مهمانی‌های مختلف خوانندگی می‌کردند.


سرگرد محمد نظری، مسؤول اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران با اشاره به نحوه فعالیت این دو جوان هشدار داد: با توجه به آغاز فصل مدارس و احتمال برقراری ارتباطات جدید میان دانش‌آموزان امکان سودجویی چنین باندهایی که هدفشان افراد کم سن و سال است، افزایش می‌یابد، بنابراین والدین با کنترل رفت و آمدهای فرزندانشان با افراد جدید بسترهای وقوع جرم را کاهش دهند.


وی افزود: در این میان توجه به تماس‌های تلفن همراه فرزندان برای کنترل روابط آنها ضروری است. از سویی آموزش و پرورش و مسوولان مدارس نیز باید تعامل بیشتری با پلیس و خانواده‌ها داشته باشند و با گزارش موارد مشکوک، نگذارند دانش‌آموزان دچار انحراف شوند.